Snowpiercer: Arka przyszłości

Snowpiercer

2013 2 godz. 6 min.
6,2 78 535
ocen
6,2 10 78535
19 973
chce zobaczyć
6,9 16
ocen krytyków
{"rate":6.9375,"count":16}
powrót do forum filmu Snowpiercer: Arka przyszłości
 • ari78 ocenił(a) ten film na: 3

  ... ale fatalne wykonanie, i za dużo bzdur

 • ari78 wykonanie mogłoby być lepsze, ale bzdury? raczej sci-fi z dużą dozą fantazji

 • ari78 Wymień bzdury.

 • michalmazee ocenił(a) ten film na: 4

  RAC_79 Funkcjonowanie infrastruktury pociągu, jego forma (rozmiar), zasoby, ich odnawialność, wygląd wagonów funkcyjnych, jak pociąg może jeździć 17lat po torach których nikt nie naprawia. Nikt nie naprawia pociągu (oprócz usmarowanych dzieci pod podłogą lokomotywy pomiędzy jakimiś przekładniami :p). Jak ludzie poruszają się między wagonami? A tu nagle trzeba specjalisty żeby otwierał przedziały? Pociąg jako maszyna mógłby być napędzany w jakiś magiczny sposób ale żywność? 17 lat? Jakieś świnie, ryby, nawet karaluchy z których robili "proteinki" nie są samowystarczalne. Karaluch coś je, świnia coś je, ryba, człowiek. To nie działa w obiegu zamkniętym - Łańcuch pokarmowy nie jest zapętlony i tym bardziej nie może w takich warunkach... Jeszcze bym coś wymienił ale musiałbym obejrzeć jeszcze raz i to notować a nie chcę tego robić :p

 • michalmazee Fantastycznie, że ktoś po 4 latach to odkopał i odpisał.

 • Nosferatu8 ocenił(a) ten film na: 6

  ari78 Wykonanie nie najgorsze ale jak się już zaczęli przebijać do wyższych klas to faktycznie bzdura na bzdurze

 • ari78 ocenił(a) ten film na: 3

  Nosferatu8 Dokładnie, też mam takie zdanie że wykonanie nawet spoko, ale własnie te przebijanie się...

 • ellsworth ocenił(a) ten film na: 8

  ari78 Nic nie zrozumiałeś. Kompletnie nic. Tego filmu nie należy postrzegać dosłownie. To jest jedna wielka alegoria ludzkości. Jedynym polem do dyskusji jest kwestia czy jest to alegoria struktury współczesnego społeczeństwa czy też wędrówkę głównego bohatera należy rozumieć w kategorii rozwoju ludzkości - od prymitywnych wspólnot gdzie ludzie zbadali się nawzajem przez społeczeństwo rolnicze, hodowli zwierząt, etap powszechnej edukacji, współczesny dekadentyzm aż do miejsca w którym ludzkość osiąga poziom rozwoju boski i będąc o krok od władania mocą zdolną kontrolować wszystko według własnej woli wykoleja się w rezultacie indywidualnych uczuć, dążeń i uprzedzeń.
  Nic z tego filmu nie zrozumiałeś. Równie dobrze mógłbyś się doszukiwać braku logiki w tym co spotkali Alicję po zapadnięciu do króliczek nory.

 • Lukasz428 ocenił(a) ten film na: 5

  ellsworth Nic. Absolutnie nic. Nothing.

 • ari78 Szukanie logiki i dokumentalnych ciągów wydarzeń w filmach s/f to dopiero bzdura bzdurnych ludzi.

 • Brumhilda SCIENCE fiction. Coś to mówi? :)
  Bez SCIENCE jest np. film fantasy

 • Brumhilda hah dokładnie, a znajdziesz to pod co drugim filmem z tego gatunku :D

 • Mr7Venom To jest jakieś zboczenie sekty naukowej ? Ciekawe czy w zeszłej epoce, proze Dicka też tak gnojono... że nieprawdopodobna i nielogiczna.

 • neron4 ocenił(a) ten film na: 4

  ari78 Rozumiem że to film sci-fi i trzeba na taki film spojrzeć z przymróżeniem oka . Ale jak pociąg bez napraw , konserwacji bez dbania o stan torów może 17 lat bez przerwy kursować ? To dopiero jest bzdura.

 • SaUrOn7777 ocenił(a) ten film na: 6

  neron4 A mnie ciekawi skad po 17 latach mają tyle wiszących w chłodni świń i kurczaków , przednie przedziały raczej nie wyglądały na oszczędne czy też wszczemiezliwe ;)

 • neron4 ocenił(a) ten film na: 4

  SaUrOn7777 To jeszcz da się wyobrazić. Nasi bohaterowie mogli przechodzić przez wagony gdzie chodowano świnie i kurczaki. Tylko po prostu nam tego nie pokazano. Tak naprawdę w pociągu mogło być wszystko , tak jak w życiu. Ale na zewnątrz nie żył żaden człowiek więc kto dbał o stan torów, mostów czy wiaduktów ?

 • neron4 Dodatkowo co miała na celu końcowa zagłada ostatnich ludzi poprzez wysadzenie pociągu?

 • perun_6 Pokazanie, że walka z "systemem" może zakończyć się (i prawie zawsze tak jest) tragicznie.
  Takie przesłanie do oglądających "bądź posłuszny bo wykoleisz pociąg".

 • zmechu ocenił(a) ten film na: 3

  ari78 Próbowałem patrzeć na ten film jako alegorię społeczeństwa, ale rzeczywiście ilość absurdów kładzie warstwę artystyczną.

 • zmechu Miałem to samo. Absurd goni absurd.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • ari78 ocenił(a) ten film na: 3

  Devouer Prostak jest ten który nie potrafi normalnie dyskutować tylko kogoś obraża.
  No ale w necie każdy jest twardziel bo jest anonimowy.

 • Devouer Przedawkowanie Wiadomości i innych Faktów. Siada do filmu i wszystko musi sie zgadzać jak w dokumencie historycznym. Dobrze że w Zielonej Mili jest tyle logiki, przecież to normalne że strażnicy mają miękkie serduszka, że w wiezieniach kwitnie przyjaźń z myszką itp. Albo historia w Foreście Gumpie - baaaaardzo logiczne i prawdopodobne ! Jak w większości filmów. ale trzeba było sie przypitolic do bardzo dobrego SF i zaniżyć mu ocene.

 • michalmazee ocenił(a) ten film na: 4

  ari78 Oj tak...
  Zgadzać się można z gatunkiem fantastyki naukowej ale jak wielu już napisało ktoś za bardzo przegiął z dużą ilością elementów. Obrońcy filmu tłumaczący, że to nie obraz dosłowny a próba przekazu samych wartości... To bym sobie jednak wołał książkę przeczytać. Zrobić z tego sztukę teatralną? - wyglądała by podobnie. To miał być ponoć film sci-fi? A ktoś potrudzil się jedynie o sceny w których widzimy postapokaliptyczny świat pokryty lodem za oknami. Scenografia lokalizacji rodem z "Sexmisji". Powinno zadbać się tu o rzeczy tak banalne, że podczas seansu raziły zarówno w oczy, zdrowy rozsądek, logiczne myślenie, wyobraźnię jak i dystans do samego gatunku o brak jakiego oskarża się ludzi myślących podobnie do mnie na temat tego filmu. Można by zrobić baaaardzo długą listę elementów które nie miałyby prawa istnieć i działać w ten sposób ale nie chce mi się tak samo tego robić jak oglądać filmu po raz drugi w celu spisu ww. Elementów. Pomysł dobry - wykonanie na poziomie niewiele wyższym niż filmy z naszego kraju - czyli smutek. A szkoda bo mogło by to być ciekawe... Nie jest to "Hamerykanski" film na miarę 2013 roku.

 • ari78 ocenił(a) ten film na: 3

  michalmazee Zgadzam się