film

Sara

1997
1h 47m
6,7 111 582
oceny
6,7 10 1 111582
5,2 11
ocen krytyków
Sara, córka miejscowego gangstera, wdaje się w romans ze swoim ochroniarzem. więcej mniej
Sara zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Leon (Bogusław Linda), komandos jednostki specjalnej ONZ, powraca z misji do Polski. W domu czekają na niego kłopoty rodzinne, które próbuje zagłuszyć częstym zaglądaniem do kieliszka. Któregoś dnia spotyka się z Józefem (Marek Perepeczko), szefem gangu, który szuka ochroniarza dla swojej szesnastoletniej córki Sary (AgnieszkaLeon (Bogusław Linda), komandos jednostki specjalnej ONZ, powraca z misji do Polski. W domu czekają na niego kłopoty rodzinne, które próbuje zagłuszyć częstym zaglądaniem do kieliszka. Któregoś dnia spotyka się z Józefem (Marek Perepeczko), szefem gangu, który szuka ochroniarza dla swojej szesnastoletniej córki Sary (Agnieszka Włodarczyk). Ta nie jest tym początkowo zachwycona, ale tylko do momentu, gdy Leon ratuje jej życie, osłaniając ją przed strzałami bandyty. Od tego momentu dziewczyna zakochuje się w nim i mimo jego oporów, nawiązują romans. Oboje są świadomi, że ich związek nie może wyjść na jaw, bo stanowczy ojciec dziewczyny nie zawaha się zabić każdego, kto zbliży się do jego córki.

dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Agencja Produkcji Filmowej (koprodukcja) / Canal+ Polska (koprodukcja) / Héritage Films / więcej
tytuł oryg.
Sara
inne tytuły
O zagranie tytułowej roli ubiegało się 250 kandydatek.
Gdy Leon zostaje postrzelony przez jednego z policjantów, na jego płaszczu pojawia się krew. Natomiast, gdy odsłania płaszcz, by wyciągnąć broń, krew na koszulce znika.
Policyjny kogut "wędruje" po dachu - w zależności od ujęcia.
Kompletnie nikt nie wypada w tym filmie przekonująco ani realistycznie. więcej
"Sara" to sensacyjne kino akcji o mafijnych porachunkach okraszone dość niekonwencjonalnym wątkiem romansowym. To raczej nietypowe połączenie jak na kinematografię polską. Reżyser, Maciej Ślesicki, podjął się więc trudnego zadania, które nie do końca udało mu się zrealizować. Film zdumiewa więc scenami pogoni, strzelanin, ucieczek itp., ale... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Erotyka w filmie

ocenił(a) film na 3

To macanie cycek i całowanie i spoglądanie na pipke 15 latki jest udawane? gdyby ktokolwiek z
nas tak zrobił to bysmy poszlił siedzieć. Nie rozumiem scen nagości w tym filmie, inaczej mozna
pokazać miłość, to był raczej zwykły seks. gdy to oglądałem w telewizji byłem młodszy od niej i
czułem się tym...

Leon znad Wisły

ocenił(a) film na 7

Jedna z nielicznych rodzimych zrzynek, która naprawdę mi się podobała. Inspirację filmem Luc'a Besson'a widać na każdym kroku. Dialogi są rewelacyjne, a najlepszy z plejady polskich gwiazd śp. pan Perepeczko.

o Włodarczyk

ocenił(a) film na 3

Recenzent tygodnika „Wprost”, Wiesław Kot napisał: „Pieścidełkiem filmu jest tytułowa Sara kreowana z wdziękiem przez Agnieszkę Włodarczyk. (...) Jej rozłożony w filmie na raty striptiz budzi raczej skojarzenia szpitalne. Widz-oglądacz czuje się tak, jakby przypadkiem wtargnął do łazienki, w której pensjonarka bierze...

więcej

A teraz wyobraźcie sobie Janusza Tracza zamiast Lindy w tym filmie....

Fajna była scena gdy wokalista zespołu Sztywny Pal Azji wysunął do dołu mikrofon i powiedział Hej mała zśpiweaj z nami... do mikrofonu podszedł Linda i powiedział swoim niskim głosem turururu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones