PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9072}

Raport Pelikana

The Pelican Brief
7,2 59 604
oceny
7,2 10 1 59604
5,9 9
ocen krytyków
Raport Pelikana
powrót do forum filmu Raport Pelikana

kapitalny film

ocenił(a) film na 8

podajcie jakieś tytuły z tego gatunku ?

kyle_1981

Wszyscy ludzie prezydenta, syndykat zbrodni, koziorozec 77, zodiak, swiadek mimo woli. To te z najwyzszej polki wg mojej oceny, Lubie te filmy nie sa przeladowane pozwalaja na spkojne delektowanie sie obrazem. Voila !

ocenił(a) film na 8
zarkadiusz7

Dzięki.

Wszyscy ludzie prezydenta jak najbardziej , zodiak i świadek mimo woli również , pozostałych nie oglądałem ale obejrzę:)
Ostatnio szukam naprawdę dobrych kryminałów , filmów szpiegowskich - ale też takich jak the game z douglasem - problem z tym, że większość klasowych widziałem. Jakbyś coś miał dobrego do polecenia z tego gatunku to dawaj!

kyle_1981

Jeszcze doloze "Coma" to tez juz klasyk bardzo podobny w stylu do Raportu Pelikana, do tego "Lista Adriana messenger'a" fenomenalny stary film chyba z lat 50 60 z Kirk'iem Douglas'em, jest w stylu Hichcock'a , "12 gniewnych ludzi" z Henry Fonda to film sadowy i cholernie dlugi, studium spol- psycho jak sztuka w teatrze. Dalej "Serpico" klasyk z Pacino to chyba kazdy zna, "Wedtykt" z P Newman'em ten musze sobie przypomniec :) No i moj faworyt "Okno na podwórze" z 54 piekna Grace Kelly i James Stewart genialny duet.

Warto poszperac w tych starszych filmach, bardzo dobrze widac po tym skad czerpie sie pomysly do filmow z ostatnich 15 20 lat, mnie wiecej. Ciezko teraz zrobic cos swierzego, schematy sa podobne do siebie, troche na sile wtraca sie moralno etyczne .aspekty by wygladalo to na tzw kino uswiadamiajace, Najlepiej przegooglowac neta i poszukac takie nazwiska jakie wymienilem powyzej do tego James Stewart, Burt Lancaster, Steve Mcqueen, Warren Beatty, Charli Sheen, Dustin Hoffman, Rod Taylor, Humphrey Bogart, Demi Moore, i nawet Julia Roberts szczegolnie w filmie "Erin Brokovich" tez stylu filmu "Wszyscy ludzie..". To sa gwiazdy ktore pamietam i jesli juz sie pojawiaja w filmach to tylko w tych najlepszych. takze spoko. Daj znac czy cos wybrales czego nie znales i dozuc ze swojej strony cos czego nie wymienilem. Tez lubie te klimaty. Odswiezylem sobie glowe dzieki tej wymianie. Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 8
zarkadiusz7

no wreszcie widzę że ktoś na tym portalu wie jeszcze co to dobry fil:)
Nie oglądałem Werdyktu, Listy Adriana Messengera i Okno na podwórze - tylko z Reevem oglądałem - także na na pewno te dwa ostatnie obejrzę - dzięki.

ocenił(a) film na 8
kyle_1981

"Informator" z Alem Pacino i Russelem Crowe

ocenił(a) film na 8
marfnt2

właśnie obejrzałem jest ok - genialny pacino jak zwykle, chociaż trochę się dłużył. Jak masz coś jeszcze to dawaj.

ocenił(a) film na 6
kyle_1981

Jak w reżyserii Manna i też z Alem Pacino to tylko Gorączka ! .. co prawda zbyt podobna do Raportu Pelikana nie jest..

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Gorączka to klasyk :) oglądałem wielokrotnie , dzięki.

ocenił(a) film na 6
kyle_1981

Nie zaszkodzi obejrzeć jeszcze raz ! .. a może Szklana pułapka?

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

oglądałem wszystkie części :) uważam, że dla dobra klasyki filmów kategorii B powinna się ta seria skończyć na trójce.

ocenił(a) film na 6
kyle_1981

To tak jak ja, chociaż czwórkę oglądałem z rok temu i jakoś tak się złożyło że nawet nie w całości, ale to już nie ten John.. jedynka super niepowtarzalna, oryginalna, dwójka świetna kontynuacja w ciekawej zmienionej koncepcji, trójka także bardzo dobry film ale już gorszy od pozostałych, choć pomysł jeszcze był na film ale McCline jakiś taki przechlany za bardzo był, Irons wypadł dobrze ale pewnie Connery byłby lepszy, podsumowując:
1część 10/10
2 część 9/10
3 część 10/10 ... powinieneś jeszcze Desperado zobaczyć...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Oglądałem. Całą ścisłą klasykę mam za sobą. W sumie to szukam czegoś co mogło mi umknąć. Ostatnio np. obejrzałem The International z Owenem i był całkiem całkiem - a wcześniej nie oglądałem.

ocenił(a) film na 6
kyle_1981

Szkoda że nie pokazujesz ocen bo nie widać co oglądałeś.. ale jeśli szukasz dobrego thrilleru nie koniecznie jeszcze z klasyki to polecam Grę z Douglasem, świetny film... poleciłbym jeszcze Pieskie Popołudnie ale klasykę już widziałeś..

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

w sumie to nieźle trafiłeś. Dzisiaj czytałem biografię z Pacino - mówił dużo o tym filmie - obejrzę zaraz.

Douglas ma kapitalne thrillery o zwłaszcza The game.

ocenił(a) film na 6
kyle_1981

Douglas ma jeszcze bardzo dobry "Upadek", a Pieskie mnie bardzo wciągnęło po mimo że nie ma jakiejś bardzo ciekawej fabuły i trochę się zapowiada na komedię na początku to jednak chętnie się to ogląda bo stopniowo robi sięcoraz ciekawiej, a sytuacja w jakiej znalezli się nasi bohaterowie musi mieć jakieś rozstrzygnięcie...

ocenił(a) film na 8
kyle_1981

"Podejrzany" z 2000 roku. Gene Hackman, Monica Belluci i Morgan Freeman, w świetnym ale chyba niezbyt u nas znanym filmie :)

ocenił(a) film na 8
marfnt2

Też oglądałem. Dzięki. Ostatnio widziałem The international z Clivem Owenem - nawet niezły , jak nie widziałeś.

ocenił(a) film na 6
kyle_1981

łowca głów!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones