PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8979}

Psychoza IV: Początek

Psycho IV: The Beginning
5,5 1 558
ocen
5,5 10 1 1558
Psychoza IV: Początek
powrót do forum filmu Psychoza IV: Początek

To prawda, Psychoza IV diametralnie różni się od poprzednich części. Nie można jej porównać ani z drugą częścią "sagi" filmowej która to część była zaskakująco udana. Porównywanie do pierwszej spod ręki Hitchcocka to profanacja, zresztą Hitchcock to inna liga i "Psychoza" Hitchcocka to film pozaziemski w swej perfekcji. "Psychoza" część trzecia niestety słabsza lub dużo słabsza od dwóch poprzednich. Podobnie jak Psychoza IV. Dlatego cztery części filmu określam następująco, "Psychoza" perła, "Psychoza II" perełka, "Psychoza III" dobry, "Psychoza IV" dobry. Jakie można mieć zarzuty do czwartej części "Psychozy" zatytułowanej "Początek"? Jak sama nazwa sugeruje film mający odpowiedzieć nam na pytania dostarczane w poprzednich częściach "sagi". Jestem przekonany, że kto nie oglądałby wcześniejszych części "Psychozy", a zaczął od "Psychoza IV Początek" uznałby film za całkiem udany. Choć po genialnym arcydziele Hitchcocka kontynuacja nie była ani potrzebna, ani tym bardziej konieczna, z przyjemnością oglądało mi się każdą z czterech części. Apeluję o głos rozsądku i dużo obiektywizmu, by całkiem dobrego filmu nie mieszać z błotem tylko dlatego, że był "różny" od swoich poprzednich produkcji. Polecam.

poland7

Wreszcie jakiś rozsądny komentarz, większość to dosyć prostacka krytyka. "Czwórka" to jedyna część, której jeszcze nie widziałem. Tylko głupiec spodziewałby się dzieła porównywalnego do oryginału. Sequele trzymały jednak poziom, tak jak napisałeś. IV jest jednocześnie sequelem i prequelem, więc ciekawie to wygląda. Jeszcze nie wiem czy będzie to film słaby, średni czy dobry. Idę jednak o zakład, że będzie bardziej interesujący niż nowy serial "Bates Motel", który z "Psychozą" nie ma praktycznie nic wspólnego, a korzysta z jej sławy.

ocenił(a) film na 3
baron666

Ten serial nie jest zły, jestem po 1 sezonie i jest bardzo dobrze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones