PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238851}

Skarb narodów: Księga tajemnic

National Treasure: Book of Secrets
6,9 121 008
ocen
6,9 10 1 121008
5,6 11
ocen krytyków
Skarb narodów: Księga tajemnic
powrót do forum filmu Skarb narodów: Księga tajemnic

Księga prezydentów

ocenił(a) film na 7

Mam takie małe pytanko odnośnie tek książki. Pytanie dotyczy tylko filmu :) Wg filmu o egzystencji owej księgi wiedziała tylko głowa państwa. Prezydent dostawał ja od poprzedniego i tak dalej. JF Kennedy został zamordowany w 1963 roku. Skąd następny prezydent - L.B. Johnson o niej wiedział? W filmie każdy prezydent przechowuje księgę gdzie indziej. Także nawet Eisenhower - poprzednik Kennediego nie wiedziałby gdzie księga jest przechowywana.

ocenił(a) film na 7
sciupi92

Trochę po dłuższym czasie odpowiem. Właśnie jestem świeżo po ponownym obejrzeniu i już odpowiem na pytanie. Jest scena gdzie o księdze wie jeden z szefów (bądź wysokich funkcjonariuszy) FBI, który po otrzymaniu informacji o porwaniu prezydenta od razu kojarzy, kto co porwał i gdzie sie udał. Być może tak bylo w tym przypadku, którym opisujesz i w podobny sposób następny prezydent po J.F.K otrzymał księgę prezydentów.

ocenił(a) film na 7
Daniels_88

*kto go porwał*

ocenił(a) film na 5
Daniels_88

Przecież porwał go główny bohater, to oczywiste!

Uh_Huh

być może informacje o lokalizacji księgi przekazuje stary prezydent nowemu prezydentowi w dniu zaprzysiężenia na przykład

kuperkowo

(tzn. nie ale nie da się skasować wiadomości :) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones