PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169699}

QSQT

Qayamat Se Qayamat Tak
8,3 215
ocen
8,3 10 1 215
Qayamat Se Qayamat Tak
powrót do forum filmu Qayamat Se Qayamat Tak

Co tu dużo mówić - "Qayamat Se Qayamat Tak" to naprawdę warty obejrzenia film
masala move, w którym przeplatają się wątki komediowe, akcji i melodramatyczne.
Twórcy wykorzystali typowo bollywoodzki scenariusz (skłócone rody, zakazana miłość),
ale ubrali go w nowy, hm, wyraz? Zaskakujące jest, oczywiście na plus, że mimo starej
daty produkcji - rok 1988 - w przeciwieństwie to innych indyjskich obrazów tego okresu,
film ten pozbawiony jest niepotrzebnego patosu, wszystko jest w nim szalenie delikatne,
zrobione z wyczuciem, przez co jeszcze bardziej porusza - zdarzają się np. dłuższe
przemowy, ale mimo ich treści, nie jest to starobollywoodzkie, tandetne nawoływanie do
zemsty krzykiem czy wzniosłe gadanie o tradycjach rodzinnych - nawet wrogowie potrafią
ze sobą rozmawiać NORMALNYM tonem;) A to bardzo ważne, bo film zyskał na
naturalności - i ważne też, że rodziny wreszcie miały naprawdę ważny powód, żeby się
skłócić, i nie była to bynajmniej osobista duma seniorów rodów. Muzyka w filmie
podobała mi się bardzo, choć nie była typowo hinduska - przypominała raczej grane na
studniówkach taneczne zachodnie melodie tamtego okresu:) Generalnie, film ma klimat,
jedyny w swoim rodzaju, po prostu na poziomie. Historia przypomina oczywiście "Romea
i Julię", ma świetne zakończenie (nie będę go zdradzać, gdyby ktoś nie oglądał;)), i jest
taki... że oh:D można się zachwycić. To w końcu świetny debiut Aamira! Jest tu
megaprzystojny, proszę sprawdzić samememu;), a poza tym ma świetną rolę, bo jest
takim "uroczym chłopaszkiem":D wrażliwym, który nawet w obronie ukochanej ucieka się
do bójki dopiero w ostateczności;) i ten jego miękki głosik;) Juhi też spisała się
znakomicie. Jednym słowem, "Qayamat Se Qayamat Tak" dołącza do grona moich
najukochańszych filmów i serdecznie polecam go wszystkim:)

oldschool_punk00

Film jak najbardziej wart obejrzenia. Muzyka również mi się podobała, zwłaszcza piosenka "E mere hamsafar" . Duet Juhi & Aamir zachwycił mnie totalnie. Świetnie razem wypadają. Co do fabuły, to ciekawa, jednak wolę szczęśliwe zakończenia. Tutaj jednak ukazano do czego prowadzi nienawiść. Moim zdaniem przede wszystkim winna była rodzina Rashmi. Szkoda mi było Madhu (ciotki Raja), nie dziwię się też reakcji jej brata. Ratan był okropnym dupkiem, w pełni zasłużył sobie na taki los.

ocenił(a) film na 10
_Summer_

no, pamiętam że początkowo i moje uczucia były mieszane na końcówce, bo jednak kibicowałam cały czas żeby wszystko było dobrze ale potem mi zaraz przyszło do głowy że to właśnie dzięki takiemu zakończeniu ten film jest magiczny:) i ta scena jest jedną z moich ulubionych w Bolly, no i z tych najbardziej romantycznych jakie widziałam oczywiście:D fajnie że obejrzałaś, innym też polecam;) pzdr

oldschool_punk00

No widzisz, ja oglądam to, co mi polecasz, teraz kolej na Ciebie. ;D "Misja w Kaszmirze" i "Kya kehna" czekają... ;D

ocenił(a) film na 10
_Summer_

oczywiście:D zatem już się przymierzam;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones