Film

1994 1 godz. 14 min.
6,0 542
oceny
6,0 10 1 542
113
chce zobaczyć
{"id":"8983","linkUrl":"/film/Ptaszka-1994-8983","alt":"Ptaszka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/89/83/8983/7116441.2.jpg"}
Samotny ojciec próbuje łączyć wychowanie trojga dzieci z pracą zawodową.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Mieszkający w małym mieście samotny ojciec Kazimierz Lipecki (Andrzej Grabarczyk), pracujący fizycznie na budowie, wychowuje trójkę dzieci nie bardzo sobie radząc. Najmłodsza córka Ptaszka, czteroletnia dziewczynka nie rozwija się normalnie. Kiedy zabrakło także babci, która była podporą rodziny, dwójka jego starszych dzieci -Mieszkający w małym mieście samotny ojciec Kazimierz Lipecki (Andrzej Grabarczyk), pracujący fizycznie na budowie, wychowuje trójkę dzieci nie bardzo sobie radząc. Najmłodsza córka Ptaszka, czteroletnia dziewczynka nie rozwija się normalnie. Kiedy zabrakło także babci, która była podporą rodziny, dwójka jego starszych dzieci - trzynastoletni Łukasz i jedenastoletnia Ula - podejmuje rozpaczliwą walkę w obronie wzajemnej miłości i więzi rodzinnej. Największym problemem jest opieka nad chorą siostrzyczką, którą państwo chce skierować do specjalnego zakładu opiekuńczego. Nie chcąc rozstać się z Ptaszką, cała rodzina szuka sposobów ratunku.

studio
Studio Filmowe Perspektywa
tytuł oryg.
Ptaszka
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Żenada

  huo_sanchez ocenił(a) film na 2

  no po prostu...

 • Mogło być o wiele lepiej

  giraffe15

  Wg mnie film jakby "niedorobiony". Skupiony nie na tych wątkach historii co trzeba (za mało tytułowej bohaterki, traktowanie jej jak przedmiotu w filmie, za mało emocjii), ogólnie wszyscy bohaterowie jacyś wyjątkowo mało rozgarnięci (zwłaszcza Kożuchowska :) ). Wg mnie fabuła świetna ale mimo ... więcej

 • jak naprawdę miała na imię Ptaszka ? Bo nie wiem czy to jest jej imię czy tak na nią wołali.

 • Kim była Maria (Kożuchowska)?

  buszasz

  Oglądałam końcówkę, film średni, ale może być. Nurtuje mnie jedno pytanie: kim była Maria, skąd oni ją wzięli? Widziałam jeszcze fragment, w którym mówiła, że była w poprawczaku, że matka ją tam wsadziła etc. Jak ona się znalazła w rodzinie Ptaszki?

 • dziwię się

  kinomanka_13

  dziwię się że tak mało wpisów, przecież to fajny film. Szkoda że telewizja rzadko go emituje, zawsze przy tym filmie płaczę gdy go oglądam, tak jak przy bajce Pocahontas gdy słyszę utwór Górniak Kolorowy wiatr.