PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1083}
plakat filmu Romeo musi umrzeć

Romeo musi umrzeć

Romeo Must Die
6,8 34 803
oceny
6,8 10 1 34803
2 546
chce zobaczyć
Romeo musi umrzeć

Dwie rodziny, podzielone tradycją, połączone brutalną wojną. Azjatycka i afroamerykańska mafia: obie dążą do przejęcia władzy na niebezpiecznych ulicach Oakland. Kiedy pierwszą ofiarą porachunków pada syn chińskiego przywódcy Po, konflikt sięga rozmiarów, jakich nie spodziewała się żadna ze stron. Wiadomość o morderstwie szybko dociera do starszego brata Po, Hana, legendarnego byłego gliniarza, aktualnie odsiadującego wyrok w więzieniu w Hong Kongu. To tylko kwestia czasu, kiedy Han dotrze do wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Uznawany za odmieńca na łonie własnej rodziny, nie potrafi znaleźć odpowiedzi na już istniejące i wciąż pojawiające się pytania. W świecie zdrady i czyhającego niebezpieczeństwa, Han postanawia samodzielnie pomścić śmierć ukochanego brata. W odróżnieniu od innych, którzy tylko używają broni, Han sam jest bronią. Znalezienie się w zasięgu jego wzroku może być śmiertelną pomyłką.

opis użytkownika

Akcja tego opartego na hip hopie i kung fu filmu rozgrywa się we współczesnym Los Angeles, zdominowanego przez dwa rywalizujące ze sobą gangi mafijne - Azjatycki i Afro-Amerykański. Kiedy syn szefa gangu azjatyckiego zostaje zamordowany, jego starszy brat Han ucieka z najbardziej strzeżonego więzienia w Hong Kongu i przybywa do Ameryki w poszukiwaniu zemsty. Mimo poważnego napięcia, grożącego wybuchem wojny gangów, zadanie Hana staje się jeszcze bardziej skomplikowane gdy zakochuje się w córce szefa rywalizującego gangu...opis użytkownika

W stanie Oakland od dawna trwa wojna między Czarnymi a Chińczykami o władzę w dzielnicy portowej. Pewnego dnia zostaje zabity syn azjatyckiego bossa, Po. Wieść o śmierci Ch'u dochodzi do odsiadującego wyrok w Hongkongu starszego brata zabitego, Hana. Ten jak najprędzej przyjeżdża do Stanów, aby znaleźć i ukarać zabójcę brata. Pomaga mu w tym Trish, córka szefa konkurencyjnego gangu, Isaaka.

opis użytkownika

Sing kocha ze wzajemnością piękną Trish. Droga do szczęścia nie jest jednak usłana różami, bo Sing i Trish pochodzą z rywalizujących ze sobą rodzin. Gdy postanawiają wyjaśnić przyczynę krwawych waśni, wplątują się w śmiertelnie groźną intrygę.

opis dystrybutora dvd