PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245876}

Robak

Bug
5,4 2 495
ocen
5,4 10 1 2495
7,3 3
oceny krytyków
Robak
powrót do forum filmu Robak

Co kto lubi

ocenił(a) film na 7

Fajnie się oglądało, gdy film był zwykłym dramatem. Jednak kiedy wyszło szydło z worka film sporo stracił. [elementy fabuły] Trzeba przyznać, że babeczka pobiła gościa swoja teorią spiskową :) Tutaj nasuwa się pytanie. Jakim cudem odwaliła jej taka sama szajba? Sam związek z nim nie mógł doprowadzić jej do tego stanu. Chyba, że męczące ja telefony były oznaką jej lęków. Gdy facet się nią zaopiekował, po prostu przejęła jego schizy. Troszkę to naciągane, ale innego wyjaśnienia nie widzę. Sam film mimo wszystko miło się oglądało. Niech ma te 7/10.

użytkownik usunięty
Rezun

[Spojlery]

Pierwsza i druga część - obyczajowa i zeschizowana - były jakby z dwóch różnych filmów. Rzuca się w oczy brak spójności, stopniowego rozwoju szaleństwa, którym "zaraziła się" Agnes. W jednej scenie spokojnie sobie mieszkają (tyle że z lepem na muchy porozlepianym wszędzie), w następnej zamieniają chałupę w igloo, zabijają gościa i robią akcję z benzyną. Twoje wyjaśnienie pasuje, pewnie właśnie chodziło o jej podatność na paranoje (telefony), i może też lęk przed samotnością. Ale mało to przekonujące.
Scena z objawieniem całej Wielkiej Teorii Spiskowej - rewelacja. W ogóle zajebiste aktorstwo dwójki głównych bohaterów w znacznym stopniu wynagradza niedostatki fabuły i dającą się chwilami odczuć nadmierną teatralność. Mimo tych wad film był jednak na tyle sugestywny, że chwilami miałam wrażenie, jakby to po mnie łaziły robale :). Ogólnie nie było źle, ale mogło być lepiej.

Pisałeś o odczuciu teatralności w grze aktorskiej. Film jest na podstawie sztuki autora scenariusza Tracy'ego Lettsa, pod tym samym tytułem i nawet z tym samym aktorem, bo Michael Shannon powtórzył tu swoją rolę ze spektaklu.

ocenił(a) film na 7
Rezun

To się nazywa paranoja indukowana :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones