Film

2014 2 godz. 6 min.
6,6 81
ocen
6,6 10 1 81
98
chce zobaczyć
{"id":"704996","linkUrl":"/film/Shirayuki+Hime+Satsujin+Jiken-2014-704996","alt":"Shirayuki Hime Satsujin Jiken","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/49/96/704996/7601908.2.jpg"}
Pracująca w firmie kosmetycznej Miki staje się główną podejrzaną i ofiarą medialnej nagonki po tym, jak jej współpracownica zostaje zamordowana.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Piękna Noriko Miki (Nanao) pracuje w firmie kosmetycznej. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana, a podejrzenia padają na jej koleżankę z pracy, Miki Shirono (Mao Inoue). Sprawę zaczyna badać telewizja i w programach przeprowadzane są wywiady z kolegami, bliskimi oraz ludźmi z rodzinnego miasta oskarżanej kobiety. Staje się to źródłem plotek, które rozprzestrzeniają się poprzez internet w zastraszającym tempie.

na podstawie
Kanae Minato "Shiro Yuki Hime Satsujin Jiken" (powieść)
studio
East Japan Marketing & Communications Inc. / Gyao / Hakuhodo / Więcej...
inne tytuły
白ゆき姫殺人事件 Japonia
Shirayukihime Satsujin Jiken (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Japonia
Shiro Yuki Hime Satsujin Jiken (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Japonia
Więcej...
Zdjęcia zostały zrealizowane w Tokio i Nagano (Japonia).
Okres zdjęciowy trwał od 9 lipca do sierpnia 2013 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • O tym jak internet zniekształca prawdę, a ludzie są podatni na newsy z wątpliwych źródeł i można nimi manipulować jak pacynkami..

  Baby_Black27 ocenił(a) film na 5

  ..Film rewelacyjnie pokazuje jak działają tweetery, fb i tego rodzaju śmieciowe portale i jak duży wpływ mają na dużą liczbę społeczeństwa, która zachowuje się jak by miała klapki na oczach, ... więcej

  • Dobry film

   aklekot ocenił(a) film na 7

   Warto obejrzeć choćby po to, aby porównać, jak w tak odmiennej, niż nasza, kulturze, funkcjonuje telewizja i "społeczność internetowa". Tylko niech nikt się nie spodziewa thrillera czy kryminalnej zagadki - dość szybko staje się oczywiste, kto zabił. Nie o to w tym filmie chodzi.

   • 7/10

    Quentin_3 ocenił(a) film na 7

    Zostaje zamordowana piękna pracownica firmy kosmetycznej. Czy zabójca ukrywa się pośród jej współpracowników ? Kryminał, który przesuwa środek ciężkości fabuły z dala od "whodunnit". WIĘCEJ: http://quentin.pl/2015/12/the- snow-white-murder-case-recenzj a.html

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.