PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=390573}

Siedmiu królów musi umrzeć

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die
6,5 5 635
ocen
6,5 10 1 5635
Siedmiu królów musi umrzeć
powrót do forum filmu Siedmiu królów musi umrzeć

po co

ocenił(a) film na 6

gdyby nie ten gejowski wątek to bym dał więcej

Lamboooy

tylko się nie zesraj XD

ocenił(a) film na 6
sobanek

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty...

Lamboooy

wpadasz na ziemniaczki Sherlocku ? ;P

ocenił(a) film na 6
sobanek

Na kefir wyschnięty oceanie

Lamboooy

blysnales jak petarda w sylwestrowa noc, krotko XD

ocenił(a) film na 6
sobanek

Ty stary dziadzie, mógłbyś się chociaż bardziej postarać jak podczas oceniania ostrygi. xD

Lamboooy

planujesz sobie strzepac do tych kontentów,, może Ci coś nagrać? Dobra koniec dyskusji z anonimowym debilem :) pa

ocenił(a) film na 6
sobanek

Następnym razem jak będziesz chciał głupio skomentować czyjąś recenzje, to sobie zapamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Pozdrawiam i życzę smacznych nocnych wypieków ;-)

Lamboooy

i couldn't care less creep

ocenił(a) film na 6
sobanek

Khalas! plonk

ocenił(a) film na 8
Lamboooy

Z kogo zrobili geja?...

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 10
Lamboooy

serio? stary? film klasa temat a ty dajesz 1 gwiadzdke po jednej wzmiance homosiów? jrpdl

Lamboooy

oceniać film na podstawie jednej sceny..... żenada widać poziom..... może jeszcze idź sie poskarżyć mamusi....

Lamboooy

Zgadzam się z tobą w 100%. W tych czasach w każdym filmie muszą być na siłe wciśnięte wątki LGBTQ+

ocenił(a) film na 8
Andy_1125

W  Braveheart  z 1995 , też był podobny wątek , ale jakoś nikomu to nie przeszkadzało bo jeśli ktoś zna choć troszkę historie starożytną czy średniowiecza to wie , że hemoseksualizm (w średniowieczu sodomia) nie jest niczym nowym i w tamtych czasach, też był obecny.
Film jako zwieńczenie serialowej historii , świetny a Ci , co zaniżają ocenę z powodu , tegoż wątku to zwykłe niedouczone dzbany szukające gówno burzy .
Athelstan , nie miał ani żony ani dzieci , więc ten wątek nawet pasuję , a całość filmu fajnie dopina historie z serialu.
Mała rada dla tych co nie oglądali serialu , nie oglądajcie filmu, bo nie jest to odrębna historia , więc najpierw zacznijcie od serialu , albo dajcie sobie spokój 

mateush87bpa

Co do wątku homoseksualizmu w pełni się zgadzam, dodam, że wymaga to jednak chociaż podstawowej wiedzy na temat historyczne a przecież łatwiej jest obejrzeć film i wylać kolejny homofobiczny wpis.


Co do filmu mnie akurat rozczarował, co prawda historii o zdradzie i jej konwencja to znakomity materiał na epicki film, ale w tym przypadku bohaterowie niestety byli mi obojętni, a zakończenie nie wzbudziło u mnie emocji, chociaż teoretycznie powinno. Co prawda serialu nie oglądałem, ale jestem zdania, że film powinien bronić się sam, a oglądałem ostatnio w tym gatunku filmy, które pozostają mi w głowie do tej pory, w przeciwieństwie do tego tytułu dlatego ten film oceniam jedynie na 5 gwiazdek.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Nie ma możliwości, żeby spodobał Ci się film , jeśli nie widziałeś serialu. Jestem tego pewny. Ten film powstał, bo komuś nie chciało kręcić się szostego sezonu . Fabuła toczy się bezpośrednio po zakończeniu akcji piątego sezonu i tak jak napisałem wcześniej , że to nie jest odrębna historia, a kontynuacja.  Za pewne też nie podobał by mi się film , gdybym nie znał serialu. Nie polecam tym ktorzy nie oglądali całości. Polecam obejrzeć serial , a dopiero potem zabrać się za film.

mateush87bpa

Tak jak napisałem wyżej, jestem zdania, że film powinien bronić się sam. Niestety przez te 2 godziny bohaterowie byli mi obojętni zakończenie też nie wzbudziło u mnie emocji, chociaż w teorii zapewne takie było założenie twórców. Czy to wina tego, że wcześniej powstał serial? - Nie to film pozostanie w mojej głowie na dłużej, chociaż technicznie jest zrealizowany poprawnie.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Widzę , że Cie nie przekonam i trochę to smutne , bo właśnie osoby takie jak Ty zaniżają ocenę Niestety ten film nie powinien bronić się sam , bo tak jak ja napisałem wyżej , jest to kontynuacja serialu i oglądając tylko film , nie ma możliwości żebyś wiedział o co chodzi. Oglądasz taki film , to tak samo jakbyś obejrzał szosty sezon Vikingiw , nie oglądając poprzednich i powiedział że niestety uważasz że sezon powinien bronić się sam . Bardzo ważną i istotną informacją jest to ile Uthred poświęcił dla krolestwa , ktorego krolowie nigdy go nie doceniali , głownie ze względow religijnych . Nie zrozumiesz tego bez obejrzenie sarialu To jest typowa kontynuacja , nic tu nie jest wyjaśnione , nic się nie broni samo , ponieważ jest to zakończenie historii , a nie samodzielny film. 

mateush87bpa

Nie mam w zwyczaju zaniżać ocen i trochę smutne, że tylko, dlatego że oceniłem film niżej od ciebie, próbujesz zdyskredytować moją ocenę. Tym bardziej że nie miałem problemu ze zrozumieniem, że Uthred poświecił się dla królestwa. Dlatego też uważam, że to mógł być znakomity film, gdyby niuanse jego roli w królestwie były bardziej rozwinięte. Nie przeczę, że serial tego nie dostarcza, ale uważam, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na temat filmu niezależnie czy wcześniej powstał serial, czy też nie.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Smutne to jest to , że nie potrafisz zrozumieć o co mi chodzi . Może dużymi sprobuję FILM POWSTAL ZAMIAST SZOSTEGO SEZONU , więc na prostą logikę , każdy kto ogląda go nie oglądając serialu i probuje go ocenić jako samodzielny film i wrzuca mu 3 , 5 Itp zaniża jego ocenę Nie ma możliwości żebyś zrozumiał kogo i co Uthred poświęcił dla krolestwa, bo w filmie nie jest to nawet powiedziane , ale ty oczywiście nie masz problemu ze zrozumieniem tego czego nawet nie wiesz . Więc nawet tego nie skomentuje. 
Piszesz o tym filmie jakby to był samodzielny twor i upierasz się przy ocenianiu go jako właśnie taki film. 
Nie pisz mi że rozumiesz film i jego wątki , bo musiałbyś najpierw poznać serial i nie ma innej możliwości . Prosty przykład 
W filmie z ust Finana pada tekst Uthred miecz Uthreda  i jest to żartobliwym nawiązaniem . Każdy kto zna serial albo przynajmniej większość będzie się z tego tekstu śmiać , a każdy inny będzie wobec tego obojętny bo skąd mogą wiedzieć do czego nawiązuje . W filmie roi się od takich nawiązań . Z zaniżaniem oceny chodziło mi o to że właśnie bez znajomości serialu 80 procent filmu może Ci się wydać banalne . Oglądasz taki film potem dajesz mu 5 bo oceniasz go jako film , a nie jako część serialu , ktorym niestety jest

mateush87bpa

Smutne jest to, że jesteś przekonany o tym, że to ja cię nie zrozumiałem. Zdaje sobie sprawę, że pierwotnie miał powstać kolejny sezon serialu, jednak powstał FILM, tak jak na końcu swojej wypowiedzi to zauważyłeś. Nie miałem problemu z wątkami filmu szkoda, tylko że żaden moim zdaniem nie by ani trochę rozwinięty a uważam, że było to możliwe nawet w formie filmu. Stąd moja niższa pięciopunktowa ocena i żeby była jasność, szanuje twoją ocenę, ale nie oceniam filmu razem z serialem.

ocenił(a) film na 8
buterfly

A już w ogole najsmutniejsze jest to , że Ty jesteś przekonany że rozumiesz film i jego wątki. Nie ma problemu. Po co mamy się spierać jak możemy to sprawdzić .
Film zaczyna się w momencie kiedy to Uthred jest Panem Bebbanburga.
Wiesz może jak długo nim jest i co robił i gdzie był zanim nim został ? 
Powiedz mi proszę , kim był Uthred dla Athelstana i jaką rolę pełnił w jego życiu , zanim ten został pretendentem do tronu ? Dlaczego to , że Athelstan początkowo wygnał Uthreda , jest tak bardzo istotną kwestią w odniesieniu do jego ojca i dziadka ? 
Dlaczego jeden z braci Athelstana nazywa go bękartem , skoro jego rodzice byli zaślubieni ?
No i najważniejsze.
W ostatniej scenie z udziałem Uthreda , zobaczył on pewno miejsce za drzwiami. Wiesz może co to za miejsce ? 
Jeśli wiesz to w sumie nic wielkiego , bo można się tego domyślić, ale powiedz mi na kogo on patrzy ? Kto tam siedzi ? Wiesz może co to za osoby i jakie ważne role odegrały w jego życiu ? Jeśli wyjaśnisz mi to wszystko bez znajomości serialu , ani bez pomocy osob ktore go oglądały , to odpuszczę . Jeśli jednak poprosisz o pomoc osob , ktore znają serial , będzie łatwo można to rozpoznać, ponieważ tak na prawdę nie da się znać odpowiedzi na te pytania nie oglądając serialu.

mateush87bpa

Najsmutniejsze jest to, że próbujesz wątkami, które mogły być rozbudowane na przestrzeni trwania serialu udowodnić mi, że mam problem z rozumieniem wątków zawartych w filmie w przypadku gdy te wątki nie zostały akurat w pełnym metrażu wyjaśnione. Według mnie główny wątkiem powtórzę jeszcze raz w FILMIE były relacja Uthreda i Aethelstana tymczasem twórcy potraktowali niestety ich wątek i niuanse moim zdaniem w filmie po macoszemu stosunkowo szybko ucinając ich wątek a szkoda, bo ich bohaterowie byli najciekawsi. Z tego też powodu wynika moja słabsza ocena filmu.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Bardzo smutne z kolei jest to , że sam przyznales że te wątki nie zostały wyjasnione a co oznacza że ich nie rozumiesz bo skąd , skoro są nawiązaniem do serialu , ktorego nie oglądałeś. Nie muszę udowadniać Ci już że nie rozumiesz filmu , bo sam to zrobiłeś , bo nie podjąłeś nawet proby odpowiedzi na pytania , ktore dotyczyły tylko FILMU. Od razu zmieniasz temat , probując mi udownic swoją racje. W tych pytaniach wymieniłem najważniejsze wątki , bez ktorych nie ma możliwości, żebyś mogł zrozumieć film. Piszesz mi o relacji Uthreda z Athelstanem , kiedy nawet nie wiesz nic o tym kim dla siebie byli. 
Dobrze że napisałeś , że według Ciebie głownym wątkiem filmu była ta relacja, bo tylko według Ciebie . Nie i jeszcze raz nie , nie rozumiesz filmu. Sorry. To po co oceniasz coś czego nie rozumiesz ? Kończmy tą bezsensowną dyskusje. 
Skoro nie umiesz odpowiedzieć na moje pytania , to serio nie mamy już o czym rozmawiać 
Zrobiłeś dokładnie to czego oczekiwałem , udowniłeś mi że nie masz pojęcia o czym ten film tak na prawdę był.

mateush87bpa

Twoje pytania dotyczyły wątków, które mogły być rozwinięte w serialu, natomiast w filmie nie były one wyjaśnione wiec twoje oczekiwanie, że odpowiem ci bez wcześniejszego researchu serialu, jest nierealnym oczekiwaniem z twojej strony. Oczywiście po researchu dowiedziałem się przynajmniej tego, że w finale Uhtred spotyka w Valhalli wszystkich swoich kompanów którzy umarli. Natomiast ta informacja mojej oceny nie zmieni względem filmu, tym bardziej że tak jak mówiłem wcześniej, zabrało mi ciężaru emocjonalnego mimo tego, że potrafię się wzruszać. Natomiast relacja Uthreda i Aethelstana jest o tyle ważna, że to ich wątek przewija się przez większy czas trwania filmu niestety twórcy nie decydują się na przybliżenie motywów działania Aethelstana. Oceniam wiec film za wątek, który moim zdaniem był niestety traktowany po łebkach z tego też powodu znajomość serialu, nie zmieni mojej oceny pełnego metrażu, bo nie oceniam serialu i jego wątków a właśnie wątek, który pojawił się w filmie.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Główny wątek filmu , to zakończenie długoletniej drogi wojownika.
Research wiele nie pomógł . 
W Walhalii jego przyjaciele i bracia ucztują z jego wrogami. Widział tam przyjaciół , wrogów, rodzinę. Nie miałem na myśli tego żebyś robił research , bardziej chciałem skłonić Cię do obejrzenia serialu , albo przyznania że bez serialu filmu nie zrozumiesz, bo niestety taka jest prawda, moim zdaniem. Wątki ,które wymieniłem były faktycznie bardziej rozwinięte w serialu , ale bez zrozumienia np tego jak Uthred był traktowany przez królów Wessexu oraz kim był dla Athelstana nie jesteś w stanie zrozumieć relacji Uthreda z Athelstanem. Serio , ja nie miałem nic złego na myśli , ale to jest 5 sezonów i serio nawet jeśli zrobisz research i podejdziesz do filmu jak do samodzielnego tworu , nie jesteś w stanie zrozumieć całkowicie o co chodzi w filmie . Moja rada Obejrzyj Upadek Królestwa a się nie zawiedziesz. Pozdrawiam

mateush87bpa

Oczywiście wątek Uhtreda opowiada o zakończeniu długoletniej drogi wojownika, na co też wskazuje zakończenie filmu. Dzięki za polecenie serialu, jeżeli nadarzy się okazja, to chętnie serial nadrobię.

ocenił(a) film na 7
buterfly

Poleć jakiś ciekawy film.Z góry dziękuję :)

sylwiak32

Jeżeli interesuje cię ten gatunek, to polecam dwa nowsze tytuły mianowicie Król wyjęty spod prawa (2018) oraz Król (2019)

ocenił(a) film na 8
Lamboooy

Ok. To powiedz proszę dlaczego oceniłeś Braveheart na 10, skoro jest tam bardzo podobny wątek ?  Czemu tamten gejowski wątek jest , według Ciebie mniej  gejowski od tego gejowskiego wątku , który trwa mniej więcej tyle samo ?  Sprecyzuj proszę.  Nie mogę się już doczekać tych niesamowitych argumentów 
  Czekam z niecierpliwością.

ocenił(a) film na 6
mateush87bpa

to sobie czekaj

ocenił(a) film na 8
Lamboooy

Takie dzbany, to powinny mieć zakaz oceniania jakich kolwiek produkcji. 
Nawet nie potrafisz logicznie uzasadnić swojej oceny. 
Żałosne i prymitywne 
Tyle w temacie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lamboooy

Brzydzą Cię normalni ludzie z mniejszości seksualnej?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones