Film

1928 1 godz. 30 min.
4,5 2
oceny
4,5 10 2
5
chce zobaczyć
{"id":"308991","linkUrl":"/film/Salamandra-1928-308991","alt":"Salamandra"}
W ogarniętym faszyzmem Lipsku, gdzie władzę niepodzielnie sprawuje kościół i arystokracja, a klasa robotnicza jest... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

W ogarniętym faszyzmem Lipsku, gdzie władzę niepodzielnie sprawuje kościół i arystokracja, a klasa robotnicza jest poniżona i skazana na życie w skandalicznych warunkach, mieszka profesor Zange - jeden z nielicznych, których obchodzi los najuboższych. Kiedy w swoim doświadczeniu prowadzonym na salamandrach odkrywa, że cechy z pozoruW ogarniętym faszyzmem Lipsku, gdzie władzę niepodzielnie sprawuje kościół i arystokracja, a klasa robotnicza jest poniżona i skazana na życie w skandalicznych warunkach, mieszka profesor Zange - jeden z nielicznych, których obchodzi los najuboższych. Kiedy w swoim doświadczeniu prowadzonym na salamandrach odkrywa, że cechy z pozoru dziedziczne są w rzeczywistości zależne od środowiska i otoczenia, staje się niebezpieczny dla istniejącego porządku. Kościół, w spisku z arystokracją postanawiaja go za wszelką cenę usunąć. "Salamandra" Grigorija Roszala jest bez wątpienia perełką wśród klasyki kina radzieckiego. Pełna sowieckiej propagandy jest dziś świetną komedią, lecz także znakomicie nakręconym dramatem sensacyjnym.

studio
Mezhrabpomfilm / Prometheus-Film-Verleih und Vertriebs-GmbH
data produkcji
1928
tytuł oryg.
Salamandra
inne tytuły
Саламандра ZSRR
Więcej...
Film był prezentowany w 2006 roku na warszawskim festiwalu "Święto Niemego Kina". Do obrazu muzykę na żywo podłożył klezmersko-jazzowy zespół "Meritum".

forum filmu Salamandra

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum