PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649608}
6,2 84 791
ocen
6,2 10 1 84791
6,6 32
oceny krytyków
Snowpiercer: Arka przyszłości
powrót do forum filmu Snowpiercer: Arka przyszłości

Takie odnoszę wrażenie po ostatniej scenie. Niby ~ 10 lat różnicy to nie aż tak dużo, ale jestem
ciekaw jak do tego by doszło. Wątpię żeby powstało między nimi uczucie (efekt Westermarcka), więc
pewnie musieli się "zmusić" dla dobra ludzkości (chociaż z jednej pary też ciężko mi sobie
wyobrazić jak mogłaby powstać większa populacja bez żadnych wad genetycznych).

ocenił(a) film na 9
Jacke32

Może tu chodziło tylko o to, że wyszli w końcu z tej puszki. Mogli nawet poumierać. Ważne, że wolni, że mogli iść gdzie chcą i zrobić co chcą, że mieli los we własnych rękach. Nawet jeśli szanse niewielkie na przetrwanie, to przynajmniej życie na wolności poznali po raz pierwszy w życiu.

ocenił(a) film na 7
Buka_8

Nie mieli specjalnie gdzie iść.

ocenił(a) film na 9
Jacke32

Gdziekolwiek. Cały, powoli budzący się do życia świat należał przecież do nich. Mieli przed sobą trudne wyzwanie przetrwania, ale jakże piękne w porównaniu z życiem w tej puszce na kołach jak w więzieniu bez możliwości pójścia w jakąkolwiek inną stronę niż trasa pociągu.

ocenił(a) film na 5
Buka_8

W górach pokrytych śniegiem. Po 18 lat zmarzliny ;)

ocenił(a) film na 9
witaltas

Tak. Skoro misiu mógł żyć, to taka bystra bestia jak homo sapiens taż ma szanse.

ocenił(a) film na 5
Buka_8

haha :D no na pewno ;) raczej sam już ten miś jest mało prawdopodobny ;)

ocenił(a) film na 9
witaltas

przecie był

ocenił(a) film na 5
Buka_8

tak tak ;)

użytkownik usunięty
witaltas

Przecież to wszystko filmowa fikcja wymyślona przez twórców, i Tobie guzik do tego. Miś był, sam widziałem.

ocenił(a) film na 9
Buka_8

Taki misiu to odrazu by sie na nich rzucil i ich by...skonsumowal ;)

ocenił(a) film na 9
boskovic10

Ech te wasze profesorskie gdybania. "Byłoby tak, a nie tak i kropka!".
W życiu bywa różnie i w filmach - dokładnie tak jak w życiu - bywa różnie. To jedyne porównanie jakiego można dokonać i nie można powiedzieć, że w danej sytuacji w realnym życiu stałoby się coś całkowicie innego niż stało się w niej w filmie. Tego nie wie nikt.

ocenił(a) film na 6
Buka_8

Nie. Twój "argument" to wyłącznie przyznanie, że nie masz pojęcia jak się odnieść.

Po pierwsze Miś był tam absurdalny. Więc jak, 18 lat zimowego snu? A może żył sobie w temperaturach, gdzie ręka zamarzała w minutę? Błąd. Oczywiście warto dodać, że misie polarne na wolności żyją 15-18 lat, więc by tam był dorosły miś, to dwa inne misie musiały żyć i radośnie sobie prokreować w morderczych dla otoczenia temperaturach.
Po drugie, nawet zakładając istnienie misia, to tak. Wszamałby ich. Przede wszystkim dlatego, że nie znałby człowieka i się go nie bał. Poza tym dlatego, że jedzenie w takich warunkach jest prawie niedostępne i walczy się o każdy kęs.
Po trzecie nawet zakładając to ocieplenie, to nie przystosowani do zimna, nie mający najmniejszego pojecia o survivalu ludzie mający tylko płaszczyki, zmarli by po dwóch dniach. Przy sporej dozie optymizmu.

Także zamiast bawić się gdybaniem, po prostu przyznaj, że brakuje ci wiedzy.

ocenił(a) film na 5
Dealric

Ręka nie zamarzła w siedem minut przypadkiem ?

Buka_8

Jak zobaczyłem tego niedźwiedzia to od razu skojarzyłem scenę z "Seksmisji":

"Bocian! Bocian! Skoro on żyje to i my możemy."

ocenił(a) film na 7
mat_queen

Miałem takie samo skojarzenie :)

ocenił(a) film na 9
mat_queen

No, pewnie o coś takiego twórcom chodziło chłopaki. Ale jak widać niektórych pociągnęło to do rozkmin typu: "10 lat różnicy... musieli się "zmusić" do prokreacji... efekt Westermarcka..." Szkoda gadać ;p

Buka_8

Bo niektórzy jak oglądają film to nie widza w nim nic więcej jak obraz. To jest tak jakby czytać książkę bez wyobrażania sobie o czym czytam. Albo za dużo blockbusterów, albo kompletny brak wyobraźni :)

ocenił(a) film na 7
lebekkk

Wydaje mi się, że to właśnie ja mam bujną wyobraźnię i wychodzę poza to, co jest pokazane. Gdybym patrzył tylko na obraz, jedyne co mógłbym powiedzieć to "Wyszli sobie z pociągu i zobaczyli niedźwiedzia. Koniec.".

Jacke32

Akurat nie miałem na myśli Ciebie, właściwie to nie mam pojęcia w jakim celu to pisałem :D Niemniej jednak zgadzam się ze swoim stanowiskiem ^-

ocenił(a) film na 10
Jacke32

Straight shota w przyszłości :)

Jacke32

Przecież ludzkość pochodzi od Adama i Ewy.. więc dadzą radę ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Jacke32

smutna jest nieumiejętność ospojlerowania wpisu.

ocenił(a) film na 7
andr321

Nie ma spojlerów. Żadnych imion, konkretnych wydarzeń. Mój post nic nie mówi.

ocenił(a) film na 6
Jacke32

no nie ma, nie ma...

ocenił(a) film na 6
Jacke32

" Mam rozumieć, że ona później z tym chłopcem prokreowała? " i zaraz potem "Takie odnoszę wrażenie po ostatniej scenie."

Jednak coś tam zdradzasz w tych zdaniach. Chociażby opisujesz co jest w ostatniej scenie że zostaje dziewczyna i dziecko.

Warto jednak zaznaczac pole SPOILER.

ocenił(a) film na 8
Jacke32

Sprawdź znaczenie słowa alegoria i obejrzyj ten film jesz cxzr raz. Tu nie ma NIC doslownego. Albo przynajmniej poczytaj wątki na tym forum. Wielu pięknie zinterpretowalo ten film np. Jako wędrówkę ludzkości w postaci glownego bohatera od etapu prymitywnych kultur przez społeczeństwo rolnicze, hodowle zwierząt, etap powszechnej edukacji, współczesny dekadentyzm aż do cywilizacji boskiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones