film

Rozbitkowie

Stranded: I've Come from a Plane That Crashed on the Mountains
2007
1h 53m
7,7 849
ocen
7,7 10 1 849
Ocalali z katastrofy lotniczej w Andach wspominają tragiczne wydarzenia sprzed 35 lat. Zobacz pełny opis
Rozbitkowie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rozbitkowie
Zwiastun nr 1 (polski)
Rozbitkowie to najciekawsza adaptacja filmowa katastrofy samolotu, który w 12 października 1972 roku rozbił się podczas burzy śnieżnej w Andach. Film opowiedziany jest w formie dokumentu ustami uczestników wypadku, z perspektywy 35 lat po nim. Nie jest to wierna rekonstrukcja zdarzeń, ale raczej rodzaj niezwykłego wywiadu - ubrana w artystyczne inscenizacje wydarzeń dokumentalna wiwisekcja ludzkiej psychiki i pamięci. [person=870978]Gonzalo Arijon[/person] wnika w głąb sytuacji i zdarzeń, jakie miały miejsce w grupie ocalałych z katastrofy osób, aby za pomocą czarno-białych metaforycznych ujęć zestawić na ekranie ich przeszłość z teraźniejszością. Film pokazuje prawdziwy sens dramatu ludzi, którzy, aby przeżyć zmuszeni zostali stosować praktykę kanibalizmu. Instynktowna walka o życie i przetrwanie doprowadziła do konieczności zbudowania nowej, zminiaturyzowanej i pozbawionej cywilizacji, formy społeczeństwa. Czy było ono trwałe? Czy okazało się na tyle spójne, aby przetrwać? Wiele lat po katastrofie, jej uczestnicy, w towarzystwie bliskich osób, po raz pierwszy ujawnili tajemnicę przeżytej w młodości tragedii. Po raz pierwszy też wybrali się z rodzinami na miejsce katastrofy. 2009-11-16T12:08:45 https://fwcdn.pl/webv/13/63/21363/thumbnail.21363.4.jpg https://fwcdn.pl/video/468255/rozbitkowie_h640w.360p.mp4

Film dokumentalny, który opowiada historię ocalonych po katastrofie samolotu w Andach 13 października 1972 roku. 72 dni w ekstremalnych warunkach przeżyło 16 z 45 osób. Dokument przedstawia relację tragedii, balansowanie na granicy życia i śmierci oraz prawdziwe dylematy. Po 35 latach od katastrofy, ocaleni próbują pogodzić  się z przeszłością i złożyć hołd zmarłym kolegom.

dystrybucja
Against Gravity
studio
Alea Docs & Films / Ethan Productions / ITVS - International Media Development Fund / więcej
tytuł oryg.
Stranded: I've Come from a Plane That Crashed on the Mountains
inne tytuły
Stranded! The Andes Plane Crash Survivors Wielka Brytania
więcej
W dokumencie pojawia się informacja, że Roy Harley zrobił zdjęcie otaczających wrak gór kilka minut po katastrofie. W rzeczywistości rozbitkowie natrafili na działający aparat fotograficzny we wraku ogona, kilka tygodni później. Ponadto zdjęcie, jakie widać w filmie, zrobił Nando Parrado, a nie Roy Harley.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

https://www.arte.tv/pl/videos/034884-000-A/rozbitkowie-2007/

Wspaniały ,budujący obraz walki,woli przetrwania i nieprawdopodobnych wyborów przed jakimi stanęli młodzi ludzie -rozbitkowie samolotu pasażerskiego w środku górskiego pasma w Andach.Przeżyli dzieki przyjażni i wierze.
10/10

oglądałam "Rozbitków",a teraz w telewizji będze własnie ten wspomniany przeze mnie w tytule tematu. Opis bardzo podobny. Czy to ten sam film??

będę wdzięczny za info.

Jakby ktoś wiedział gdzie to obejrzeć, to proszę o informacje, bo stare odnośniki już nie działają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones