Film

Salyut-7

2017 1 godz. 51 min.
6,9 5 417
ocen społeczności
6,9 10 1 5417
1 522
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
Samodzielnie działająca radziecka stacja kosmiczna przestaje odpowiadać na wiadomości. Astronauci ruszają w misję ratunkową.

Stacja kosmiczna „Salut 7”, znajdująca się na orbicie w trybie bezzałogowym, niespodziewanie przestaje odpowiadać na sygnały z centrum lotów kosmicznych. Zostaje podjęta decyzja o wysłaniu na orbitę ekipy ratunkowej. Załoga statku kosmicznego powinna odszukać „martwą” stację i po raz pierwszy w historii kosmonautyki przeprowadzićStacja kosmiczna „Salut 7”, znajdująca się na orbicie w trybie bezzałogowym, niespodziewanie przestaje odpowiadać na sygnały z centrum lotów kosmicznych. Zostaje podjęta decyzja o wysłaniu na orbitę ekipy ratunkowej. Załoga statku kosmicznego powinna odszukać „martwą” stację i po raz pierwszy w historii kosmonautyki przeprowadzić przyłączenie do 20-tonowej niekontrolowanej bryły żelaza. Kosmonauci zdają sobie sprawę, że szanse na ich powrót na Ziemię są nikłe. Film powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń: lot do stacji „Salut 7” w 1985 roku uważany jest za najbardziej skomplikowaną misję w historii kosmonautyki.

studio
CTB Film Company / Globus-film / Lemon Films Studio / Więcej...
inne tytuły
Салют-7 Łotwa Rosja
Więcej...
Zdjęcia do filmu realizowało dwóch operatorów - Ivan Burlakov był odpowiedzialny tylko za sceny na ziemi, Sergey Astakhov tylko za sceny w kosmosie.
Zdjęcia do filmu kręcono w Petersburgu i Moskwie (Rosja) oraz w USA.
Okres zdjęciowy trwał 83 dni.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bardzo dobry

  Prasky_Profesor ocenił(a) film na

  Oglądało mi się lepiej niż "Grawitację", mimo pewnego propagandowego zadęcia film stoi na wysokim poziomie.

 • Recenzja

  Gediman ocenił(a) film na

  Rosjanie może nie stworzyli dzieła, które pobije kultowy amerykański dramat “Apollo 13”, niemniej podarowali widzom dobrą, własną alternatywę. “Salut 7” jest kuszącym kąskiem dla osób znudzonych wtórnością podobnych produkcji, przesiąkniętych ciężkostrawną pompatycznością i drażniących gloryfikacją ... więcej

 • UFO niet!

  Julian_Mach ocenił(a) film na

  To smutna prawda, ale dociera do nas bardzo niewiele współczesnych rosyjskich filmów, a szkoda, bo jest to kraj, w którym produkuje się ponad 300 filmów rocznie, a więc w przybliżeniu tyle samo, ile w Polsce jest premier. Za rosyjską kinematografią stoją ogromne pieniądze, potężne zaplecze techniczne, ... więcej

  48
  • I da się!

   skynet1234 ocenił(a) film na

   Bardzo dobre kino, bardzo realistycznie nakręcone, bazujące na faktach. Efekty świetne, fabuła ok, nie ma się co czepiać, naprawdę dobra robota. Dla fanów gatunku, pozycja obowiązkowa.

  • Szału nie ma. ale wstydu też nie.

   redrooster ocenił(a) film na

   Historia warta poznania - radzieckie Apollo 13

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.