PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431006}

Ruiny

The Ruins
5,2 25 475
ocen
5,2 10 1 25475
Ruiny
powrót do forum filmu Ruiny

Hm... byłem na tym w kinie we wtorek. Nie żałuje kasy na bilety. Poszedłem do kina z nadzieją zobaczenia dobrej ekranizacji książki, którą w tamtym roku przeczytałem. Książka bardzo dobra.
Natomiast co do filmu. Ekhm... no cóż, nie wykorzystali całego potencjału, jakiego dawała książka.
Kwestia adaptacji. Przełożenie tematu literackiego na temat filmowy nie do końca im się udał. Film w większości nudzi, przynajmniej na początku. Po wejściu na "górę" jest lepiej, ale to nie to samo co pierwowzór, którym jest książka. Jedyną różnicą, która mi się bardzo nie podoba, to zakończenie - a mianowicie ucieczka Amy - no ale cóż, widocznie takie było założenie adaptatora (scenarzysta - Scott B. Smith, również autor książki). Jak już ktoś wspomniał, najlepsze to sceny, gdy są spuszczeni do "studni". W tym wypadku ocena jest dość niska, myślałem, że będzie mógł dać przynajmniej "dobry" lub "bardzo dobry". W tym wypadku ocena 4/10.
Rozpatrując jako zwykły film, gdybym nie przeczytał książki - dla mnie nie jest to horror, tylko zwykły film, z domieszką "strasznych fragmentów". Czytałem opinie, gdzie jeden czytelnik nie rozumie niektórych fragmentów. Dodam tutaj, iż jest to na podstawie książki i wszystko co jest w filmie - jest i w książce, ale bardzo, bardzo skrócone. Szkoda, że zamienili zwykłe wzgórze na świątynię Majów.
Natrafiłem na opinię, iż jest to komedia. No cóż, szczerze przyznam się, iż w kilku momentach (np. gdy Stacy cięła sobie ciało), kilka osób się śmiało ;). Ja ani razu się nie zaśmiałem, ponieważ byłem za bardzo skupiony na porównaniu tych dwóch dzieł (książki i filmu). Może gdybym nie czytał powieści, seans by wyglądał zupełnie inaczej.
Jako film, daje ocenę 6/10, ponieważ jest niezły, tak na miłe spędzenie popołudnia.

Zachęcam do wyrażania swoich opinii. Zarówno czytelników co czytali powieść "Ruiny", jak i tych drugich.

Angelo

hmmm no to widzę bardzo dużo różnic... Stacey cięła się nożem, a nie Eric?? Amy która w książce umiera pierwsza, ucieka??
książka jest naprawdę świetna,czyta się jednym tchem, ale jak widzę film został skopany, mimo to zamierzam go obejrzeć

Angelo

książka niezła, nie nazwałabym jej horrorem ale to co dzieje się z bohaterami, otępienie w jakie wpadają po zaledwie 2 - 2,5 dniach pobytu na wzgórzu jest porażające...zakończenie książki wg mnie świetne, po przeczytaniu pozostaje wile do myślenia. Jeśli miałabym oceniać powieść(??) to dałabym nawet 7,5/10 :)

ocenił(a) film na 7
Angelo

coz ksiazki nie mialam jeszcze okazji przeczytac mam nadzieje ze szybko to nadrobie, tak wiec film moge ocenic jako film a nie film na podstawie ksiazki, wiec film uwazam za calkiem przyzwoity, nie zly, dobry..:) moja ocena to 7/10 w sam raz na niedzielne popoludnie:D co mnie zastanawia ze autorem ksiazki i scenariusza jest ta sama osoba a mimo to pojawiaja sie glosy typu "ksiazka lepsza" "film odbiega sporo od ksiazki" dziwne...:D no i na koniec obsada moglaby byc inna 3 osoby na 4 wystepujace w tym filmie (glowni bohaterowie) mnie draznia jako aktorzy nie wiem dlaczego no chocby ta blondynka juz mnie zaczela denerwowac w Covenant jak to bylo po polsku aaa pakt milczenia mam wrazenie ze do tego filmu zatrudniono aktorow klasy B a przynajmniej grajacych w filmach klasy B moge sie mylic nie sledze ich kariar:) lecz takie mam odczucie:) aktorstwo dosc slabe...pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones