Odtwórz Zwiastun nr 1 2:00
Film

Tokyo Godfathers

2003 1 godz. 32 min.
7,7 3 450
ocen
7,7 10 3450
3 765
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"107897","linkUrl":"/film/Rodzice+chrzestni+z+Tokio-2003-107897","alt":"Rodzice chrzestni z Tokio","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/78/97/107897/7011258.2.jpg"}
Podczas świąt Bożego Narodzenia trójka tokijskich bezdomnych znajduje na śmietniku niemowlę. Przyjaciele postanawiają odszukać rodziców dziecka.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Rodzice chrzestni z Tokio
Rodzice chrzestni z Tokio (2003) Zwiastun nr 1 2:00
Rodzice chrzestni z Tokio | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2003 | Film Akcja trzeciego filmu Satoshi Kona rozpoczyna się w dzień wigilii Bożego Narodzenia. Trójka bezdomnych zamieszkujących ulice Tokyo: były zawodowy kolarz Gin, podstarzała drag queen Hana oraz nastoletnia Miyuki, grzebiąc w śmieciach znajduje porzuconego niemowlaka. To niezwykłe odkrycie zmienia życie bohaterów, którzy postanawiają wspólnie zaopiekować się dzieckiem i przy pomocy wskazówek pozostawionych przy maleństwie odnaleźć jego prawdziwych rodziców.

Akcja trzeciego filmu Satoshi Kona rozpoczyna się w dzień wigilii Bożego Narodzenia. Trójka bezdomnych zamieszkujących ulice Tokyo: były zawodowy kolarz Gin, podstarzała drag queen Hana oraz nastoletnia Miyuki, grzebiąc w śmieciach znajduje porzuconego niemowlaka. To niezwykłe odkrycie zmienia życie bohaterów, którzy postanawiają wspólnie zaopiekować się dzieckiem i przy pomocy wskazówek pozostawionych przy maleństwie odnaleźć jego prawdziwych rodziców.

na podstawie
studio
Mad House / Tokyo Godfathers Production Committee
data produkcji
2003
tytuł oryg.
Tokyo Godfathers
inne tytuły
Rodzice chrzestni z Tokio Polska
Więcej...
W filmie wielokrotnie pojawiają się odwołania do 12-25 (Boże Narodzenie), np: numer klucza, należność za taksówkę, adres w gazecie czy numer licencji taksówkarza.
Na początku filmu, gdy bohaterowie mijają przystanek w tle widoczne są plakaty kinowe poprzednich filmów w reżyserii Satoshi Kona: "Perfect Blue" i "Millennium Actress".
Jakiś czas temu dowiedziałem się, że ów film został wydany w Polsce na DVD. Sądząc po opisie i kategoriach na stronach internetowych, moje przekonanie o tym, że głównymi ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 40%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Na święta zamiast Kevina

  Liv333 ocenił(a) film na 8

  Świetnie napisany scenariusz oraz bohaterowie. Dosyć oryginalna fabuła. Polecam.

  4
  • GENIALNE!!!

   sarniakus ocenił(a) film na 9

   O ludzie jak ja się na tym uśmiałam i wzruszyłam jednocześnie to nie wiem:P Gorąco polecam, fantastyczna historia i humor!

  • Groteskowy.

   snoopy ocenił(a) film na 7

   Wszystko w tym filmie jest przesadzone - od animacji (te twarze!) po scenariusz. Nagromadzenie różnego rodzaju przypadków w tej pomysłowej skądinąd historii jest tak wielkie, że nawet Kieślowski wymięka ;-). Tak może być tylko w komedii, albo... w biblijnej przypowieści. Ten film ma coś z obu.

  • Po prostu kocham!

   steamlad_96 ocenił(a) film na 10

   Wspaniała opowieść bożonarodzeniowa, która potrafi rozbawić i wzruszyć. Bohaterowie są wyraziści, kreska miła dla mego oka (bardzo lubię groteskę) i sporo akcji dającej dużego napięcia (szczególnie ten pościg). Jakoś nie jestem zbytnio zainteresowana gatunkiem anime (zwłaszcza tymi z tematyką fantasy), ... więcej

   2
   • Cudowny!

    NightShield ocenił(a) film na 9

    Jeden z najlepszych filmów anime jaki widziałam. Jest w nim o prostu wszystko: śmiech i wzruszenie, zagadka i akcja, melancholia i zaduma, klimat i dobra realizacja.