Film

1987 1 godz. 47 min.
6,0 5 599
ocen
6,0 10 5599
460
chce zobaczyć
{"rate":8.5,"count":2}
{"id":"9248","linkUrl":"/film/Roxanne-1987-9248","alt":"Roxanne","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/92/48/9248/7233780.2.jpg"}
Obdarzony wielkim sercem oraz nosem komendant straży pożarnej staje do walki o względy pięknej Roxanne.  Więcej Mniej
Roxanne zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

WGA
Film dostał nagrodę WGA, 3 inne nagrody i 1 nominację
WGA Najlepszy scenariusz adaptowany w roku 1988 dla Steve Martin
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Współczesna wersja powieści "Cyrano De Bergerac". C.D. Bales (Steve Martin) jest szefem strażaków. Jest bardzo lubiany przez swoich kolegów, ale ma jedną rzecz, która go wyróżnia - okazałych rozmiarów nos. W jego drużynie strażackiej pojawia się nowy ratownik, przystojny Chris (Rick Rossovich). Tymczasem w miasteczku pojawia się młodaWspółczesna wersja powieści "Cyrano De Bergerac". C.D. Bales (Steve Martin) jest szefem strażaków. Jest bardzo lubiany przez swoich kolegów, ale ma jedną rzecz, która go wyróżnia - okazałych rozmiarów nos. W jego drużynie strażackiej pojawia się nowy ratownik, przystojny Chris (Rick Rossovich). Tymczasem w miasteczku pojawia się młoda pani astronom, Roxanne (Daryl Hannah). Kobieta jest zafascynowana oczami Chrisa i prosi C.D. o pomoc w zdobyciu chłopaka. Problem w tym, że C.D. zapałał do Roxanne takim samym uczuciem. Biedny C.D. nie zdradza jednak swych uczuć i pomaga Chrisowi w zdobyciu serca dziewczyny.

boxoffice
$40 050 884 w USA
na podstawie
Edmond Rostand "Cyrano de Bergerac" (sztuka)
studio
Columbia Pictures Industries (przedstawia) / IndieProd Company Productions / L.A. Films
data produkcji
1987
tytuł oryg.
Roxanne
inne tytuły
Roxanne Polska
Więcej...
W jednej ze scen C.D. ma opowiedzieć 20 dowcipów na temat nosa. Mówi ich 19, a potem pyta, ile już było. Ktoś z publiczności odpowiada, że 14. Bohater opowiada jeszcze 6 kawałów, a więc w sumie mówi ich 25, a nie 20.
Kiedy C.B. odbiera telefon od Chrisa, wyraźnie widać, że laptop głównego bohatera jest wyłączony. Jednak gdy ten wraca, by napisać list, urządzenie jest już włączone.
W scenie, w której Roxanne policzkuje C.D., Daryl Hannah przypadkowo uderzyła Steve'a Martina w sztuczny nos, przestawiając go. W gotowym filmie widać, jak aktor maca sobie nos końcówkami palców, zamiast rozcierać policzek.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych