PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675870}
3,9 216
ocen
3,9 10 1 216

ReGOREgitated Sacrifice
powrót do forum filmu ReGOREgitated Sacrifice

a to co?

ocenił(a) film na 8

co to było? film podobno tak niesamowicie brutalny, zmieni mój sposób patrzenia na świat, mega psychiczny i zwyrodniały...
przez ostatnią godzinę patrzyłem na zmianę na: wymiotowanie (i tego było najwięcej), rozbieranie sie, łykanie tego co sie wcześniej zwymiotowało, i od czasu do czasu wymyślne morderstwo. w wywiadzie reżyser powiedział że jego "inspiracją" były między iinymi "man behind the sun" i "Salo" niestety ten film poziomem okrucieństwa nie dorównuje tym pozycją do pięt.
fabuła niezbyt spójna, ale nawet zajmująca, odjąć 10 minut wymiotowania i film byłby nawet znośny :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
vince25xx

salo jest milion razy okrutniejsze, przede wszystkim mamy tam straszne tortury psychiczne, w wersji nieocenzurowanej zaś na pewno jest gorzej niż w tym szajstwie

tomus1125

wersja nieocenzurowana Salo to ta która twa 117 minut ? w takim razie może się schować przy Regoregitated. wsadzanie pająka do cipy i zaszycie jest chyba gorsze niż żarcie kupy.

ocenił(a) film na 8
tomasz_user

w nieocenzurowanym salo zaszywali szczura :)
Salo działa na psychę , przy reGOREgitated sie nudziłem, jak w końcu zaczęli się zabijać to się ucieszyłem, ogólnie lubię ten film, aczkolwiek jest nudny i popieprzony na maxa...
co nie zmienia faktu że gore jest dobre, ścieżka dźwiękowa wspaniała i oczywiście scenka z pająkiem ;)

ocenił(a) film na 5
tomus1125

szczura alkoholika ?

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 5
tomus1125

wszywka esperal dla alkoholika , zaszyli szczura :D

ocenił(a) film na 8
vince25xx

:D chyba nie takiego, aczkolwiek pomimo usilnych poszukiwań tej wersji nie znalazłem :p

użytkownik usunięty
tomus1125

salo działa na psychikę?to chyba co najwyżej twoją bo na mnie żadnego wrażenia nie zrobiło w sumie momentami nawet podniecające tyle nagich kobitek

ocenił(a) film na 8

Wilk, Ty się nie liczysz :) Twoja psychika funkcjonuje nieco inaczej, sam chyba z resztą o tym wiesz......

tomus1125

Zaszywanie szczura i odcinanie genitalii (a potem zmuszanie do ich zjedzenia) tak słyszałem, ale nie wiem czy to prawda. Poza tym wysoko oceniłeś ReGOREgitated, a tu go tak jedziesz :) ale to dobrze bo ten film że tak powiem to rzygi wymieszane z gwnem.

ocenił(a) film na 6
kktnwkfkmp13

witam, tu tomus z nowego konta :) po raz pierwszy nie wywarł na mnie wrażenia, bo nie oglądałem go na trzeźwo... a film mi się podoba, o dziwo ma fajny klimacik :D

ocenił(a) film na 8
tomasz_user

bardziej go cenię za soundtrack, pewną swoistą poetykę, i oczywiście jest konkretnie pojechany, fakt.

ocenił(a) film na 7
tomus1125

"film podobno tak niesamowicie brutalny, zmieni mój sposób patrzenia na świat, mega psychiczny i zwyrodniały" - z tym sposobem patrzenia na świat to rzeczywiście przesada ale reszta by się zgadzała; jest brutalny, psychiczny, zwyrodniały i trudno się z tym nie zgodzić, niezależnie od tego czy komuś film się spodobał czy nie.
Przy okazji takich filmów istotne jest rozróżnienie na brutalne bo brutalne, szokujące samą krwią i drastycznymi scenami (idealny przykład - właśnie ReGOREgitated Sacrifice) jak również filmy z normalną fabułą, a nawet drugim dnem, które mają nie tyle obrzydzać co oddziaływać na psychikę, a mocne sceny, nawet jeśli występują licznie, są jedynie dodatkiem. Przynajmniej ja widzę to w ten sposób, a za idealne gore uważam zgrabną kombinację dwóch powyższych.
Trochę zmienię temat; odnośnie tej nieocenzurowanej wersji "Salo", czytałem że jedyna istniejąca wersja to ta 117-minutowa; zaszywanie szczura było w powieści de Sade, a Pasolini nigdy czegoś takiego nie nakręcił. Komuś pomyliła się książka z filmem będącym jej luźną interpretacją i taki fałszywy trop poszedł w eter. Chociaż nie mogę wiedzieć jak jest naprawdę, autor takiej informacji niekoniecznie musiał mieć rację.

ocenił(a) film na 6
guliver_filmweb

tu tomus1125 z nowego konta, proszę o przyjęcie zaproszenia :)

użytkownik usunięty
nadchodzi_Cthulhu

Najlepsza część tej trylogii :)

ocenił(a) film na 6

najwięcej "akcji" :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones