film

Sara

1997
1 godz. 47 min.
6,7 110 827
ocen
6,7 10 1 110827
6 632
chce zobaczyć
4,8 8
ocen krytyków
Sara, córka miejscowego gangstera, wdaje się w romans ze swoim ochroniarzem. Więcej Mniej
Sara zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Leon (Bogusław Linda), komandos jednostki specjalnej ONZ, powraca z misji do Polski. W domu czekają na niego kłopoty rodzinne, które próbuje zagłuszyć częstym zaglądaniem do kieliszka. Któregoś dnia spotyka się z Józefem (Marek Perepeczko), szefem gangu, który szuka ochroniarza dla swojej szesnastoletniej córki Sary (AgnieszkaLeon (Bogusław Linda), komandos jednostki specjalnej ONZ, powraca z misji do Polski. W domu czekają na niego kłopoty rodzinne, które próbuje zagłuszyć częstym zaglądaniem do kieliszka. Któregoś dnia spotyka się z Józefem (Marek Perepeczko), szefem gangu, który szuka ochroniarza dla swojej szesnastoletniej córki Sary (Agnieszka Włodarczyk). Ta nie jest tym początkowo zachwycona, ale tylko do momentu, gdy Leon ratuje jej życie, osłaniając ją przed strzałami bandyty. Od tego momentu dziewczyna zakochuje się w nim i mimo jego oporów, nawiązują romans. Oboje są świadomi, że ich związek nie może wyjść na jaw, bo stanowczy ojciec dziewczyny nie zawaha się zabić każdego, kto zbliży się do jego córki.

dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Agencja Produkcji Filmowej (koprodukcja) / Canal+ Polska (koprodukcja) / Héritage Films / Więcej...
tytuł oryg.
Sara
inne tytuły
Gdy Leon zostaje postrzelony przez jednego z policjantów, na jego płaszczu pojawia się krew. Natomiast, gdy odsłania płaszcz, by wyciągnąć broń, krew na koszulce znika.
Policyjny kogut "wędruje" po dachu - w zależności od ujęcia.
Zabójczyni strzela z pistoletu maszynowego, który ma dodatkowy uchwyt pod lufą. Gdy odwraca się w stronę goniącego ją Cezarego, uchwyt jest na swoim miejscu. Jednak gdy Cezar do niej strzela, uchwyt przy jej broni nagle znika. Żeby było śmiesznie - gdy dziewczyna wypada przez szklane drzwi, widać ponownie uchwyt.
"Sara" to sensacyjne kino akcji o mafijnych porachunkach okraszone dość niekonwencjonalnym wątkiem romansowym. To raczej nietypowe połączenie jak na kinematografię polską. Reżyser, Maciej Ślesicki, podjął się więc trudnego zadania, które nie do końca udało mu się zrealizować. Film zdumiewa więc scenami pogoni, strzelanin, ucieczek itp., ale... więcej
Kompletnie nikt nie wypada w tym filmie przekonująco ani realistycznie. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych