PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34235}

Sekretarka

Secretary
6,4 32 351
ocen
6,4 10 1 32351
5,8 5
ocen krytyków
Sekretarka
powrót do forum filmu Sekretarka

Niewiele jest filmów które przykuwają uwagę od pierwszego kadru. A Sekretarka elektryzuje właśnie od pierwszej sceny. Przynajmniej tak było ze mną. I to wrażenie "nie puszcza" do końca. Pomyśleć że dotąd (za sprawą jej roli w Mrocznym Rycerzu, bardzo mi nie pasowała w roli Jane ), nie cierpiałam oglądać Maggie na ekranie.
Film ma w sobie magię. I albo się ją kupi i ona Cię pochłonie, albo ją odrzucisz. Jak wszystko. Mnie kupili dranie^^.

PS. Ale spójrzcie na tą James cwaniarę^^. Skleciła Sekretarkę i Zmierzch w jedno, (wpierw diabelnie upraszczając temat coby do każdego dotarło albo lepiej po prostu nie umiała), za bohatera zrobiła miks (również uproszczony do bólu) psyche Greya i osobowość Edzia Świecącego Wampa plus ociekanie powierzchowną zajebistością typu kasa klata plus helikopter i voila! Mamy Pińdziesiont Buziek Prawie Greya. Trzaskać mamonę ile wlezie^^.

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

ZGADZAM SIĘ W 100%. Jestem niewiarygodnie zdziwiona, że ktoś podziela moją opinię na ten temat. Pięćdziesiąt twarzy Greya to czysta replika tego (że się tak wyrażę) arcydzieła. Oboje są wielobarwnymi postaciami w przeciwieństwie do postaci pani James, które biją po oczach uproszczeniem i tandetą.

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Ale żeby chociaż nazwisko zmieniła! xD Tupet tej pani nie ma chyba granic :p

Miałam identyczne wrażenia po niedawnym seansie, skojarzenia nasuwają się absolutnie same i aż mnie zdumiewa, że nikt tej całej James zwyczajnie do sądu o plagiat nie pozwał xp
Już pomijam że poziom jej warsztatu pisarskiego dorównuje Stephenie Meyer, nic więc dziwnego że i Edzio ją inspirował xp

ocenił(a) film na 10
Rejka

A no nie ma granic^^. Ale jak ona czuje biznes.

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Dokładnie tak. Szkoda że jeszcze imion nie dała takich samych;)

Heh widziałem "Sekretarkę" przed "Mrocznym rycerzem". Od tego filmu Maggie ma u mnie sporego plusa i również jej grą w Batmanie trochę się rozczarowałem;) Nie to że zagrała źle, tylko że nie pokazała nic nadzwyczajnego.

Rzadko się z kimś zgadzam w 100% ;)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

50 twarzy Greya to może się schować. Wpadłam przypadkiem na ten film. Jest taki dziwny, inny, że wciągał od początku oglądania, te wszystkie sceny takie dziwne:) ale jakie zakończenie! No jestem pod wrażeniem tego filmu

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Widziałam ten film w 2011 i po przeczytaniu książki 50 Twarzy Greya też pomyślałam, że to jest zerżnięte z tego filmu. Tylko że Sekretarka jest mądrym i zmysłowym filmem, a 50 Twarzy Greya... no, każdy wie, jakie jest.

ocenił(a) film na 4
WhiteDemon

Film ma klimat. Tego odmówić mu nie można. Ale poza tym traktuje o marginalnym (mam nadzieję) zjawisku zaliczanym do odchyleń zachowań seksualnych. Można traktować jako ciekawostkę. Gorzej, że nastały obecnie czasy wręcz lansujące wszelkie odchylenia i dewiacje w sferze zarówno seksu jak i uczuć. "Nienormalne" zachowania ludzi, którzy zdecydowanie odstają od reszty społeczeństwa. Dwa typy z zaburzoną osobowością i tyle w temacie. Reżyser, żeby to dobrze sprzedać musiał użyć sporej dawki perwersji.

ocenił(a) film na 7
LOcean

e tam...

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Zjawiskowa sztuka kochania - 8/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones