PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=265416}
6,3 5 780
ocen
6,3 10 1 5780
Something New
powrót do forum filmu Something New

ten zamknięty, rasistowski w stos.do białych świat i niezdecydowanie Kenyii

ocenił(a) film na 9
malinowa123

Obejrzyj jeszcze raz, bo zdecydowanie nie masz racji:)

Przecież tu pokazano, jak Kenya w pracy jest dyskryminowana, jak skarży się, że klient woli jej asystenta, bo jest biały niż ją. Poza tym są tu stereotypy, które działają w obie strony, w naszej kulturze małżeństwo z cudzoziemcem, a szczególnie ciemnoskórym, jest najczęściej źle widziane, w Something New poznajemy sprawę z punktu widzenia obu stron.
Bryan nie rozumiał skarg Kenii, pokłócili się w sklepie, ale jak sam znalazł się wśród jej znajomych, poczuł na własnej skórze, jak to jest być innym.
Aktorzy zagrali na wysokim poziomie, szczególnie podobało mi się zakończenie, nie mogę napisać nic dokładniej, bo nie ma ostrzeżenia o spoilerze. W każdym razie warto dać filmowi druga szansę:)

ocenił(a) film na 9
irkarena

Bardzo dobry film, niesłusznie oskarżany o dydaktyzm i niedoceniany, a przecież w taki fajny i dowcipny sposób pokazuje ciężar konwenansów. Nie mówiąc już o Simonie, on jest klasa samą w sobie i nadaje wartości nawet przeciętnym produkcjom:)

marenia

Dydaktyzm? a aniby szkoła co z nami robi?
Film Święty, poczuwający i uświadamiający. Jeśli jest dydaktyczny to tym lepiej dla nas. sam kiedyś miałem miałem schemat myślenia rasistowski, obecnie nie stanowiło by to dla mnie problemu mieć czarne dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones