PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849551}
7,7 11 276
ocen
7,7 10 1 11276
5,0 11
ocen krytyków
Sound of Freedom. Dźwięk wolności
powrót do forum filmu Sound of Freedom. Dźwięk wolności

gdyby został trochę lepiej wyreżyserowany. Co prawda mamy tu trochę całkiem ładnych kadrów, jednak większość scen to typowe współczesne kilkusekundowe cięcia od zbliżenia do zbliżenia. To jednak nie przeszkadza tak bardzo jak obecna w prawie każdej scenie muzyka, która miała w zamyśle podbić ładunek emocjonalny, jednak w moim odczuciu trochę go jednak zabija, wolę w filmach o takiej trudnej tematyce raczej surowy, ciężki, "duszny" klimat, aniżeli na siłę pompatyczny jak tutaj. Dlatego też parę bardziej humorystycznych scen które pojawiły się w filmie mi nie podasowało. Spotkałem się z opinią w tak zwanych internetach, że ten film jest nachalnie religijny, ale nie odniosłem takiego wrażenia (a jestem mocno antyklerykalnym ateuszem). Odtwórca głównej roli, wykonał porządną robotę, ale nic ponad to. Ogólnie aktorstwo na dobrym poziomie, może oprócz żony Tima, która wydała mi się dość drewniana. Podsumowując, jest nieźle, ale trudno nie odnieść wrażenia, że był potencjał na więcej.

ocenił(a) film na 9
PanGerwant

Daj spokój, film naprawdę dobry. Pierwsza połowa to cholerny wyciskacz łez. Sceny z tym małym dzieciakiem i Caviezelim były mocne. "Jezus" to serio mega aktor, nawet nie wiedziałem.. Bo ja go oprócz "Pasji" to pamiętam z filmu gdzie był złolem w filmie z Sly i Arnim. Druga połowa filmu to już taki typowy akcyjniak, ale podnosi ważny temat. I nie stricte pedo, a handlem ludźmi. Dobry film, godny polecenia.

ocenił(a) film na 8
PanGerwant

7,5. Poruszający, ale głównie ze względu na tematykę. Wykonany rzetelnie i z wyczuciem, miejscami zbyt sucho. Za to pełen pasji Caviezel i świetny Bill Camp. No i hałas wokół filmu, kontrowersje, polaryzacja to też argument za tym, by film obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie, stąd wahając się między 7 a 8 jednak skłaniam się ku ósemce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones