1 godz. 58 min.
7,1 1 606
ocen
7,1 10 1606
2 360
chce zobaczyć
{"type":"film","id":149828,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Saam+gaang+yi-2004-149828/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Saam gaang yi
 • sepultura_fan ocenił(a) ten film na: 8

  Azjaci to mają pomysły poryte na maksa.I chwała im za to. Te pierożki mnie rozwaliły. Do dziś mam polewke z pierożków. Nie ma to jak sobie zjeśc pierożka :D Ha ha ha ha pierożki są super.

 • Finalny_Odbiorca ocenił(a) ten film na: 8

  sepultura_fan Polecam sięgnąć po pełnometrażową wersję ''Pierożków'', mimo, że do krótkometrażówki były kręcone dokrętki to w Pierwowzorze lepiej opisane zostały niektóre elementy - aborcja, romans.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  Finalny_Odbiorca "Ciekawostka":

  "Z angielskojęzycznej gazety Express Extra, wychodzącej w Hong Kongu, dowiadujemy się, że lekarze w prowincji Shenzen w Chinach ludowych, aby polepszyć ogólny stan organizmu jedzą i sprzedają w celach konsumpcyjnych abortowane dzieci, jako zdrowe jedzenie (NRL News, 4. 24. 95).

  Czwórka dziennikarzy pisma Eastweek (siostrzana publikacja Express Extra) podając się za lekarzy, poprosiła w kilku szpitalach miasta Shenzen o możliwość kupienia ludzkich płodów. W Centrum Zdrowia dla kobiet i dzieci, jeden z lekarzy wręczył dziennikarce szklany pojemnik i powiedział: Tutaj jest dziesięć świeżych płodów z aborcji dokonanych dzisiaj. Zazwyczaj zanosimy je do zjedzenia w domu, ale ponieważ nie jest pani w najlepszej formie, proszę je zatrzymać...

  Lekarka z kliniki Luo Hu twierdziła, że płody są bardzo pożywne i jest na nie wielki popyt: Najbardziej poszukiwane są płody z pierwszych aborcji młodych kobiet, a najlepiej jeśli dziecko jest płci męskiej. Zwierzyła się, że w ciągu ostatniego pół roku sama zjadła ponad 100 płodów i dodała: To są odpadki aborcji, jeśli ich nie zjemy, zostaną wyrzucone. Gdy je zjadamy, one już i tak nie żyją. Lekarz Dong Men Lao wyznał dziennikarzowi, że cena jednego płodu jest uzależniona od jego wagi i wynosi od 10 do prawie 40 dolarów. Jest to cena o wiele niższa niż w klinikach prywatnych, gdzie żąda się nawet po 300 dol. za sztukę. Jego zdaniem najbardziej uzdrawiające własności ma dopiero płód 9-miesięczny i on przyjmuje zamówienia na takie ciała. Zwłoki dzieci z aborcji są więc używane w komunistycznych Chinach jako "dietetyczna nowość" dla zagwarantowania "silniejszego ciała i gładszej skóry". Jedynie katoliccy lekarze zdecydowanie potępiają ten barbarzyński proceder, jako nową odmianę kanibalizmu. "
  więcej na: katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=39

  Film jednak świetny, "Pierożki" przez oryginalność głęboko usadawiają się w pamięci, ale dwie pozostałe części IMO lepsze. :-)

 • sepultura_fan Hej znasz źródło w sieci z lektorem ?