PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9664}
7,0 7 734
oceny
7,0 10 1 7734
Sommersby
powrót do forum filmu Sommersby

oglądałam ten film wczoraj na Polsacie i nadal nie rozumiem czy 'Jack' był tym prawdziwym Jackiem którego zmieniła wojna, czy też był to ten nauczyciel który był z nim w celi. zna ktoś odpowiedź? mnie bardzo przekonał argument z rozmiarem buta.

Alexxx_2

Moim zdaniem to nie był prawdziwy Jack. Przed egzekucją wyznał ukochanej, że nie chce znów być tym oszustem, którym był wcześniej. Szkoda, że musiał odpowiedzieć za nieswoją zbrodnię. Znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Dlatego ten film był taki wciągający.

theodorebagwell3

dzieki za odpowiedź :) mnie osobiście film średnio się podobał, ale zastanawiała mnie w nim ta dziwna sytuacja..

theodorebagwell3

Zaznaczylibyście przed tekstem o tak: SPOILER, co każdy przeciętnie inteligentny oznacza, gdy zdradza treść filmu. Wtedy idioci wiedzielibyśmy, żeby tego nie czytać.

theodorebagwell3

SPOJLER!!!!!!!!
Wszystko na to wygląda, że Sommersby/Townsend był jednak Townsendem. Rozmiar buta, który się nie zgadza, włóczędzy, którzy go dekonspirują. Być może wskazówek jest w filmie więcej, ale zawodzi tłumaczenie, co się często zdarza. Nie bardzo rozumiem również jak to możliwe, że raptem po 6 latach nieobecności mieszkańcy osady rozpoznają Sommersby'ego bez problemu. Chyba, że założenie jest takie, że obaj byli fizycznie bardzo podobni. Wówczas ten problem odpada. Pytanie jednak brzmi: skoro Townsend na tyle doskonale poznał Sommersby'ego siedząc z nim 4 lata w jednej celi, cóż go w nim tak urzekło, że postanowił nim się stać? Wiemy, że Townsend był kłamcą, złodziejem i zdrajcą, ale Sommersby przecież wzorem cnót nie był. Chyba, że to było tak, że Townsend po pochowaniu Sommersby'ego ruszył w kierunku miejsca w którym ten mieszkał. A skoro został serdecznie powitany i rozpoznany jako Sommersby podjął decyzję, aby nim się stać na zawsze. Ale tę decyzję podjął w tej chwili. Wcześniej nie mógł wiedzieć, że Sommersby umrze od ciosu nożem. Później pokochał z wzajemnością żonę Sommersby'ego i to do tego stopnia, że wolał umrzeć jako kochany Sommersby, niż zachować życie jako pogardzany i sam jak palec Townsend. Nie pasuje mi jednak jedno. Skąd Townsend wziął się przy ciele Sommersby'ego, aby go potem pochować. Był z nim podczas tej strzelaniny w miasteczku? Wątpliwe, bo skoro byli tak do siebie podobni ktoś by ich zauważył i zapamiętał. Nieco zawikłane to wszystko, ale jednak podtrzymuję swoją tezę, że na stryczku zawisnął Townsend. Na oczach ukochanej żony, ale jako Sommersby.

SicSemperTyrannis

1. Cóż za wyjątkowy zbieg okoliczności że Sommersby i jego sobowtór Townsend trafili akurat do jednej celi...
2. Townsend niby poznał doskonale życiorys Jacka, siedząc z nim 4 lata, ale mimo to nie zapamiętał tak ważnych informacji jak śmierć najlepszego przyjaciela i to, że Sommersby był bardzo przywiązany do swojego ojca.
3. Absurdalne jest to, że wszyscy bezkrytycznie uznali, że osobą która wróciła z wojny jest naprawdę Jack, powinni mieć wątpliwości chociażby co do głosu.
4. Nie rozumiem, czego chcieli ci włóczędzy? Skoro wiedzieli, że to Townsend, a nie Jack, to mogli go szantażować, a nie chcieć zabić?
5. Też nie rozumiem, dlaczego akurat Townsend pochował Sommersby'ego. Być może po wyjściu z więzienia trzymali sztamę i poszli razem "w tango".

ocenił(a) film na 6
Faraon_5

Takie zbiegi okoliczności się zdarzają, w moim życiu zdarzył się jeden zbieg okoliczności, w który nigdy bym nie uwierzył, gdybym go nie przeżył.

Shyne

Nie no jasne, są takie przypadki że garbaty garbatego kładzie na łopatki.

ocenił(a) film na 8
Alexxx_2

No właśnie! Spoilerowanie jest wstrętne :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones