PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9301}

Ryś

7,1 2 036
ocen
7,1 10 1 2036
7,3 3
oceny krytyków
Ryś
powrót do forum filmu Ryś

to...

ocenił(a) film na 9

....są szyczytowe momenty kina polskiego i światowego... Radziwiłowicz je zupę, a Hanin na niego
patrzy- i jest k... bosko, i mogłoby trwać to 5 godzin... każda sekunda tego filmu jest jak
medytacja...jestem poruszony... faaaak- to jest kino!!!!!!!!!!

washack

dzięki, lepszej rekomendacji nie trzeba;)
dzisiaj jeszcze postaram się obejrzeć

ocenił(a) film na 9
Luis_5

fajnie... niemniej, musisz wziąć pod uwagę, że mam tendencję do wpadania w nadmierny entuzjazm i egzaltację zaraz po obejrzeniu filmu, który akurat mnie ujął- moje wypowiedzi należy więc traktować z dystansem.... nie zmienia to faktu, że film jest mistrzowski, jednak trzeba lubić taki klimat... pierwowzór Iwaszkiewicza też jest godny polecenia... daj potem znać, jak ci się film podobał!

ocenił(a) film na 9
washack

Twoja egzaltacja jest jak najbardziej uzasadniona. Jeden z moich ulubionych filmów Różewicza. Wyciszony, symboliczny. Duży plus za zdjęcia. Nie rozumiem tylko dlaczego zmienił nazwę filmu. Może dlatego, że wcześniej już powstał film o tym samym tytule...

użytkownik usunięty
Myszkin_filmweb

Zdjęcia są tak znakomite, że ja się od czasu do czasu zastanawiałem, czy to, co widzę, to rzeczywistość, czy namalowany obraz. Niby film z czasów wojny, a sprawia wrażenie, jakby powstał w innym świecie...

washack

hmmm
film mnie wymęczył
przy okazji przypomniałem sobie, dlaczego nie trawie Radziwiłowicza - postać wikarego jak doskonale odpychająca
sens zgubiłem gdzieś w połowie filmu - kiedy wikary zobowiązał się do zbrodni
jedno jest pewne - kadry (szczególnie te wyłaniającej się ręce z piwnicznego mroku) robią różnicę
nie mniej dzięki za info

washack

własnie obejrzałam ten film, i potem spojrzałam na to forum, ten sam moment przykuł moja uwagę.Thanks God za cyfrowa rekonstrukcje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones