PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=265416}
6,3 5 781
ocen
6,3 10 1 5781
Something New
powrót do forum filmu Something New

Nie wiem czy reżyserka jest biała czy ma murzyńskie geny ale to cholernie rasistowski film. Biały
jest sprowadzony do roli jakiegos robaka. A swoją drogą rozmowy między murzynami,imprezy czy
bal przypominają mi sceny żywcem wyjęte z Planety małp. Pod płaszczykiem przełamywania
barier stworzono klasyczny rasistowski film.

noman64

Nie zgadzam się zupełnie, film pokazuje jak ciężko w stanach jest być z kimś odmiennej rasy, doskonale demonstruje niezręczne sytuacje białego faceta w kontaktach ze znajomymi czarnej kobiety, oraz trudy czyhające na drodze takiej pary. Oczywiście mamy też morał że nie należy się tym wszystkim przejmować, oczywiście w realnym świecie rasizm jest o wiele bardziej widoczny i nie kończy się na zwykłych docinkach. Film super Polecam 9/10 w tym gatunku.

ocenił(a) film na 8
Kippson

Podobnie jest w tym filmie:

http://www.filmweb.pl/film/Dzielnica+Lakeview-2008-401083 (tylko że to thriller)

Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
noman64

No właśnie nie, ten film pokazuje, że "afroamerykanie" też bywają rasistami - fakt, o którym w amerykańskim kinie w ogóle się prawie nie mówi. Nie wiem, dlaczego się czepiasz balu debiutantek - takie cyrki organizowano w Europie przez ostatnie 200 lat, zwłaszcza w 20-leciu międzywojennym, oni to tylko przejęli od białych.

lifter67

Nie czepiam się tego balu jako takiego. Chodzi mi tylko o to,że oni zamknęli się w swoim środowisku i pojawienie się białego na czymś takim czy na imprezie powodowało zgrzyt. A moje nawiązanie do Planety małp jest nieprzypadkowe. Wystarczy oglądnąć starą czy nowa wersje,żeby znaleźć analogie. Fajnie,że film kończy się happy endem ale myślę,że rasizm w USA niezależnie od koloru skóry zawsze będzie problemem i czymś trudnym do przezwyciężenia.

ocenił(a) film na 7
noman64

Tak, tu się z Tobą całkowicie zgadzam.

ocenił(a) film na 7
noman64

W tym filmie ukazany jest większy rasizm ze strony Afroamerykanów. Ciągłe narzekanie, że są dyskryminowani a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

ocenił(a) film na 4
anetapaw1

Dokładnie; rasizm czarnych jest w odbiorze gorszy od "białego". Mam rodzinę w NY i relacje na temat zachowania czarnych np. urzędników, funkcjonariuszy itp. są trudne do zaakceptowania.
Co w tym filmie zaskakuje, to połączenie czarnych rasistów z żydowską świątynią; niezwykła kombinacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones