PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005030}

Skarb Mikołajka

Le trésor du Petit Nicolas
6,1 1 701
ocen
6,1 10 1 1701
Skarb Mikołajka
powrót do forum filmu Skarb Mikołajka

Ale gdzie jest Joachim?

użytkownik usunięty

Ja wiem, że z całej paczki Mikołajka to on był zdecydowanie najbardziej nijaki i niedookreślony, prawie że bez charakteru, bardzo trudno było cokolwiek konkretnego o nim powiedzieć (dla kontrastu: Alcest non stop żre, Ananiasz to stereotypowy kujon, Euzebiusz daje fangi w nos, Gotfrydma bogatego ojca, a Maksencjusz długie nogi itd.)... Ale czy to powód, by go skreślać? Może i jest toto zrozumiałe, ale czy nie można było jednak go zostawić?
Przecież ci "wakacyjni" koledzy Mikołajka też byli zasadniczo tacy trudni do opisania, a jednak w filmie się pojawili, tj. na podstawy ekranizacji dodano im charaktery (np. z Fortunata zrobiono drugiego Alcesta, a z Kryspina – który na dodatek oryginalnie nie należał do tej pierwszej wakacyjnej paczki – chyba pomylono z Paulinem). W Victorze Juniorze dwukrotnie żem wyczytał, że Joachim "był dobrze zorganizowany i miał bujną wyobraźnię" – i chociaż to, ile w tych artykułach było prawdy, to kwestia wielce dyskusyjna, to w ostateczności można było nadać Joachimowi chociażby taki oto nowy charakter (no bo skoro dotychczas prawie że żadnego nie miał – i powtarzam, żeby nikt tu mnie nie posądzał o hipokryzję: nie mam pewności, na ile w oryginalnych knigach, a przynajmniej w "Mikołajku i innych chłopakach", Joachim odpowiadał temu opisowi z gazety).
No i przecież w pierwszym filmie Joachim jakoś był.
PS Nie widziałem filmu, więc jeżeli Joachim jednak jest, to sorry
Ale skoro nigdzie go nie wymieniono, to chyba jednak go nie ma

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones