film

Skarb

1948
1 godz. 42 min.
7,6 6 139
ocen
7,6 10 1 6139
7,0 6
ocen krytyków
Powojenna Warszawa. Młode małżeństwo oczekujące na nowe lokum trafia do mieszkania, którego lokatorzy poszukują ukrytego skarbu. więcej mniej
Skarb zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Akcja filmu rozgrywa się w Warszawie, na tle odbudowującego się po wojnie miasta. Witek i Krysia są młodym małżeństwem. Nie mają gdzie mieszkać, więc wynajmują pokój u pani Malikowej. Mieszka tu już aktor radiowy Fredek Ziółko, kelnerka Basia i radca Sass-Gromowicz. Witek rysuje plan wymarzonego mieszkania, które ma z żoną otrzymać, iAkcja filmu rozgrywa się w Warszawie, na tle odbudowującego się po wojnie miasta. Witek i Krysia są młodym małżeństwem. Nie mają gdzie mieszkać, więc wynajmują pokój u pani Malikowej. Mieszka tu już aktor radiowy Fredek Ziółko, kelnerka Basia i radca Sass-Gromowicz. Witek rysuje plan wymarzonego mieszkania, które ma z żoną otrzymać, i wpisuje słowo "skarb" w miejscu, gdzie będzie spać jego ukochana Krysia. Plan znajduje Fredek Ziółko. Sądzi, że w mieszkaniu Malikowej są ukryte skarby i rozpoczyna poszukiwania.

na podstawie
Ludwik Starski (opowiadanie)
studio
P.P. Film Polski
tytuł oryg.
Skarb
inne tytuły
The Treasure Miedzynarodowe
więcej
Po zawaleniu się domu uwięzieni mieszkańcy szukają pana Ziółki. Po chwili go znajdują i pomagają wstać. Gospodyni Malikowa najpierw ciągnie Ziółkę obiema rękami, jednak po zmianie ujęcia w prawej ręce ma świecę i ciągnie go lewą ręką.
Film kręcono w Warszawie (Polska).
Gaża za film dla Danuty Szaflarskiej wyniosła milion złotych, za całą kwotę kupiła ubrania dla swojej rodziny.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych