PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795349}
4 902
chce zobaczyć
Shrek 5
powrót do forum filmu Shrek 5

Ciekaw jestem jaka może być fabuła w "piątce". Pewnie będzie coś z dziećmi Shreka i Fiony oraz Osła i Smoczycy. Ich pociechy zostaną głównymi bohaterami, a rodzice zostaną odsunięci na dalszy plan. Takie są moje spekulacje na temat tego filmu. Nie mogę się doczekać. Rok 2019 już niedługo, za niecałe pół roku, pojawią się pewnie pierwsze trailery, pożyjemy zobaczymy :D

kolezka_4

To nie jest moda na sukces, gdzie główni stają się drugoplanowymi, a ich dzieci głównymi. Myślę, że będzie napewno dużo dzieci, ale raczej Shrek, Osioł i może Kot będą tu grać główne skrzypce.

kolezka_4

wg mnie fabuła to będzie skupiała się bardziej kto rzucił klątwę na fionę, może być tak historia rozpoczyna się jak poprzednie gdzie otwiera się książka tym razem opowiada kobieta" i pokazująca wydarzenie jak fiona została zaklęta, tu też wchodzi wróżka chrzestna która wyrusza do zamku(gdzie fiona będzie zamknięta z smokiem) mówi do współpracownika aby zdobyć królestwo to trzeba rzucić klątwę, a ona tego nie potrafi, woźnica się boi bo wie do kogo się udali, i do młodszej siostry wróżki chrzestnej gdzie ma rzucić klątwę na fione , i aby odczynić czar to trzeba pocałunek prawdziwej miłości itp. oczywiście, jeśli ona to zrobi i królestwo będzie należało do syna to odda swojej siostrze to co najbardziej chce. i tu zaczyna się historia w której dowiadujemy się że klątwa wciąż działa a tu jest dokończenie "ale, gdy minie 5 lat od pierwszego pocałunku królewna odejdzie z tego świata" A tą główną antagonistką i tą która rzuciła czar na Fionę to Maleficent. taki Pomysł na fabułę wymyśliłem .

kolezka_4

Ja mam wizję, że córka Shreka będzie chciała być człowiekiem, bo pozna jakiegoś chłopca i myślę że będą sie kłócić o to.. Że rodzina, że mieszkają na bagnie, ona będzie chciała żyć normalnie i będą przez to jakieś komplikacje..

Sycha19

Mogło by być to nawet ciekawe... Ale wiadomo by było od początku że wszystko siw uda i stanie sie tym człowiekiem to właśnie mają do siebie bajki i za to je uwielbiam :)

Sycha19

Wypluj to! Jeśli twórcy Shreka pójdą podobną drogą, co twórcy Epoki Lodowcowej... to będzie najsłabsza część Shreka.
A ja nie po to tyle lat czekam na kolejną część, żeby się potem zawieść. Wybacz, ale Twoja wizja mi po prostu się nie widzi. Może w innych seriach, ale na pewno nie w tej. :s

Heller1304

Wiadomo że film będzie małą rewolucją i pojawią się nowe postacie, wiec nigdy nic nie wiadomo ;) - Chociaż osobiście pomysł aby skupiono się na przygodach dzieci Shreka jest uważam najbardziej okej, jednak powinni uczestniczyć w tym Shrek, Fiona i oczywiście Osioł ;)

buterfly

Mogą się ewentualnie pojawić Osioł i Fiona pod koniec filmu, ale ja cały czas liczę na to, że ostatnia część będzie opowiadała o młodości Shreka i będą ukazane w niej momenty, które były przez Shreka wspominane w poprzednich częściach. Chociażby to jak ojciec Shreka próbował raz go zjeść, gdy był mały.
Jednakowoż im bardziej na to czekam, tym większa szansa, że twórcy nakręcą zupełnie inną historię i się tylko zawiodę.

Heller1304

Ja akurat chciałbym że oni uczestniczyli w przygodach ich dzieci ;) - Co do twojej opcji to ja mam złe doświadczenia po czwórce i powiadana co było wcześniej, uważam że im Shrek jest bardziej tajemniczy i nic nie wiem o jego przeszłości tym uważam lepiej taka jest oczywiście moja opinia ;)

buterfly

Wiesz, z drugiej strony opcja z otwartą furtką dla widza, w kwestii przyszłości głównych bohaterów też nie jest wcale taką najgorszą opcją. Zawsze samemu możesz dopowiedzieć sobie jak to dalej będzie z dzieciakami. Cokolwiek twórcy mają w planach, Nam pozostaje jedynie czekać na oficjalną datę premiery "piątki". :)

Heller1304

https://pikio.pl/shrek-5-030619/
Po przeczytaniu tego artykułu, jeszcze bardziej jestem ciekawy, jak się potoczy cała akcja w nowej części. :d

Heller1304

To prawda nie chodzi mi żeby też opowiadali ich losu, bardziej chodziło mi o to żeby mieli zwariowane przygody z nowymi postaciami ;)

użytkownik usunięty
buterfly

Według zapowiedzi twórców Shrek 5 ma być remakiem 1 części ale wiele rzeczy w porównaniu do 1 zostanie zmienionych

Pachnie mi to niestety brakiem pomysłów ): 100 razy jednak wolałbym kontynuacje.

buterfly

Ja tam w dalszym ciągu jestem za tym, żeby twórcy pokazali przeszłość Shreka w najnowszej cześci. Przynajmniej jest mała szansa, że wyjdzie totalna klapa. Zaś kontynuacji filmów animowanych otrzymujemy obecnie na pęczki, nie zawsze jednak są one dobre, a niekiedy wręcz tragicznie.
Remake z kolei byłby taką odskocznią, czymś całkiem nowym, choć wcale nie jest powiedziane, że nie ma szansy na klapę.
Nam niestety w dalszym ciągu pozostaje czekać kolejne lata...

Heller1304

Żałowałby tylko wtedy że zapewnię zabrakłoby Osła a mam do niego największą sympatią nawet większą niż to Shreka ;) - Chociaż twój scenariusz jest możliwy bo pojawiła się info że to tak jak przypuszczałeś nie będzie to kontynuacja - https://www.onet.pl/film/onetfilm/shrek-5-najnowsze-informacje-fabula-data-premi ery/b140ybm,681c1dfa

Sycha19

Sorry ze późno aj sama o tym pomyślałam
Film rozpoczyna się od momentu wakacji... gdzie Shrek j Fiona zostają sami na Bagnie, ponieważ jak każdzi rodzice chcą trochę odpocząć i dzieciaki jadą do Babci i Wujka Artura do Zasiedmiogórogrodu na załóżmy 2 tygodnie.
W między czasie Para naszych ogrów przechodzi kryzys wieku średniego.. Fiona uznała ze skoro dzieci podrosły to czas się wziąść za siebie bo brakuje jej dawnej figury z czasów piękności gdzieś wyczytała ze nawet ogrzyca może być fit. ZACZELA CWICZYC I STOSOWAC DIETE PROBOJE DO TEGO NAKLONIC MĘŻA (Shreka ) jednak on jak to każdy chłop niby wykonuje polecenia żony , ale ma ciage wymówki a to że go coś boli, kiedy Fiona idzie spać to wymyka się do Osła i kota w Butach na normalne jedzenie żeby tylko żona nie przyłapała xdd (oczywiście przyłapie)
Tytułem wstępu o rodzicach Fiona wstaje wszczensiej przed śniadaniem. A Jogging, ponieważ dziś jadą po dzieci do Zasiedmiogórogrodu, jednak przypadkiem podczas treningu spotyka nie wiem doręczyciel, którzy przynoszą list z Zamku od Królowej (mamy Fiony), że jest bardzo poważna sprawa z Felicją, która nie chcę wracać ponieważ na imprezie w pałacu poznała nowego kolegę (dokładniej Syna Roszpunki (chyba z Roszpunka się związał ale nie wiem) i Księcia z bajki. jak wiadomo z tej znajomości wiążą się kłopoty ( Jak by To mogło być Felicja leży załamana w pokoju bo.widzi ze córki księżniczek są takie ładne szczupłe zadbane itp. A ona wygląda okropnie jest gruba brzydka jak się umaluje.wyhlada strasznie płacz podczas załamania widzi stare zdjęcia mamy jako królewny i zastanawia się kim mogła być ta tajrmicza osoba... Z tego wszystkiego zapomniała o obiedzie więc Królowa Lilian ją woła jednak Felicja nie jest głodna i pyta Babcie o to co wcześniej napisałam w tym czasie Felicją dowiaduje się o klątwie jaka została rzucona na Mamę z hakie powodu do tego doszło i co pozwoliło zdjąć czar z mamy ( czyli jak poznali się rodzice)

kolezka_4

Film trzeci i czwarty były bardzo słabe. Shrek z części na część też stawał się coraz żałośniejszym charakterem.
A czy Shrek 5 to dobry pomysł, przekonamy się, moim zdaniem nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones