PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34235}

Sekretarka

Secretary
6,4 32 358
ocen
6,4 10 1 32358
5,8 5
ocen krytyków
Sekretarka
powrót do forum filmu Sekretarka

W epocy sequeli, prequeli, spin-offów, remake'ów itp, znalezienie czegoś interesującego w kinach jest zadaniem niezmiernie trudnym, zwłaszcza w takim gatunku, jakim jest komedia romantyczna. Z tym większym więc zadowolenie odnotowuję fakt pojawienia się w naszych kinach tej niecodziennej produkcji.
W swoich założeniach jest to właśnie komedia romantyczna. Ogólny schemat jest ten sam, co w innych tego typu filmach. Niezwykłość polega na bohaterach, co prowadzi do odmienność zdarzeń. Bohaterami są bowiem osoby nieprzystosowane, dziwaczne, można by nawet rzec chore. A mimo to pozostają sympatyczne i trudno im nie kibicować, bowiem w gruncie rzeczy jest to film o poszukiwaniu drugiej połowy, osoby z którą można dzielić swoje problemy, która będzie dopełnieniem, a jednocześnie pomocą. Scenariusz jest niezwykle ciekawy zbudowany z serii cudownie smacznych elementów.
Wielkim plusem jest obsada aktorska. Maggie Gyllenhaal jest ucieleśnieniem kompleksów Lee, a jednocześnie siłę, upór i konsekwencję. James Spader jako pełen obsesji, tajemniczy prawnik po mistrzowsku odgrywa Edwarda. Jest wiarygodny aż do bólu, a mimo to nie budzi odrazy (podobnie jak Lee grana przez Maggie). Ich gra okraszona jest cudowną muzyką Angelo Badalamentiego, która już od pierwszych zdjęć zostaje zauważona i zauracza.
Reżyseria też jest całkiem poprawna. Dzięki Shainbergowi dostajemy puzzel (a może witraż) składający się z dopracowanych do ostatniego elementu scen, które pozostają na długo po zakończeniu filmu. Wysmakowane, perwersyjne, ale nie odrażające (jak choćby scena do piosenki "I'm Your Man") fascynują i bawią niezależnie czy ktoś jest czy też nie fanem S/M.
Jednak największym plusem filmu jest scenografia i kostiumy. Toż to jest prawdziwa uczta dla oczu. Choćby pierwsza scena: korytarz, pokoje, wszystko idealne, we wspaniałej kompozycji kolorów i kształtów. Lee ubrana idealnie, przechadzająca się jak modelka. Ta scena jest pod względem wizualnym idealna. A pokój Lee, kiedy widzimy go po raz pierwszy? Prawdziwe cudo.
Tak więc jeżeli szukacie w kinie czegoś więcej, niż ogłupiającej papki, przy której dobrze trawi się popcorn, nie możecie ominąć tej zabawnej i pokręconej komedii romantycznej.

użytkownik usunięty
torne

Zgadzam sie
Już naturalny wyraz twarzy Maggie Gyllenhaal idealnie pasuje do niepewnej, zakompleksionej Lee. Ale prawdziwym geniuszem w swej roli był James Spader. Jego zachowanie, spojrzenie, mimika - cały czas budziły zaciekawienie. Miał wielki wkład w budowanie klimatu i napięcia w filmie.
Zgadzam się także co do scenografii, nie wiem czy słusznie ale miałem lekkie skojarzenie z serialem Twim Picks.

Film specyficzny, ale przez to interesujacy.
Kolejny, który wciągnął mnie tajemniczym klmatem

torne

Podoba mi sie Twój opis,tym bardziej,że nie natknęłam sie na wiele pochlebnych opinii i tym filmie.Wciąż zastanawiam sie dlaczego.Według mnie to film genialny w którym można sie rozsmakować.Nie ma zbyt wielu filmów erotycznych(bo chyba można do nich zaliczyć Sekretarke)robionych z takim stylem, z klasą.Wszystko jest wyważone ,każdy szczegół ma tu swoje miejsce.A muzyka Badalamentiego podgrzewa atmosfere(jak zawsze zresztą).Można by długo mnożyć zalety tego filmu,co zresztą zrobiłeś,ale napisze jeszcze tylko że dla mnie to film absolutnie genialny o dwójce samotnych, wyalienowanych ludzi którzy odnajdują wreszczie szczęście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones