PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95743}

Resident Evil 2: Apokalipsa

Resident Evil: Apocalypse
6,7 83 053
oceny
6,7 10 1 83053
4,6 9
ocen krytyków
Resident Evil 2: Apokalipsa
powrót do forum filmu Resident Evil 2: Apokalipsa

Dziwię się, że Alice chciała załatwić murzyna jeszcze zanim przemienił się w zombie, a w poprzedniej części nie chciała skończyć z Rain :P

Mam pytanie dlaczego ci ludzie będący za murek chcieli zabić członków tego S.A.R.S czy tam S.T.A.R.S. oraz innych za pomocą luda, chyba powinni wyzbywać się zombie, a nie niezakażonych niewinnych ludzi?? Chodziło o to, że chcieli każdego potencjalnie zarażonego wytępić, wszystkich bez wyjątku? W takim razie czemu zostawili tego czarnego co jak rzucił broń to Nemezis nie wykrył zagrożenia??

Po co oni wszczepili coś dla Alice? (nie no w sumie chyba nie wiemy tego xD)

Na + pojedynek Nemezis i Alice i to nie ten "ostateczny" tylko pierwszy :P Fajnie ona uciekała :D

* Nie rozumiem z tą Angelą, albo coś źle zrozumiałam, ale zabrali ją ze szkoły i jechali samochodem i był wypadek jakaś ciężarówka czy coś wjechało w samochód, a potem ona była cała i zdrowa w szkole...

Nemezis mnie wzruszył, taki się zrobił opiekuńczy wobec Alice, to jest człowiek wielkie serce w ciele potwora wielkiego mutanta xD Ale zdziwiło mnie, że wsiedli do tego samolotu i zostawili go tam na ziemi? Chyba jako byłego przyjaciela, Alice powinna była go ze sobą zabrać? Czy zombie go zjedzą, czy on się nadaje dla nich i jest strawny? Będzie go boleć jak go zjedzą? No jak oni mogli???

Ten lekarz co badał Alice po wypadku helikoptera, całkiem fajny, niby taki zwyczajny facet nie jakiś Brad Pitt ale ma w sobie coś seksownego xD Ale za to wstrętny skurczybyk :P

Czemu facet co siedział przed monitorami zaczął krwawić z oczu i ogólnie, chyba Alice nie miała na to wpływu?

Ocena końcowa 5 za pojedynek z Nemezis, tak byłoby 4 :D

into_the_moonlight

aż się zalogowałam po wielu latach, żeby Ci odpisać :D

"Dziwię się, że Alice chciała załatwić murzyna jeszcze zanim przemienił się w zombie, a w poprzedniej części nie chciała skończyć z Rain :P"

w pierwszej części Alice była niezainfekowanym człowiekiem. Poza tym z Rain zdążyła się zaprzyjaźnić. W drugiej części mówi do Jill "I barely feel human", zrobili z niej maszynę do zabijania, więc kalkulowała na chłodno, co się bardziej opłaca. No i murzyna prawie nie znała, to było jej łatwiej.

"Mam pytanie dlaczego ci ludzie będący za murek chcieli zabić członków tego S.A.R.S czy tam S.T.A.R.S. oraz innych za pomocą luda, chyba powinni wyzbywać się zombie, a nie niezakażonych niewinnych ludzi?? Chodziło o to, że chcieli każdego potencjalnie zarażonego wytępić, wszystkich bez wyjątku? W takim razie czemu zostawili tego czarnego co jak rzucił broń to Nemezis nie wykrył zagrożenia??"

Podejrzewam, że po pierwsze dlatego, że Cain chciał sprawdzić możliwości programu Nemezis, czyli czy pan potwór da sobie radę z dwunastoosobowym, zorganizowanym, uzbrojonym oddziałem. A poza tym to pewnie dlatego, żeby przypadkiem nikt nie przeżył i nie polazł opowiadać, co widział. L.J. jako cywil miał wg nich marne szanse na przeżycie a dla pana potwora nie stanowił zagrożenia.

"Po co oni wszczepili coś dla Alice? (nie no w sumie chyba nie wiemy tego xD)"

Lubią sobie eksperymentować i niespodziewanie dostali niezłego królika doświadczalnego, który w I części zdołał przeleźć przez tłum zombie bez szwanku, znaczy się jest osobnikiem super, to może coś fajnego z niego wyjdzie. I zrobili z niej broń biologiczną (następne ogniwo ewolucji itepe.)

"* Nie rozumiem z tą Angelą, albo coś źle zrozumiałam, ale zabrali ją ze szkoły i jechali samochodem i był wypadek jakaś ciężarówka czy coś wjechało w samochód, a potem ona była cała i zdrowa w szkole..."

Z tą ciężarówką to akurat chyba dla potrzeb scenariusza, żeby się dziecko nie wydostało z miasta i trzeba było go szukać. Podejrzewam, że skoro jako mały dzieciak nie mogła chodzić sama i dla niej tatuś wynalazł wirusa, to zapewne ten wirus ją jakoś regeneruje. Dlatego w szkole była cała i zdrowa.

"Nemezis mnie wzruszył, taki się zrobił opiekuńczy wobec Alice, to jest człowiek wielkie serce w ciele potwora wielkiego mutanta xD Ale zdziwiło mnie, że wsiedli do tego samolotu i zostawili go tam na ziemi? Chyba jako byłego przyjaciela, Alice powinna była go ze sobą zabrać? Czy zombie go zjedzą, czy on się nadaje dla nich i jest strawny? Będzie go boleć jak go zjedzą? No jak oni mogli???"

Też sobie przypomniał stare dobre czasy ;) zostawili go, bo założyli, że był martwy, a nawet jeśli nie był, to lepiej żeby umarł niż żył jako pan potwór. Zombie, jak zauważyłam, nie tykają zainfekowanego ścierwa, więc raczej nie.

"Czemu facet co siedział przed monitorami zaczął krwawić z oczu i ogólnie, chyba Alice nie miała na to wpływu?"

obejrzyj trzecią część. tak, miała wpływ.

Lubię ten film za klimat, jak mam chęć na strzelankę i mordobicie, to sobie powtarzam.

ocenił(a) film na 5
lunatyk_4

Dzięki jesteś super :) Aż się zalogowałaś żeby mi pomóc :D Chciałabym poprosić o spoiler do 3 części i pyt "Czemu facet co siedział przed monitorami zaczął krwawić z oczu i ogólnie, chyba Alice nie miała na to wpływu?" bo nie mam zamiaru oglądać ale chciałabym wiedzieć :)

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Ja ci odpowiem Alice w 3 części ma super moce a ta sklonwoana to właśnie ta co w 3 część. jest Krew z oczu gościa przed komputerami była pierwszym objawem jak potęrzna jest jej moc ;)

ocenił(a) film na 5
snajper12331

a gdzie prawdziwa alice?

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Nie żyje Pod koniec 2 część Zgineła została zabita przez Metalową pal z helikoptera ;)

ocenił(a) film na 5
snajper12331

I to było widać dokładnie jak zginęła czy potem powiedzieli??

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Było ciało pokazane i było widać jak zgineła i było widać jak ją sklonowali ;)

ocenił(a) film na 7
snajper12331

Witaj. Nie wiem, czy jeszcze logujesz się na filmweb, ale jeśli tak, to może mi wyjaśnisz jedną kwestię :D Od wczoraj zacząłem odświeżać sobie serię RE, aby w piątek wybrać się na premierę 6-tej części. Dziś obejrzałem dwójkę.

Skąd pod koniec filmu, bohaterowie wiedzieli, gdzie znajduje się Alice? Powiedział im jeden z ex-żołnierzy Umbrelli (Carlos)? Jeśli tak, to jak oni się tam dostali, skoro on był poszukiwany przez Umbrellę? Czyżby sfałszował / ukradł dokumenty innych żołnierzy (np. tych, których zabili w finałowej walce)? Z góry dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 9
slawmm

W filmie nie mamy jako takiej bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie. Bardzo prawdopodobne, że zrobili właśnie tak jak napisałeś. Prawda jest taka, że w serii RE nigdy nic nie wiadomo.

ocenił(a) film na 9
snajper12331

Umbrella mogła zabrać ciało (co zapewne zrobiła) przez co reszta jej ekipy nie mogła jej znaleźć. Carlos idąc tym tropem pomyślał, że żyje i zaczął poszukiwania od tych najbardziej prawdopodobnych miejsc gdzie mogli ją zabrać.

ocenił(a) film na 7
snajper12331

Dzięki za odpowiedź :)

A to przy okazji zapytam o inną kwestię, dot. końcówki części 2 / początku 3. W jaki sposób wirus wydostał się poza obszar Raccoon City, skoro całe miasto wysadzono w powietrze, a ocaleli tylko: Alice, Carlos, Jill, J.K. i Angela, czyli same zdrowe osoby? W 3 części widzimy, że wirus rozprzestrzenił się już na cały Świat.

ocenił(a) film na 7
snajper12331

PS Jakbyś mógł, to przypomnij mi proszę jeszcze, czy w końcówce pierwszej części, Czerwona Królowa została wyłączona. Z tego co pamiętam, to stało się tak, gdy Alice i pozostali byli uwięzieni w zamkniętym pomieszczeniu, z którego Czerwona Królowa nie chciała ich wypuścić (obawiając się, że rozniosą wirus dalej). Wtedy odnalazł ich jeden z członków oddziału i uwolnił. Jak mnie pamięć nie myli, to wyłączenie Czerwonej Królowej sprawiało, że drzwi się otwierały. I tutaj własnie moje pytanie - czy tak właśnie się stało? Pytam, ponieważ w kolejnych częściach Czerwona Królowa znów się pojawia. Jeśli tamten komandos faktycznie ją wyłączył, to ciekawe, kto uruchomił ją ponownie. Dr Issac? Ktoś inny z Umbrelli?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones