PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599761}
7,5 4 832
oceny
7,5 10 1 4832
Sintel
powrót do forum filmu Sintel

Ładne

ocenił(a) film na 8

Animacja wprawdzie wygląda jak żywcem z jakiejś gry, ale w końcu nie jest to wielomilionowa produkcja. Grunt, że zrealizowane wprost epicko i klimatycznie (ta muzyka!). Ładna, choć bardzo smutna opowieść o przemijaniu (ale cóż, to właśnie w smutnych historiach jest zwykle więcej głębi).

ocenił(a) film na 8
al_jarid

Ano tak, jeszcze dodam, że zakończenie, które być może w założeniu twórców miało zaskakiwać, w rzeczywistości nie jest wielkim zaskoczeniem, bo widz odgaduje je (a przynajmniej jego główny aspekt) już dużo wcześniej. Ale to nic nie szkodzi, bo to nie jakieś fabularne niespodzianki świadczą o sile tej historii, lecz jej metaforyczność; to, że nie jest ona "dosłowna".

al_jarid

Dodam tylko tyle:

http://www.youtube.com/watch?v=eRsGyueVLvQ&feature=player_embedded

ocenił(a) film na 9
al_jarid

Końcówka jest zabójcza, chociaż w dużej części zakończenie odgadłem je wcześniej.
Nie podobają mi się bardzo dopiski do historii ludzi, których zakończenie zasmuciło. Reinkarnacja i takie tam. Jak dla mnie było jednym z lepszych - niestety w filmach wysokobudżetowych takich zakończeń nie ma. Wróć - chlubny wyjątek, czyli Dragonheart.
Ogółem - rewelacja.

ocenił(a) film na 8
al_jarid

Animacja jest naprawdę świetna.Historia może nie jakaś super oryginalna ale mnie osobiście urzekła.Choć nie ukrywam że przesłanie tej animacji jest smutne.Poświęcić życie żeby odnaleźć jedyną istotą którą się kochało po to żeby ją nieświadomie zabić....ehhhh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones