Film

The Yearling

1946 2 godz. 8 min.
7,3 340
ocen
7,3 10 340
462
chce zobaczyć
{"id":"94707","linkUrl":"/film/Roczniak-1946-94707","alt":"Roczniak","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/47/07/94707/7442638.2.jpg"}
Po zakończeniu Wojny Secesyjnej były żołnierz, Penny Baxter (Gregory Peck) wraz z żoną Orry (Jane Wyman) i jedenastoletnim synkiem Jodym (Claude Jarman Jr.) osiedlają się... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Roczniak zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film dostał 2 nagrody Oscar oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Oscar Najlepsze zdjęcia - filmy kolorowe w roku 1947 dla Arthur E. Arling, Charles Rosher, Leonard Smith Oscar Najlepsza scenografia - filmy kolorowe w roku 1947 dla Cedric Gibbons, Edwin B. Willis, Paul Groesse Złoty Glob Najlepszy aktor filmowy w roku 1947 dla Gregory Peck
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Po zakończeniu Wojny Secesyjnej były żołnierz, Penny Baxter (Gregory Peck) wraz z żoną Orry (Jane Wyman) i jedenastoletnim synkiem Jodym (Claude Jarman Jr.) osiedlają się na farmie na Florydzie. Jody, któremu brakuje towarzystwa rówieśników, bardzo chce mieć jakieś zwierzątko. Gdy ojciec zostaje ukąszony przez grzechotnika, zabija łanię,Po zakończeniu Wojny Secesyjnej były żołnierz, Penny Baxter (Gregory Peck) wraz z żoną Orry (Jane Wyman) i jedenastoletnim synkiem Jodym (Claude Jarman Jr.) osiedlają się na farmie na Florydzie. Jody, któremu brakuje towarzystwa rówieśników, bardzo chce mieć jakieś zwierzątko. Gdy ojciec zostaje ukąszony przez grzechotnika, zabija łanię, aby użyć jej organów do usunięcia trucizny. Chłopiec błaga, aby rodzice pozwolili mu zatrzymać jako zwierzę domowe jelonka, którego matkę zabił Penny. Przystają oni na jego prośbę i wkrótce Jody i jeleń stają się parą nierozłącznych przyjaciół. Jelonek jednak bardzo szybko dorasta i jako jednoroczniak zaczyna niszczyć uprawy Baxterów. Tego rodzice Jody'ego niestety nie mogą tolerować i niedługo mały będzie musiał zmierzyć się z realiami dorosłego życia. . .

boxoffice
$5 200 000 w USA
budżet
$4 000 000
na podstawie
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia)
data produkcji
1946
tytuł oryg.
The Yearling
inne tytuły
Roczniak Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Big Bear Lake, Lake Arrowhead, Arcadii i Culver City (Kalifornia, USA) oraz w Hawthorne i Ocala (Floryda, USA).
MGM rozpoczęło kręcenie filmu "The Yearling" w 1941 ze Spencerem Tracy, Anne Revere i Gene Eckmanem, ale film przerwano, gdyż USA przystąpiły do II wojny światowej.
W ostatnich dniach kręcenia filmu Gregory Peck podróżował między planami filmowymi na Florydzie (The Yearling) i w Texasie, gdzie rozpoczął kręcenie 'Duel in the Sun.'
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Rewelacyjne zdjęcia, zasłużony oskar!

 • Wart obejrzenia !

  zezunia22 ocenił(a) film na 8

  Film wzruszający i bardzo mądry, przede wszystkim o dorastaniu, rozczarowaniach czyli o prawdziwym życiu, które często okazuje się być bardzo brutalne dla jedenastoletniego chłopca.

  1
  • Łzy

   GUCIAS ocenił(a) film na 10

   Oczy szeroko zamknięte i łzy lejące się grochem - to moje wspomnienie z tego filmu, w nieśmiertelnym kinie Syrena, w moim ukochanym mieście. Nadal podtrzymuje, że Gregory Peck to był FACET?

  • Nieco okrutny film, nie na współczesne standardy, dzisiaj takiego filmu by nie nakręcono.

   1
   • Roczniak

    użytkownik usunięty

    Nie da się opisać, jak fajna jest ta książka. Cudowna! Bardzo ciekawa i wzruszająca, jedna z moich ulubionych. Film też był extra, ale książka lepsza.

    1