PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=178603}

Sekretne życie pszczół

The Secret Life of Bees
7,4 19 562
oceny
7,4 10 1 19562
Sekretne życie pszczół
powrót do forum filmu Sekretne życie pszczół

Niby tematem filmu jest nieszczęśliwa dziewczynka, która zabiła własna matkę i jest wychowywana przez agresywnego ojca. Ale tak naprawdę to ten film jest o zawsze uciśnionych murzynach (ciekawe czy autorka książki też jest czarna?).
I to jest prawdziwa oś opowieści. Trochę szkoda, bo tak naprawdę historia segregacji rasowej w USA nijak się ma do historii Lily. I choć wypełnia 70% fabuły filmu to jest zbędny. Lepiej byłoby gdyby się w całości skupiono na Lily. Oczywiście film nietrzymie się logiki i sensu.

Dobre aktorstwo Dakoty Fanning (ale i tak wyraźnie słabsze niż gdy była młodsza) nic tu nie daje. Reszta aktorów grała raczej drętwo.

ocenił(a) film na 7
skoczek_narciarski

Ciekawe. Niedawno przeczytałam książkę i właśnie obejrzałam film. I wydaje mi się, że to segregacja jest tłem, emocje i relacje międzyludzkie są tematem a życie Lily osią wokół której napisano tę książkę. (Autorka książki jest absolutnie biała)
Co też bardzo nie podoba mi się w filmie to akurat m.in. aktorstwo Dakoty (zero charakteru w przeciwieństwie do postaci z książki). Ale możliwe, że to po prostu wina reżysera, lub scenariusza bo do połowy filmu co najmniej 5 razy miałam ochotę go wyłączyć. Szkoda, ale sztuka filmowa jest sztuką trudną.

ocenił(a) film na 8
skoczek_narciarski

Nie, autorka jest biała..

"nietrzymie" ... widzisz i nie grzmisz...

ocenił(a) film na 8
spekta

To samo pomyślałam hahah a jaki erudyta i krytyk filmowy ;-)

ocenił(a) film na 7
skoczek_narciarski

DZIĘKI ZA SPOILER.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones