PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011865}
4,8 2 023
oceny
4,8 10 1 2023
4,6 7
ocen krytyków
Samiec Alfa
powrót do forum filmu Samiec Alfa

Jako fan gatunku, dowiedziałem się, że jeden z moich ulubionych festiwali wyświetla ten film (Fantaspoa) i przyznam szczerze, nie zawiodłem się. Jak ktoś się spodziewa komedyjki o facetach to się zdziwi (nie wiem skąd taki wybór marketingowy dla tego filmu). Ci bardziej kumaci będą zachwyceni: jest tam tyle detali i niuansów dwuznacznych, że to prawdziwa łamigłówka, ale dla większości, która filmu nie zrozumie (o zgrozo - takie już mamy społeczeństwo) to nie będzie łatwy seans.

+ rewelacyjne kreacje aktorskie, świetne dialogi, absurdalne sytuacje, miszmasz gatunków. Mirek Haniszewski w roli Lidera jest genialny.

- zdjęcia momentami szkolne, scenografia teatralna, czuć mały budżet

Dałbym 7, ale dodaje 1 punkt za odwagę i 1 punkt bo to nasze polskie, a ja zawsze daje więcej polskim filmom. A do tych którzy nie uchwycą rzeczywistego sensu tej produkcji, zacytuję Lidera “nie podoba się? to WON”

ocenił(a) film na 8
Filmowyznawca

Zgadzam się w pełni - bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 4
Filmowyznawca

yy a jaki jest ten rzeczywisty sens? bo jak dla mnie ten film dokonuje samounicestwienia zakończeniem i właśnie sam sobie ten sens odbiera. Przekreśla wszystko co próbował powiedzieć wcześniej

ocenił(a) film na 5
buzzkill

Dokładnie takie wrażenie odniosłam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones