PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=224821}

Sekret

Paheli
7,6 3 043
oceny
7,6 10 1 3043
Sekret
powrót do forum filmu Sekret

Bardzo podobał mi się film i zgadzam się z opinią że SRK lepiej wygląda bez wąsów. Ale mam prośbę... czy ktoś mógłby mi odpisać co znaczy słowo "paheli"?

ocenił(a) film na 10
Edyta713

Paheli to "zagadka, tajemnica". :)

Jak dla mnie wąsy Shahrukha są częścią jego roli i zupełnie mi nie przeszkadzały. Przeciwnie, nadawały obrazowi bardziej baśniowy wymiar.

Nashirah

Paheli to nie znaczy zagadka tylko dylemat. Lachchi musiała podjąć decyzję, czy czekać na męża, czy żyć z duchem. Mam ten film z angielskimi napisami i to słowo jest tak przetłumaczone. Polecam się na przyszłość.

Edyta713

W takim razie źle masz przetłumaczone. Paheli oznacza "zagadka"

Edyta713

W polskich napisach również podawane jest jako 'dylemat'. Aczkolwiek patrzalam do słownika bo równiez mnie to zaintrygowało. Wg. niego oznacza właśnie zagadkę.

Edyta713

eeee mi sie zdaje ze wąsy go postarzają bez wąsów ładniejn wygląda

krzysiekwy

PAHELI ZNACZY DYLEMAT!
Paheli to dylemat dziewczyny, która musi wybrać między niezmienną miłością Ducha, a obojętnością nieczułego męża...

Paheli to dylemat męża, który musi stawić czoła odrzuceniu przez własnych ludzi...

Paheli to dylemat Ducha, który pragnął być człowiekiem, ale mimo to chciał zachować się szczerze i uczciwie wobec swej miłości...

Paheli to dylemat rodziców, którzy zaakceptowali uroczego syna, który nie był ich prawdziwym synem...

Paheli to dylemat wieśniaków, którzy musieli zdecydować, czy żyć w niepewności, czy też rozwiązać zagadkę...

ocenił(a) film na 8
marta6991

W jęyku hindi to znaczy zagadka. Przetłumaczyli na sekret. Hm.. bardziej pasowałby "dylemat" albo właśnie 'zagadka' prawda?

one_blood

Nie wiem na 100% ale jak dla mnie to Paheli oznacza SEKRET

kociak1986

A ja wiem na 100%, bo sprawdzałam w opasłym słowniku McGregora, który jest dość dobry, i wg niego zdecydowanie jest to tajemnica, zagadka, o dylemacie tam nic nie ma. W słowniku hindi-hindi "Bryhat hindi koś" definicja jest zdecydowanie bardziej rozbudowana ale jeszcze nie wszystko rozumiem :P a sprawdzałam bo potrzebne było mi to do streszczenia filmu, które pisałam na zajęcia

ocenił(a) film na 8
Edyta713

Bez wąsów wygląda zdecydowanie lepiej, ale co tam, SRK w każdej stylizacji wygląda świetnie :P

ocenił(a) film na 9
Edyta713

Czy istnieje możliwość, żeby Paheli oznaczało coś w stylu "namieszane"? Do filmu pasuje i w piosence Aadhi Raat Jab Chaand jest wers "jaa jaa nadan paheli" co jest przetłumaczone jako "Nie mieszajcie mi w głowie".

ocenił(a) film na 8
iambasiap

wg google to znaczy: puzzle, więc w sumie by pasowało ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones