PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38557}

Rififi

Du rififi chez les hommes
8,0 2 206
ocen
8,0 10 1 2206
8,0 4
oceny krytyków
Rififi
powrót do forum filmu Rififi

Heist movie

ocenił(a) film na 5

Jeden z pierwszych heist movie i zarazem jeden z najlepszych. Wszyscy wychwalają 30 minutową scenę napadu, ale dzieje się naprawdę dopiero po miej. Film mógłby być trochę krótszy, przez co taka ocena, a nie inna.

ocenił(a) film na 9
malysz369

Niby dlaczego powinien być krótszy? Dwie godziny to dużo? Wszystko tu jest takie jakie być powinno. Kawał dobrego kina. 5 to za cienka ocena.

ocenił(a) film na 9
Calvera81

No raczej ;)

malysz369

ja bym jeszcze zwrócił uwagę na końcową scenę jazdy samochodem, która mocno budzi skojarzenia z filmem niemym, jest nakręcona w taki stary sposób. Widziałem coś podobnego w filmie A.Dowżenki, nie podobną scenę, ale podobny sposób kręcenia, taki trochę jakby przyśpieszony i odrealniony. I ten kontrast rozradowanego dziecka i konającego mężczyzny. Efekt jest niezwykły, widz ma wrażenie, że zaraz nieuchronnie coś się stanie, zadaje sobie pytanie: czy dojadą do celu? Czy przeżyją? Warto na to zwrócić uwagę, bo dzisiaj nikt tak nie kręci.

ocenił(a) film na 9
Nostalgia_80

dokładnie takie same miałem odczucia, scena maksymalnie trzyma w napięciu... i jeszcze to zakończenie! Dla mnie ten film nie ma żadnych słabych momentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones