film

Salut 7

Salyut-7
2017
1 godz. 51 min.
6,9 6 611
ocen
6,9 10 1 6611
Samodzielnie działająca radziecka stacja kosmiczna przestaje odpowiadać na wiadomości. Astronauci ruszają w misję ratunkową. więcej mniej
Salut 7 zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Stacja kosmiczna „Salut 7”, znajdująca się na orbicie w trybie bezzałogowym, niespodziewanie przestaje odpowiadać na sygnały z centrum lotów kosmicznych. Zostaje podjęta decyzja o wysłaniu na orbitę ekipy ratunkowej. Załoga statku kosmicznego powinna odszukać „martwą” stację i po raz pierwszy w historii kosmonautyki przeprowadzićStacja kosmiczna „Salut 7”, znajdująca się na orbicie w trybie bezzałogowym, niespodziewanie przestaje odpowiadać na sygnały z centrum lotów kosmicznych. Zostaje podjęta decyzja o wysłaniu na orbitę ekipy ratunkowej. Załoga statku kosmicznego powinna odszukać „martwą” stację i po raz pierwszy w historii kosmonautyki przeprowadzić przyłączenie do 20-tonowej niekontrolowanej bryły żelaza. Kosmonauci zdają sobie sprawę, że szanse na ich powrót na Ziemię są nikłe. Film powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń: lot do stacji „Salut 7” w 1985 roku uważany jest za najbardziej skomplikowaną misję w historii kosmonautyki.

studio
CTB Film Company / Globus-film / Lemon Films Studio / więcej
tytuł oryg.
Salyut-7
inne tytuły
Salyut 7 Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu realizowało dwóch operatorów - Ivan Burlakov był odpowiedzialny tylko za sceny na ziemi, Sergey Astakhov tylko za sceny w kosmosie.
Zdjęcia do filmu kręcono w Petersburgu i Moskwie (Rosja) oraz w USA.
Okres zdjęciowy trwał 83 dni.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych