Shelter

2007 1 godz. 37 min.
7,3 6 710
ocen
7,3 10 6710
3 895
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Shelter
 • nortall ocenił(a) ten film na: 8

  Pierwszy raz w filmie (może coś pominęłam?) spotkałam się z motywem wychowywania dziecka przez pare homoseksualistów. I jestem pozytywnie zaskoczona. Wielki plus.

 • nortall Zgadzam się z Tobą : )
  Mogę nawet powiedzieć, że film ukształtował trochę mój pogląd na ten temat. Normalna rodzina to kochająca się rodzina...

 • magu_it ocenił(a) ten film na: 8

  nortall Po obejrzeniu filmu powiedziałam do męża, że już widzę te komentarze na filmwebie. Dezaprobujące komentarze. Mój mąż powiedział: "i na pewno nie będą dotyczyły tego, że matka zostawiła dziecko i wyjechała ze swoim fagasem.." Nawet śmialiśmy się, patrząc na ostatnią scenę zabawy na plaży, że niesamowicie "deprawują" tego chłopca ;) ;)
  Ale jestem mile zaskoczona, bo jest dużo pozytywnych wypowiedzi dot. tego filmu i tej sytuacji. Osobiście wierzę, że homoseksualne pary mogą być świetnymi rodzicami. I uważam, że powinni taką możliwość wprowadzić, jednak dla dobra dzieciaków poczekać jeszcze kilka lat, aż będzie mniejsze prawdopodobieństwo szykanowania takiego dziecka przez społeczeństwo - bo mam wrażenie, że społeczeństwo się jednak coraz bardziej otwiera.
  Tylko w sumie o czym ja mówię, skoro u nas nie są w stanie przegłosować zwykłej ustawy o związkach partnerskich...

 • magu_it A właśnie... szykanowanie dziecka przez społeczeństwo. Czy ludzie naprawdę nie widzą, że problem nie tkwi w homoseksualnych rodzicach, ani w wychowaniu, ale w ludziach, którzy tego nie tolerują ?
  Bo jeśli dziecko będzie szczęśliwe w takiej rodzinie, a potem pójdzie np. do szkoły i dowie się jakie to obrzydliwe i nienormalne to na pewno nie będzie mu wesoło. I to niby wina rodziców?
  Ludzie plują się wszędzie jakie to, Matko Boska, straszne, że dziecko będzie wychowywane przez gejów, a jeśli to będzie choć trochę straszne to właśnie przez takich ludzi.
  I też jestem miło zaskoczona. Myślę, że ktoś kogo tematyka LGBT nie interesuje nie ogląda takich filmów, jeśli ktoś nie jest tolerancyjny to pewnie trzyma się od nich z daleka. Ale gdyby tak puścić ten film w kinie bez mówienia ludziom o czym jest, a potem kazano im napisać opinie to nie byłoby tak kolorowo.
  I jeszcze mnie bawi to stwierdzenie :
  -Dziecko powinno mieć matkę i ojca, a nie 2 ojców! nie dwie matki !
  A samotne matki to patologia większa niż rodzice alkoholicy...tak tak, pogadajcie sobie.
  A film piękny, jak dotąd jedyny z LGBT z happy-endem, który widziałam, ale dopiero zaczynam przygodę z takimi filmami.

 • agaimisia ocenił(a) ten film na: 10

  IroniaLasu od razu ci napisze,że mało happy-endów w filmach LGBT niestety :( to jeden z niewielu jaki widziałam

 • agaimisia Widziałam na twoim profilu, że oglądałaś "Siłę przyciągania". Od dłuższego czasu szukam, ale nie potrafię znaleźć tego filmu za darmo, bez rejestracji. Gdzie oglądałaś ? : )
  A że mało happy-endów w filmach LGBT to już słyszałam...
  Znacie jakieś z happy-endem? Takie w miarę na poziomie ?

 • agaimisia ocenił(a) ten film na: 10

  IroniaLasu oj ciężko jedynie gdzie są happy endy to w boy culture, 5 tańców, Latter Days i chyba tyle
  wysłałam ci zapro bo nie mogę wysłać bez tego wiadomości

 • nortall Film po prostu świetny, nieprzegięty, wzruszający i z pięknym happy-endem. Normalnie się zakochałem...<3