PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210909}
6,7 63
oceny
6,7 10 1 63

Riki Oh The Wall of Hell
powrót do forum filmu Riki-Oh The Wall of Hell

Po obejrzeniu znakomitego The Story Of Ricky postanowiłem zabrać się za wcześniejsze filmy anime opowiadające o przygodach Rickiego. O dwa lata młodszy The Wall Of Hell podąża tymi samymi ścieżkami fabularnymi co film. Oskarżony o zabójstwo mafiosa Riki trafia do więzienia gdzie popada w konflikt z zastępca naczelnika, dalej historia toczy się torami znanymi z filmu. Nawet większość scen jest identyczna, niektóre kwestie zostały co prawda zmienione a niektórych w ogóle w anime nie ma, ale dla kogoś, kto już widział The Story Of Ricky, film nie będzie zaskoczeniem. Nie wiem co prawda, której historii bliżej do mangowego pierwowzoru ale w anime nie uświadczymy znanego z filmu czarnego humoru, tutaj historia wydaje się być potraktowana bardziej na poważnie. Co do scen gore w anime również jest ich trochę może nie są aż tak krwawe i jest ich mniej ale nie ma powodu do narzekań :) Kreska jak na rok 1989 prezentuje się przyzwoicie, nie rzuca na kolana ale też nie razi jakoś strasznie starością. Osobiście anime bardzo mi się spodobało i uważam, że warto się z nim zapoznać nawet jeśli zna się już wersję filmową. Kawał przyzwoitej animacji!

ocenił(a) film na 6
nightmare_1985

Mogłbyś zdradzić mi gdzie obejrzałeś tą serie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones