Film

1948 1 godz. 42 min.
7,6 5 369
ocen
7,6 10 5369
2 053
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"31289","linkUrl":"/film/Skarb-1948-31289","alt":"Skarb","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/89/31289/7414968.2.jpg"}
Powojenna Warszawa. Młode małżeństwo oczekujące na nowe lokum trafia do mieszkania, którego lokatorzy poszukują ukrytego skarbu.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Akcja filmu rozgrywa się w Warszawie, na tle odbudowującego się po wojnie miasta. Witek i Krysia są młodym małżeństwem. Nie mają gdzie mieszkać, więc wynajmują pokój u pani Malikowej. Mieszka tu już aktor radiowy Fredek Ziółko, kelnerka Basia i radca Sass-Gromowicz. Witek rysuje plan wymarzonego mieszkania, które ma z żoną otrzymać, iAkcja filmu rozgrywa się w Warszawie, na tle odbudowującego się po wojnie miasta. Witek i Krysia są młodym małżeństwem. Nie mają gdzie mieszkać, więc wynajmują pokój u pani Malikowej. Mieszka tu już aktor radiowy Fredek Ziółko, kelnerka Basia i radca Sass-Gromowicz. Witek rysuje plan wymarzonego mieszkania, które ma z żoną otrzymać, i wpisuje słowo "skarb" w miejscu, gdzie będzie spać jego ukochana Krysia. Plan znajduje Fredek Ziółko. Sądzi, że w mieszkaniu Malikowej są ukryte skarby i rozpoczyna poszukiwania.

na podstawie
studio
P.P. Film Polski
data produkcji
1948
tytuł oryg.
Skarb
inne tytuły
Po zawaleniu się domu uwięzieni mieszkańcy szukają pana Ziółki. Po chwili go znajdują i pomagają wstać. Gospodyni Malikowa najpierw ciągnie Ziółkę obiema rękami, jednak po zmianie ujęcia w prawej ręce ma świecę i ciągnie go lewą ręką.
Film kręcono w Warszawie (Polska).
Gaża za film dla Danuty Szaflarskiej wyniosła milion złotych, za całą kwotę kupiła ubrania dla swojej rodziny.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Moje ulubione teksty z tego filmu!!!!

  maciek608 ocenił(a) film na 10

  Wspołlokator:to piekło nie mieszkanie,wyprowadzę się Witek: Kiedy kiedy?????? Współlokator:jak to kiedy....gdy warszwa sie odbuduje!!!!!!!!! Malikowa:A Pan tu czego szuka!!!!!!!!!! Witek:Mieszkania słyszałem......... Malikowa:Tak to u mnie, może pan zaraz obejrzeć Witek: ... więcej

 • Chce się wołać...Dobre kino wróć!!

  NJM ocenił(a) film na 10

  Ten film to prawdziwy,-, SKARB,,

  6
  • ...wspaniale pokazana nasza stolica po wojnie,dobry materiał archiwalny,wart zachowania.

   kpsel

   i pomyśleć tylko,że gdyby nie to bezsensowne powstanie, to Warszawa była by pięknym miastem, a tak to widać jak jest.Szkoda.

  • ok

   Mariusz005 ocenił(a) film na 10

   dobre stare polskie kino

  • Wspaniała komedia

   użytkownik usunięty

   Najbardziej podobała mi się powojenna Warszawa. Bardzo dobre teksty i genialne wykonanie Adolfa Dymszy. Facet miał genialną mimikę twarzy. Jeden z najlepszych polskich aktorów.