PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9350}
6,3 711
ocen
6,3 10 1 711
5,6 7
ocen krytyków
Samson
powrót do forum filmu Samson

dobry

ocenił(a) film na 10

Naprawdę nikt go nie oglądał i komentarza nie zostawił? To kolejny dobry film wojenny w wydaniu Wajdy.

menshikov

Mi również się podobał, mimo pewnych braków.

menshikov

ej, ludzie oglądają, ale niekoniecznie komentują. Nie ma co szat rozrywać, prawda.

ocenił(a) film na 6
menshikov

Spoko film :) podobał mi się, chociaż fakt, braki były.

menshikov

Leciał dzisiaj na "Ale kino". Straszna propagandówa.
Pomijam bardzo długie sekwencje, bo tak się kiedyś filmy robiło, ale fabularnie film nie do przełknięcia, choć aktorsko dobrze zagrany.
Zwłaszcza Serge Merlin jako chory psychicznie żyd.
(Chociaż nie wiem czy choroba psychiczna bohatera była zamierzona przez Wajdę czy tak mu tylko "wyszła")

senseeko

Pamiętaj że czasy nie pozwalały pokazywać wszystkiego Cenzor nie spał

ocenił(a) film na 7
smaluu

Bez przesady, nie ma aż takiego wydźwięku propagandowego. Moim zdaniem "Samson" to jeden z najlepszych filmów Wajdy z tamtego okresu, znacznie lepszy niż przeceniane "Kanał" i "Lotna"... Doskonała psychologia postaci, świetne aktorstwo Merlina, jak zwykle bezbłędne zdjęcia i rewelacyjna scenografia, co u Wajdy jest akurat normą. Jestem zdziwiony, że tak dobra produkcja jest tak mało znana, szczególnie że różnej jakości dzieła Wajdy są rozdmuchiwane na prawo i lewo. Akurat "Samson" zasługuje na rozgłos. Polecam!

ocenił(a) film na 5
aciddrinker

No mnie niestety nie porwał szczególnie, jesli chodzi o realizacje to duzo bardziej dużo wczesniejsza Ulica graniczna Forda mnie urzekła, a tutaj tak było ok, żarło, żarło, żarło i po godzinie już było ciężko.

menshikov

obejrzano. propaganda uwiera dość mocno, fakt, ale co zrobić. inaczej się nie dało. osobiście i tak dziwi mnie fakt, że film ten udało się ówcześnie stworzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones