Film

1936 1 godz. 30 min.
5,2 4
oceny
5,2 10 4
6
chce zobaczyć
{"id":"92462","linkUrl":"/film/Ramona-1936-92462","alt":"Ramona","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/24/62/92462/6951812_1.2.jpg"}
Wychowana w bogatej hacjendzie piękna pół Indianka Ramona musi wybierać między bogatym dziedzicem a indiańskim robotnikiem. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Pół Indianka, Ramona (Loretta Young) wychowała się w bogatej posiadłości. Zgodnie z wolą opiekunów ma wyjść za majętnego, Felipe Moreno (Kent Taylor). Ta jednak wbrew nim, woli związać się z indiańskim parobkiem, Alessandro (Don Ameche).

na podstawie
Helen Hunt Jackson "Ramona: a Story" (powieść)
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation
data produkcji
1936
tytuł oryg.
Ramona
inne tytuły
Oryginalnie Ramonę miała zagrać Rita Hayworth. Jednak kiedy Darryl F. Zanuck został szefem 20th Century, stwierdził, że jest za młoda do tej roli, dlatego powierzył ją Lorettcie Young.
Zdjęcia do filmu nakręcono na terenie Warner's Ranch niedaleko Warner Springs, w indiańskim rezerwacie Mesa Grande w pobliżu Escondido (Kalifornia, USA) oraz w Kanionie Johnsona w okolicach Kanab (Utah, USA).
Jest pierwszy wyprodukowany przez 20th Century Fox w trój-barwnym technikolorze, jest to też pierwszy western nakręcony w tej technice barwnej.

forum filmu Ramona

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum