PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634482}

Siedem skrzynek

7 cajas
5,7 652
oceny
5,7 10 1 652
Siedem skrzynek
powrót do forum filmu Siedem skrzynek

na mnie film wywarł pozytywne wrażenie nie wiem czy ktoś podzieli pogląd ale kojarzy mi się trochę z Miastem Boga czy Slumdogiem tematyka inne natomiast moim zdaniem świetnie odwzorowany klimat miasta,biedy tu Montevideo ,Rio,czy Bombaju za to ogromny plus nie najgorsza gra aktorska ,pozornie nie powiązani ze sobą ludzie budują przez cały czas trwania filmu aż do finału ciekawą akcje gdzie każdy z każdym w jakiś sposób jest związany -na pewno nie był to stracony czas

ocenił(a) film na 7
flisek1987

też miałem takie odczucia co do podobieństw,
dla mnie duży plus za finał

flisek1987

Spokojnie można by akcje filmu umieścić też u nas na jakimś bazarze. I czemu u nas nic takiego nie potrafią nakręcić i trzeba już oglądać nawet filmy paragwajskie.

stass

dokładnie u nas wolą kręcić glupkowate komedie romantyczne z tymi samymi wytartymi ryjami...

ocenił(a) film na 8
stass

Taki wątek jest w jednym (a może nie jednym) Polskim filmie. Na myśli mam min. Pitbull

flisek1987

Mi natomiast narzuciło się daleko idące skojarzenie z "Porachunkami". Choć to nie ta półka, trzy kategorie wyżej (względem oczywiście "Skrzynek"). Może główny bohater nie miał na celu szybko zarobić czyimś kosztem, chciał po prostu zapracować na chleb. A że Victor otaczał się szemranym towarzystwem, taki interes mu się nadarzył. Bez zdradzania fabuły... tutaj też są połączone wątki postaci drugoplanowych. Obraz ma też coś z wspomnianych w tym temacie tytułów, uwidacznia kontrasty w warstwie społecznej.

Co do filmu mam mieszane uczucia. Obraz nie jest zły, ale z spodziewałem czegoś innego. Nie oddał w całości potencjału latynoskich realiów. Jednakże dało się zauważyć bardzo fajne ujęcia otwierające i zamykające film. Inne zdjęcia też niezgorsze. Niestety zasadniczą część wypełniały kadry-wypełniacze, które można opisać jako selfie - jakby koleś wiózł skierowaną na siebie kamerę na taczkach lub podwieszał ją pod pojazdem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones