PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652533}
7,3 98
ocen
7,3 10 1 98
Solipsist
powrót do forum filmu Solipsist

Ten film miał już swoją premierę i zdążył już zdobyć kilka nagród (choćby slamdance 2012), niestety admini filmwebu usilnie ustawiają go jako 'czeka na premierę', przez co nie można go nawet ocenić. Do obejrzenia na oficjalnej stronie Andrew Huanga, polecam: http://www.andrewthomashuang.com/solipsist.htm

ocenił(a) film na 9
plooshack

Popieram powyższy komentarz. Swoją drogą ta krótkometrażówka to wizualne mistrzostwo.

ocenił(a) film na 8
Donnie_D_

To pierwszy film, który zrobił na mnie spore wrażenie, mimo iż go nie widziałam xD Nie mniej jednak, trzeba przyznać, że Huang wyreżyserował wizualną perełkę. Pełną głębi i dynamizmu, z piękną muzyką w tle.

plooshack

stary, jak będziesz miał znów ten sam problem to znajdź sam źródło gdzie podana jest data premiery i sam własnoręcznie wypełnij kontrybucję (w końcu to użytkownicy współtworzą ten portal), uwierz mi, że w przypadku krótkometrażówek często jest to nie lada wyczyn znaleźć takie info. jak obok filmu jest podany tylko rok bez miesiąca ani dnia i aktualnie będzie to ten sam rok kalendarzowy kiedy chcesz oceniać to zawsze system będzie walił że film czeka na premiere (czyt czeka aż weźmiesz i wypełnisz kiedy ta premiera była) a film palce lizac swoja droga

kamik0

Z tym wypełnianiem kontrybucji to też wcale nie jest tak prosto - ja już próbowałam kilka razy coś wysłać i za każdym razem odrzucali, bo zawsze coś było nie tak - dla jednego sprawdzającego to, dla innego tamto. Jeden pisał "zmień tylko datę premiery i będzie ok", a kiedy zmieniałam i wysyłałam ponownie, trafiało to już do kogoś innego, komu nie pasowało z kolei co innego. I chyba już mi się odechciało.

ocenił(a) film na 10
chica guapa

Kwestia 'sprawdzających' i ich 'kompetencji' to temat rzeka. Brakuje im jakichkolwiek jednoznacznych reguł dodawania, a akceptowanie lub odrzucanie materiałów opierają wyłącznie na osobistych sympatiach i antypatiach. Jeden akceptuje, drugi dokładnie ten sam materiał odrzuca, zwykła kpina. A możliwość uzyskania jakiejkolwiek pomocy technicznej nie istnieje. Zupełnie jakby zajmowały się tym dzieciaki jakieś z nadmiarem uprawnień.

chica guapa

No wiem, też tak miałem nie raz i też mi się odechciewa przez to.. ale generalnie chciałem wszystko sprowadzić do tego, że nikt nikomu tutaj nie płaci za kontrybucje i nie można mieć pretensji do żadnego 'admina' czy tam kogoś że daty premiery nie ustawił

ocenił(a) film na 10
kamik0

Już te ustawienia dat to najmniejszy problem. Mi bardziej dokuczyła sprawa następująca. W bazie filmwebu istnieje na przykład seria filmów dokumentalnych o kolejnych tytułach, kilku jednak brakowało, zatem spróbowałem dodać. Okazało się, że według sprawdzającego na filmwebie nie dodają takich pozycji. I nie docierało do niego, że 90% tytułów tej serii już widnieje w bazie. A im bardziej próbowałem przekonywać, tym bardziej odrzucał, tak dla zasady i pokazania swoich uprawnień. I to nie pojedynczy przypadek, gdzie nie panuje żadna reguła dodawania, bo identycznie wygląda dodawanie jakichkolwiek treści czy nawet oficjalnych plakatów (tak jak choćby do Solipsist próbowałem dodać i trafiłem na kolejnego zawziętego). Na Stopklatce wyglądało to znacznie normalniej, ale niestety mam tu na filmwebie już za wiele ocenionych tytułów, by się przenieść.

plooshack

To normalka, spróbuj (jak Ci się chce oczywiście) dodać kontrybucje jeszcze raz, może trafi na lepszego weryfikatora

ocenił(a) film na 10
kamik0

Odechciało mi się już dawno, niech sobie na filmwebie hodują bałagan i wybrakowane pozycje, nie mój portal, nie mój problem, głupków nie przekonam.

plooshack

Ja próbowałam kilka razy dodać jakiś krótki metraż, chyba 2 razy opis do filmu i za każdym razem weryfikatorom nie pasowało. Powinna być przynajmniej możliwość dyskusji na dany temat z jednym konkretnym weryfikatorem, inaczej wygląda to jak w call center - co zadzwonisz, to gadasz z kimś innym, kto nie ma pojęcia o Twojej sprawie. Chociaż w call center przynajmniej są bardziej pomocni.
Widziałam już niejeden film krótkometrażowy na fw, który ma podany tylko tytuł oraz datę premiery (!!) i kompletnie nic więcej, ale kiedy ja chcę dodać taki film do bazy i podaję o wiele więcej informacji, to oczywiście kończy się to np pytaniem "ale czy film był pokazywany na jakichś festiwalach?" (bo to bardzo ważne czy 2-minutowy film był pokazany na jakimś festiwalu). "a czy reżyser lubi sałatkę z marchewki?"
Świetnie to sformułowałeś - "zupełnie jakby zajmowały się tym dzieciaki z nadmiarem uprawnień".

ocenił(a) film na 10
chica guapa

'a czy reżyser lubi sałatkę z marchewki' - dokładnie tak, kwestie zupełnie od czapy nawet jeśli poprze się swoją kontrybucję silnymi argumentami i długim uzasadnieniem, otrzymać można jedynie lakoniczna odpowiedź 'nie bo nie'.
Tak miałem właśnie również niedawno, w momencie próby uzupełnienia i ujednolicenia tytułów grupy Cirque du Soleil, których część znajduje się w bazie filmwebu pod swoim kompletnym tytułem, część pod tytułem nieco niekompletnym, a części w ogóle nie ma. Filmy te (do jakiegokolwiek gatunku ich nie zaliczymy) znajdują się w oficjalnym obiegu rynkowym wydane na dvd, zatem dlaczego miałoby ich nie być na filmwebie? Otrzymałem odpowiedź 'nie wstawiamy tu takich spektakli'. No to spytałem dlaczego zatem pozostałe tytuły znajdują się jednak w bazie filmwebu. Otrzymałem odpowiedź 'nie powinno ich tu być'. Zatem jeśli są, a nie powinny, to dlaczego wszystkie nie znikną? A skoro tu nadal są, to dlaczego nie ma być kompletu wszystkich wydanych tytułów? Nie otrzymałem odpowiedzi. Trochę ironizując to zupełnie jakby sprawdzający uwziął się, by nie dodać 'Quantum of Solace', bo akurat subiektywnie nie polubił akurat tej części bondowskiej serii. Dodatkową kwestią są znajomości i układziki, dzięki którym jakieś amatorskie zabawy z kamerą, pokroju choćby 'Fiverswing', z niewiadomych względów trafiają na filmweb, a przecież absolutnie nie powinny się tu znaleźć. Dopóki zatem dodawanie treści do filmwebu nie będzie polegało na wzajemnej współpracy, tylko na irytującym proszeniu się o każdy wyraz, nie zamierzam już nic więcej 'kontrybuować'.

kamik0

W sumie to myślałam, że to jest ogólnie jakoś bardziej ogarnięte i że każdy ma swój przydział zadań - np uzupełnianie informacji o filmach (na podstawie kontrybucji przysyłanych przez użytkowników) czy właśnie ustawienie, że film miał już swoją premierę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones