PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131417}
6,8 103
oceny
6,8 10 1 103
Sobór w Konstancji
powrót do forum filmu Sobór w Konstancji

Wszystko w porządku, ale...

użytkownik usunięty

zrobili z Husa komunistę ;) Film bardzo mocno naznaczony piętnem swoich czasów...
Zazwyczaj da się takie rzeczy zdzierżyć, ale tutaj było to aż za bardzo widoczne.

Nie oglądałem filmu, ale husyci (szczególnie później ich najbardziej radykalny odłam) generalnie głosili poglądy na wskroś komunistyczne więc nie wszystko w tym filmie musi być propagandą. ;)

użytkownik usunięty
Mojmirus

Określenie 'komunistyczne' raczej nie pasuje ;) A po obejrzeniu zapewniam, że zobaczysz o co mi chodzi ;)

Mojmirus

"Komunistyczny" wtedy nie istniało. Tak samo jak nie istniała prawica i lewica. Nacjonalizm dopiero raczkował, a myślenie żeby klasy znieść i żeby była władza ludu - takiej teorii nie było w ich rozumach żadnej. Sam ateizm rodził się później.

Pozdrawiam ;-)

zossin_2

Ale żeś głupotami pierdylnął. Przecież husyci i luteranie to szataniści , rozpropagowali liberalizm, komunizm, i to wszystko co oznacza to samo.

MisterTornister

Rewolucja to ruch apokaliptyczny.

MisterTornister

że co??

prg197

http://blog.magnapolonia.org/szatanizm/

prg197

Poczytaj.

ocenił(a) film na 8
Mojmirus

Husyci owszem, przypominali komunistów (również jeśli chodzi o brutalne metody rozprawiania się z przeciwnikami ideowymi), ale sam Hus komunistą na pewno nie był :) Film jednak mocno propagandowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones