PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1012}
6,8 134 747
ocen
6,8 10 1 134747
6,9 20
ocen krytyków
Speed: Niebezpieczna prędkość
powrót do forum filmu Speed: Niebezpieczna prędkość

Oprócz niektórych głupich scen - np. tej z dziurą w drodze i przeskoczenie jej (nierealne) ten film jest wybitnym kinem akcji. Nie da się oderwać wzroku nawet na sekundę - nonstop AKCJA! Para ekranowa - zajebiście dobrana (w przeciwieństwie do cz. 2), psychol tak samo i ekipa policyjna także. Do tego mamy świetny DŹWIĘK, MONTAŻ i MUZYKĘ. Zdecydowanie POLECAM. Obejrzałem po raz kolejny i po raz kolejny jestem zachwycony. Odejmuje tylko punkt za sceny bardzo nierealistyczne.

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Wiem że data byku ale oceny filmwebu to oceny użytkowników i krytyków wiec to my decydujemy o ocenie

ocenił(a) film na 9
Brin1234

Owszem, jasne że tak. Ale my filmwebowicze - miłośnicy kina, jesteśmy tylko ludźmi. Krytycy też nimi są:) Ja akurat zgadzam się z autorem tematu. Moim zdaniem również ocena (średnia) filmu jest zdecydowanie za niska. Poniżej napisałem dlaczego. Na szczęście każdy ma prawo do własnej opinii, i to jest najważniejsze. 

LeoMessi86

Zgadzam się. Film wtedy był wielkim hitem komercyjnym, nominowany chyba na dwa oscary techniczne i wykreował dwie top gwiazdy, którzy do dzisiaj trzymają się na topie, bez skandalów. Mam na myśli Keanu i Sandrę. Problem tkwi, że ten film nie do końca broni się w dzisiejszych czasach, gdzie filmy sensacyjne muszą mieć noalnowską pseudofilozofię. Wtedy nikt nie trzepał się błędów logicznych.

LeoMessi86

Chyba klasyka kina s-f... ;-)

LeoMessi86

Niezły ale mógł być lepszy dobra rola Coopera ,Sandra zagrala nieżle ,Keanu też 6 na 10.

LeoMessi86

20lat temu był ok ale bardzo się zestarzał. Wieje amatorszczyzną

ocenił(a) film na 9
LeoMessi86

Zdecydowanie zgadzam się z Twoją oceną. Film stary, ale bardzo jary. Jeden z najlepszych filmów w swoim gatunku. Non stop akcja, napięcie, emocje. Tak jak piszesz - to już klasyk. Keanu i Sandra rzeczywiście stworzyli super duet. Widać było między nimi chemię. Pasowali do siebie. Miałem nieodparte wrażenie, że stworzyliby również fajną parę w życiu prywatnym. 
Mały minusik właśnie za tą bardzo nierealną scenę z przeskoczeniem dziury/wyrwy w jezdni (chociaż i tak scena ta wyzwala spore emocje - świetnie dobrana muzyka i stworzona dramaturgia robią swoje).  Poza tym jednym mankamentem, to film rewelacja. Warto do niego wracać co jakiś czas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones