PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730684}

Sąsiedzi z dołu

The Ones Below
6,1 2 741
ocen
6,1 10 1 2741
Sąsiedzi z dołu
powrót do forum filmu Sąsiedzi z dołu

Sąsiedzi...hm

ocenił(a) film na 7

Debiut reżysersko-scenariuszowy Davida Farra wciąga nas w minimalizm dreszczowca z powolnym narastaniem napięcia,podskórnym stanem czerpiąc z "Dziecko Rosemary".
Nowe mieszkanie, nowi sąsiedzi, nowe perspektywy i ciężarne...
Powolnie budowane napięcie z minimalizmem środków wyrazu, muzyką potęgującą podskórne emocje. Relacje sąsiedzkie, oczekiwanie na narodziny dzieci i nagle dochodzi do wypadku, wszystko zaczyna się burzyć, i zaczynają się dziać dziwne zjawiska. Zadbanie o detale i szczegóły, symetrię, pedanterię które wciągają nas w hipnotyzującą sytuację np. mieszkanie i Jon i Teresa to chodząca symetria i pedanteria, natomiast Katie i Justin to ich przeciwieństwo, buty zawsze równo ułożone, napady gniewu, irracjonalność, która zakrada się, reakcje kota na sąsiadów, tajemnicze zdjęcie, elektroniczna niania, włączony gaz czy odkręcony kurek z wodą. Opieka nad synem Katie który chętnie przyjmuje Teresa zaczyna towarzyszyć nadmierna opieka i zachowania wykraczające poza normalną opiekę, opierając się na zachowaniach wynajętej mamki.
Debiut nawiązuje do wielkich filmów Polańskiego i Hitchcocka i to są bardzo dobre rokuje na przyszłość, jeśli w tym klimat thrillerów.
Zakończenie bym wycięła, bo pozostawienie widzowi własnej interpretacji dałoby własne zakończenie...
Polecam ogląda się bardzo dobrze, pod warunkiem, że lubi się powolnie rozwijającą mroczną dramaturgię.

nemezis1212

Problemem tego filmu jest niemożliwa wręcz czytelność; wszystko podane jest na tacy, a sama intryga wydaję się mocno zapożyczona. Tym samym ciężko jest Farrowi wypracować odpowiednio silne napięcie i poruszyć bardziej wytrawnego kinomana. Oparte na kalkach sceny dramatyczne nie łapią za serce tak jak powinny, a rzekoma depresja poporodowa głównej bohaterki - jako próba wyjaśnienia jej sfingowanego przez sąsiadów samobójstwa; tudzież skłonności samobójczych - jest kompletnie niewiarygodna. Niestety, to dość wtórny treściowo produkt brytyjskiego kina , a zarazem całkiem solidny realizacyjnie debiut reżyserki. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Vinedrinker

Moim zdaniem wtorny jest, za bardzo podany na tacy, ale mimo tego dobry. Bardzo dobre aktorstwo, atmosfera niepokoju dla mnie wyczuwalna i wciagnelo mnie, dobrze mi sie ogladalo. Stad moja ocena 7 i inne filmy jak powstana rezyserki to na pewno chetnie obejrze. Dla mnie pidobne klimaty to tez film "Dar" troche lepszy, ale ogolnie takie klimaty uwielbiam.

ocenił(a) film na 7
monika220

Mialo byc jak bedzie film rezysera hehe, moja pomylka.

Vinedrinker

Ten film jest beznadziejnie naiwny na poziomie szkoły podstawowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones