PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849551}
7,7 11 282
oceny
7,7 10 1 11282
5,0 11
ocen krytyków
Sound of Freedom. Dźwięk wolności
powrót do forum filmu Sound of Freedom. Dźwięk wolności

Ciekawe dlaczego

ocenił(a) film na 7

Filmu nie oglądałem więc trudno mi się na jego temat wypowiedzieć.
Zastanawia mnie jednak dlaczego najbardziej przeżywają go użytkownicy którzy najmocniej angażują się w obronę wszelkiej maści celebrytów podejrzanych o molestowanie dzieci bądź nawet skazanych przez sąd za zgwałcenie w odbyt 13letniego dziecka.

ocenił(a) film na 7
MichCorleone

Niestety ciągle jeszcze funkcjonuje w naszym społeczeństwie ciche przyzwolenie na wykorzystywanie seksualne nieletnich a selektywna wrażliwość uruchamia się głównie wtedy gdy dziecko pada ofiarą środowiska z którym nie sympatyzujemy.

Niewiele jest osób które pochylają się z troską nad losem ofiar pedofilów bez zaangażowania politycznego, ideologicznego itd. Dlatego potem powstają kuriozalne sytuacje, że ktoś niebywale się obrusza kiedy ksiądz wkłada dziecku rękę w krocze ale nie widzi niczego strasznego kiedy znany reżyser posuwa dziecko w odbyt, zeznając później pod przysięgą, że miał pełną świadomość wieku ofiary. Innym razem wzrusza się krzywdą gwałconych dzieci w filmie fabularnym.

Żyjemy w kraju w którym prokuratura nie reaguje gdy poseł Rzeczpospolitej propaguje publicznie pogląd, że lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie albowiem pozostawia cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne.
https://oko.press/korwin-mikke-zachwala-pedofilie-zglaszamy-do-prokuratury/
Jeszcze bardziej przeraża lekceważący stosunek do pro-pedofilnych wypowiedzi tego człowieka wśród jego elektoratu, który stara się obracać wszystko w niewinny żart lub nawet bije brawo za kolejną masakrę.

Niestety mam wrażenie, że nasze społeczeństwo nie jest gotowe do walki z pedofilią lecz co najwyżej na instrumentalne wykorzystywanie tego tematu w walce politycznej.

Stosunek Polaków, a przynajmniej polskich internautów, do zjawiska pedofilii, najlepiej obrazuje pewien eksperyment który kilka lat temu przeprowadził jeden z internautów. Postanowił pokazać ludziom z czym spotyka się 13letnie dziecko kiedy wchodzi na polski czat. Ja rozumiem, że eksperyment polegający na prowokowaniu a następnie na czerpaniu satysfakcji z tego, że ktoś odpowiedział na prowokację jest nieetyczny a przynajmniej kontrowersyjny. Podobnie jak państwo nie powinno wystawiać uczciwości obywatela na próbę, poprzez prowokowanie go do popełnienia przestępstwa a potem łapać na gorącym uczynku. Tutaj mieliśmy jednak do czynienia z inną sytuacją.

Nasz "badacz" nie obrał sobie prowokującego nicka np. Hot Samantha lecz Ania_2002 (Wówczas byłaby to 13letnia osoba). Nie łaził po czatach erotycznych, zaczepiając Bogu ducha winnych napalonych internautów lecz wszedł do pokoju - Nastolatki i obserwował co się będzie działo.

Proszę sobie wyobrazić, że natychmiast pojawił się niejaki Jasio Figlarny, a po chwili Fajny Roberto i kilku innych hot boyów. Ania_2002 starała się prowadzić rozmowę możliwie jak najbardziej neutralnie, nie przejawiając jakiejś niezdrowej inicjatywy i odpowiadać wymijająco na wszelkie próby wciągnięcia ją w tematykę seksualną, choć wykazując się charakterystycznym często dla dzieci brakiem dostatecznej asertywności, nie pozwalającym jej na natychmiastowe zamknięcie rozmowy, gdy tylko przyjmie ona niezręczny dla niej obrót.

A rozmowy, mimo że pokój był przeznaczony dla dzieci, bywały naprawdę pikantne, gdy np. Jasio Figlarny po króciutkim przywitaniu się, postanowił nie tracąc czasu zapytać Anię czy ma ochotę na przyjemność, nie ukrywając nawet że ma 30lat na karku i upewniając się że Ania ma 13. Wkrótce potem zaczął wypytywać Anię czy już widziała "kut...ska" czy dotykała, czy ma kamerę itp.
Niezrażony brakiem doświadczenia Ani oraz brakiem chęci do współpracy podał swój numer telefonu i zaczął usilnie namawiać na "podniecającą rozmowę".
Fajny Roberto, kiedy dowiedział się, że Ania ma 13 lat, bo przecież po nicku nie mógł tego się domyślić, przyznał - o kurcze to młoda bo ja szukam na real. Wydawało się, że rozmowa szybko się skończy lecz Roberto nie odpuścił i wkrótce potem zaczął wypytywać Anię o rozmiar biustu, doświadczenia z chłopakami. Aż wreszcie zaczął prosić o fotkę.

Na szczególną uwagę zasługuję postać Zdecydowanej, czyli Anny 26 lat nauczycielki WF w LO, która zapytała 13letnią Anię czy chciałaby mieć starszą koleżankę, a jednocześnie nauczycielkę dla siebie, z którą mogłaby razem trenować. Aby trening nie był zbyt nudny pani Anna zaoferowała że zatańczy nago dla Ani i jej znajomych. Rozmowa stawała się coraz bardziej hot aż w końcu przerwała ją grafika Stop Pedofilom! po której Zdecydowana postanowiła błyskawicznie się wylogować.

Wydawać mogłoby się, że przedstawienie wyników tego amatorskiego eksperymentu wywoła wśród naszych internautów szok skalą zjawiska, w końcu ci sami ludzie tak często manifestują swoją niechęć do pedofilów. Tak się składa, że zszokowało to garstkę ludzi natomiast zdecydowana większość przejęta była haniebnym zachowaniem autora eksperymentu który najwidoczniej sam musiał być pedofilem i na pewno czerpał perwersyjną przyjemność z tych rozmów.

Niektórych tak mocno ponosiła fantazja, że wskazywali iż nie można żadnych wniosków wyciągnąć z tego eksperymentu bo nie wiadomo czy po drugiej stronie były osoby dorosłe. Przecież przedstawiający się jako 30letni Robert mógł być 11letnim dzieckiem udającym dorosłego. Dopóki nie ma zdjęcia, serii i numeru dowodu osobistego to niczego nie można stwierdzić.
Ci którzy byli skłonni uwierzyć, że teksty te nie były pisane przez fantazjujące dzieci lecz przez dorosłych, wskazywali na fakt, że nawet jeśli do tego doszło to winę ponosi... nie kto inny jak Ania 2002 a w zasadzie to jej rodzice którzy nie potrafili dziecka odpowiednio wychować, przez co dało sobą manipulować. Ostatnią rzeczą która interesowała naszych internautów było pedofilne napastowanie w wykonaniu dorosłych.

https://www.wykop.pl/link/2903809/ania-2002-odwiedza-czat-na-czateria-interia-pl

Najwidoczniej w Polsce obowiązuje nie tylko zasada, że np. alkohol usprawiedliwia gwałt, słynne słowa Rafała Ziemkiewicza: "Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień" ale również i molestowanie dzieci, jeśli tylko są na tyle głupie, że dają sobą manipulować.

O reakcji polskich internautów na gwałt na 13letniej dziewczynce w biały dzień w Warszawie napisał kiedyś artykuł Michał Gostkiewicz dla WP.

https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/gwalt-w-bialy-dzien-w-centrum-miasta-ofiary-ci erpia-a-ludzie-glosza-swoje-madrosci-6300288997799553a

ocenił(a) film na 7
MichCorleone

Oczywiście o tym gdzie kończy się lekka pedofilia a zaczyna ciężka decyduje ofiarujący cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne lekki pedofil, bynajmniej nie dziecko

MichCorleone

słuszne uwagi

GunMeat

To jest ogólna demoralizacja i doskonale to widać na przykładzie Polańskiego.
Człowiek, który został skazany za pedofilię w ogóle nie powinien być wpuszczany na "salony". Tymczasem bez problemu podają mu ręce te same osoby, które nagonkę na księży robiły.
Co do Korwina - to jest osobnik o wysokim poziomie autyzmu. W kwestiach ekonomicznych dobrze rozumuje, ale jego podejście do spraw humanistycznych jest niesamowicie oderwane od rzeczywistości.

ocenił(a) film na 7
GunMeat

W takim razie cieszę się, że w kwestii pedofilii jesteśmy ponad podziałami politycznymi. Stosunek do Polańskiego jest dobrym papierkiem lakmusowym wiarygodności czyjegoś zaangażowania w walce z tym ohydnym zjawiskiem.

ocenił(a) film na 6
MichCorleone

>oko.press
Jak chcesz o jonaszu pisać, do dawaj w linku poważne źródło. Nie tę postępacką i manipulacyjną gadzinówkę.

ocenił(a) film na 9
MichCorleone

Nie przelogowałeś się pedofilu

ocenił(a) film na 7
Wyspiarski_Andrzej

Przecież to nie był dialog tylko uzupełnienie do tego co napisałem wyżej. Przypominam, że nie można tutaj edytować tekstu jak przy newsach. To znaczy jest możliwe ale tylko przez ileś tam minut a nie po kilku godzinach.

ocenił(a) film na 9
MichCorleone

Tak sobie tłumacz pedofilu

ocenił(a) film na 7
Wyspiarski_Andrzej

Równie błyskotliwe co merytoryczne :-)
W każdym bądź razie pamiętając pańskie wcześniejsze teksty i polemiki mogę śmiało powiedzieć, że odezwały się nożyce

MichCorleone

Corleone, jesteś obleśnym zbokiem. Co za esej...

Edward_Acki

tyle napisać, to tylko świadczy o tym jak Ciebie ten film boli głęboko w dupie

ocenił(a) film na 7
Edward_Acki

Gdyby mnie tak bolał to bym zwyczajem Pana kolegów wystawił jedyneczkę bez oglądania. Śmieszy mnie tylko to, że największy szum wokół tego filmu robią naczelni obrońcy Polańskiego i innych szumowin typu Weinstein, Cosby itp.
Filmu nie oglądałem więc złego słowa o nim nie powiem. Być może będzie równie dobry/zły jak niedawna produkcja Patryka Vegi, która w opinii co niektórych też była niebywale odkrywcza, przełomowa, niebezpieczna, niewygodna itp.

MichCorleone

W tym filmie właśnie rozchodzi się o takich ludzi jakich wymieniłeś, nie wiem czemu miałbym bronić takich zwyroli i wielu innych z hollywood, skoro właśnie do tego pije. Nie mam tu kolegów, coś brałeś, że takie założenia wysnuwasz? Ja Ci tylko napisałem, że tyle wysrałeś komentarzy, jakby Cię dupa piekła, a zarzucasz komuś, że go piecze, a Ty mi o czymś innym zupełnie odpowiadasz i mnie w coś wrabiasz. Lecz się psycholu.

ocenił(a) film na 7
Edward_Acki

Zarzucam hipokryzję a nie żadne pieczenie. Miałem okazję zorientować się, że znaczna część entuzjastycznych komentarzy zamieszczana jest przez osoby z którymi niejednokrotnie ścierałem się na temat niejednego zwyrola, zaczynając od Polańskiego.
Znamienne jest to, że tacy użytkownicy permanentnie przekonują, że gwałty, molestowania a nawet mordy rytualne to codzienność w Hollywood ale kiedy któryś z aktorów, reżyserów zostanie oskarżony o nadużycia seksualne wówczas okazuje się, że wszyscy są kryształowi i musieli paść ofiarą fałszywych oskarżeń.Kiedy zostaną skazani przez sąd to robi się z nich męczenników, ofiarę nagonki itp.
Skoro Pan nazywa kogoś obleśnym zbokiem i zarzuca ból dupy tylko dlatego, że obszernie coś uzasadnił to proszę nie być takim wrażliwym na uogólnienia w swoim kierunku.

MichCorleone

Nie zauważyłem nikogo kto by bronił Cosbiego, czy Polanskiego, jeśli to robił po wypłynięciu faktów, to grubo ma na deklu. Ale widzisz, Kevin Spacey, Johny Deep, jak to jest czasami i nikt ich nie broni, nie kumasz. Tu chodzi o to, żeby po sprawie sądowej wywalać kogoś z pracy, a nie od razu jak wpłynie pierwsze lepsze oskarżenie bez pokrycia.

ocenił(a) film na 7
Edward_Acki

Musisz być Pan niezwykle spostrzegawczy.
Proponuję przetestować jeszcze raz swoją spostrzegawczość przeglądając newsy na temat wyżej wymienionych postaci, zaczynając od Polańskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones