PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30558}

Siostro, moja siostro

Sister My Sister
7,3 308
ocen
7,3 10 1 308
Siostro, moja siostro
powrót do forum filmu Siostro, moja siostro

Potwornie smutny,bez jakiejkolwiek nadziei.....Czytałam o tych siostrach, to jest film na faktach.Wspaniała pani domu i córeczka!!!!

louisebrooks

Rzeczywiście, jest w tym filmie coś tak mrocznego, tak przejmującego, że obraz ten zapada głęboko w oszołomionego widza. Widziałam "Siostro..." dawno, dawno temu, ale (niezatarte) wrażenie tego jednego seansu tkwi we mnie do dziś. O niewielu filmach mogłabym powiedzieć, że ich oglądanie naprawdę boli. Oglądanie tego filmu boli i to mocno (to samo mam z "Kobietą samotną", z "Miną Tannenbaum", "Nieodwracalnym"). Poraża bezmiar cierpienia głównych bohaterek (poraża podwójnie, gdy ma się świadomość, że fabuła filmu jest oparta na faktach); ich kazirodcze uczucie rodzi się niejako w opozycji do opresyjnej rzeczywistości, jest ucieczką przed światem stawiającym wygórowane wymagania, ale nienagradzającym poświęcenia.
Subtelność ukazania intymnych relacji między siostrami miesza się z brutalnością, z jaką przedstawia się ich codzienność (pełną goryczy i poczucia uniżoności wobec surowej pracodawczyni). Miesza aż do eksplozji, która następuje w scenie finałowej... Tylko dla tych, którzy nie szukają w kinie szczęśliwych zakończeń.

ocenił(a) film na 6
louisebrooks

na jakich to jest faktach, skoro te siostry były bite i stosowano na nich kary cielesne, a w filmie co? pani troche pokrzyczała XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones