PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743233}

Spider-Man Uniwersum

Spider-Man: Into the Spider-Verse
8,0 91 276
ocen
8,0 10 1 91276
8,4 45
ocen krytyków
Spider Man Uniwersum
powrót do forum filmu Spider-Man Uniwersum

Faktycznie od strony technicznej wykonano tutaj niesamowitą pracę. Jednak fabuła mnie nie przekonała. W przypadku prostej fabuły tego typu produkcji z pomocą przychodzi czasem humor. Niestety również mnie nie przekonał. Czy w takim razie odnalazłem w filmie jakąś wyrazistą postać, którą mógłbym na tyle polubić by podnieść ocenę filmu? Niestety nie.

ocenił(a) film na 10
michal_lukawski89

Nie zapominaj, że to animacja przeznaczona też dla młodszych odbiorców, wiec nie ma co spodziewać się jakiejś skomplikowanej fabuły

ocenił(a) film na 6
wojtus111

Fakt, może jestem zbyt wymagający. Albo to kwestia gustu. Taki Lego Batman był dla mnie lepszym widowiskiem.

ocenił(a) film na 6
wojtus111

Ale trzeba też uczciwie przyznać, że Lego Batman robi wiele ukłonów w kierunku dorosłej widowni. Być może ten film troszkę wypaczył moją wyobrażenie o tym, jaki powinien być film animowany o superbohaterze.

ocenił(a) film na 9
wojtus111

Sądze że spiderverse miał o wiele bardziej skąplikowaną fabułę niż filmy rzekomo dla dorosłych np Ant Man czy dr Strange. Nie leciał typowymi schematami origin story, dał sensowną motywację złoczyńcy łączył wiele niepasujacych do siebie elementów. Nie traktował widzów jak debili którzy chcą tylko eksplozji (patrz Transformers 1-5).

miszatujest

Animacja jest początkiem znanej historii Spider-Mana tyle tylko, że tym razem, że z nabytymi umiejętnościami musi się zmagać Miles Morales.

michal_lukawski89

Odebrałam to podobnie. Cieszę się, że nie jestem w tym sama :)

ocenił(a) film na 8
michal_lukawski89

Jeden z najbardziej rozczarowujących filmów w tym roku, do Lego Batman się nawet nie umywa. Parę gagów naprawdę śmiesznych, dlatego daję 5/10.

wik1992

no wybacz, ale lego batman to naprawde zalosny suchar humorystyczny. Dziesiec razy bardziej wole tego spidiego, naprawde mnie rozbawial, a stara zgredka jestem i nigdy S nie lubilam z ta jego biografia dla biedo-plebsu...

ocenił(a) film na 9
wik1992

Parę śmiesznych gagów? Osobiście komiksowy styl i wstawki z napisami były świetne, dawno się tak nie ubawiłem (wątek Milesa i jego głośnych myśli), całego filmu nie można poświęcać na gagi.

michal_lukawski89

Fabula? Na litosc boska jakiej skomplikowanej fabyly mozna sie podziewac po pierdyliat razy przemielonym motywie o powstaniu pajaka? Docen to, ze tworcy wlasnie z tego robia sobie pojazd.
Humor jest bardzo mocna strona tej animacji i fabuly, mocniejsza niz ckliwe opowiastki o smierci, wyborach, odpowiedzialnosci i ratowaniu swiata.
Spidiemu z filmow aktorkisch poza tym, ktorego widzialam w Civil War moim zdaniem nie udalo sie osiagnac tej jacarskosci co tutaj. Uwazam nawet, ze slodko przebil Deadpoola bez silenia sie na te doroslosc i chamstwo tego reynoldsowego bohatera...
A ja czarnego mlodego polubialam, chociaz poczatkowo tez mialam watpliwosci czy nie pojda w jakas poprawnosc polityczna z kolorem bohatera. Ale nie, chlopak jest swietny, normalny i bardzo szybko przestaje sie zwracac uwage na to, czy taki dobor bohatera mial jakies dodatkowe podteksty, bo na szczescie ja ich tam nie zobaczylam.
Gwen tez w sumie mi sie podoba, nawet pani doktor aczkolwiek jednak w wersji niesuperbohaterskiej.
Jedyne postaci, ktore od razu wzbudzily moja niechec, to rodzice chlopaka - ojciec to jednak dziwny dupek, a matak irytujaco wtracala ten hiszpanski ni uj, co gada zrozumiec i rasistowsko gada po ang jak potluczona.
No i Kingpin, okropna wersja postaci takze wizualnie.

ocenił(a) film na 6
alisspl

No humor w Deadpoolu też faktycznie nie trafił w mój gust.

ocenił(a) film na 1
michal_lukawski89

Tylko dla dzieci a spiderman był bardziej uniwersalny zawsze żałosne

ocenił(a) film na 7
michal_lukawski89

Niby dobry, ale zarazem wkurzający poprzez wytrącającą z immersji świnie oraz straszną poprawność polityczną ...czarny spider(niby spoko) ale z biała laską(obecny schemat w filmach), jeden biały spider ginie a drugi jest grubym nieudacznikiem....dodajmy głównego złego czyli biały Kwadrat. Jeden z lepszych moich kumpli jest czarnoskóry i to on mi zwrócił na to uwagę, stwiedził poprostu że dla niego to własnie jest rasizm, czyli na siłe powtarzanie jakiegoś schematu, probujac w fałszywy sposob podlizac sie grupie społecznej lub rasie utrwalamy jedynie podziały.

ocenił(a) film na 10
Handorvalar

A czy Twój czarny koleżka wie, że tak właśnie było w komiksie? A Miles Morales pojawił się w 2011r. Na siłę to robili czarna pantere w latach 60, żeby właśnie walczyć z rasizmem, ale Twój czarny kumpel I tak będzie widział w tym rasizm, ponieważ w tych czasach jest to modne

DarkBartek

Proszę cię, przecież żaden czarny kumpel nie istnieje - ci co narzekają na tę mityczną "poprawność polityczną" zawsze powołują się na ich czarnoskórych najlepszych przyjaciół, bo zwyczajnie boją się przyznać - być może sami przed sobą - że jednak są rasistami.

ocenił(a) film na 10
Apostrofa

Właśnie też o to mi chodzi. A słowo rasizm jest tak popularne teraz... Mieszkam za granicą, czarnych tu od zaje.... ania, I żaden nie jest o nic obrażony, a ktoś próbuje mi wcisnąć, że rasizmem jest wciskanie czarnych postaci. Wracając do czarnej pantery w czasach niewolnictwa, jak miło musiało im się zrobić kiedy pierwszy raz w historii pojawił się czarny superbohater, nikt wtedy nie uznał tego za rasizm. Jak ja nie lubie takiego pie@&$nia. Dobrze, że nie tylko ja to zauważam. Pozdrawiam

Apostrofa

Ewidentnie widać tutaj obecność propagandy. Biała blondynka z czarnym. Nie żadna Azjatka, nie Latynoska, a właśnie biała blondynka. Na szczęście jakoś mi nie przeszkadzało, bo nie było żadnych durnych wątków miłosnych ani nic. A Czarna Pantera to przejaw ksenofobii i rasizmu. Lud Wakandy żyje w bogatym kraju do którego nie chcą nikogo wpuszczać. Dominuje tam tylko jedna rasa - czarna. Patrzą na lnnych z góry. Normalnie mokry sen Hitlera z wyjątkiem tego, że zamiast czystego białego kraju jest czysty czarny kraj.

ocenił(a) film na 10
Krexx

Bo film jest inspirowany KOMIKSEM I tam spiderwomen jest biała

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 7
michal_lukawski89

Mnie najbardziej zabolało jak potraktowali prawdziwego Petera Parkera, jego śmierć była fatalnie napisana.

Gangsteppaz

Tak w universum Moralesa zginął Peter. Tylko zamiast Kingpina zabił go Green Goblin.

ocenił(a) film na 7
exar_3

Też była tak streszczona ?

Gangsteppaz

W sumie bardziej bo mamy tylko jeden komiks. Jak na śmierć bohatera to mało

ocenił(a) film na 9
michal_lukawski89

myślę, że kwestia 'gustu' ogólnie mówiąc

ocenił(a) film na 6
Wictorias

Tak, zdecydowanie się zgadam. Rozumiem, że dużej grupie osób może się film podobać. Wyraziłem tylko opinię wedle mojego gustu.

ocenił(a) film na 5
michal_lukawski89

Zgadzam się. Wizualnie to perełka, ale fabularnie jest naprawdę średnio. Jednym słowem - przereklamowany. Szczególnie jeśli spojrzy się na jego średnią i porówna do animacji typu Toy Story, Król lew czy Odlot. To nie ta liga.

ocenił(a) film na 4
DefinicjaStylu

też się zgadzam, pod względem fabuły to była tragedia... jako osoba wychowana na komiksach i animacjach marvela jestem strasznie zawiedziony kierunkiem w jakim aktualnie zmierza jedna z moich ulubionych animacji :( może nowej widowni to się spodoba i dla nich to będzie klasyk, taki jak dla mnie dawne produkcje

ocenił(a) film na 9
neon77

mam podobnie :/

DefinicjaStylu

Postanowiłem nadrobić animacje, zwłaszcza że na AXN była emitowana już kilkukrotnie. O ile również oceniam stronę techniczką oraz humor, który bawił mnie bardziej niż w przypadku aktorskiej wersji z 2017 roku, to uważam, że historia nadal opowiada origin story Spider-Mana tyle tylko, że teraz jest nim Miles Morales, a wątek równoległych wymiarów szybko schodzi na dalszy plan, mam nadzieje ze w planowanych kontumacjach będzie osią fabuły. Resumując, uważam, że większość recenzji za zbyt entuzjastyczne moja ocena to 6 gwiazdek.

ocenił(a) film na 7
michal_lukawski89

Mam podobnie, jednak ja trochę podnoszę ocenę za walory artystyczne i smaczki kończąc z zawyżonym 8-/10.

ocenił(a) film na 3
michal_lukawski89

Animacja niezła, ale ten chaos i niby humor jak z bajek cartoon network mnie zmęczył, nie dotrwałem do końca filmu.

ocenił(a) film na 1
michal_lukawski89

Nie rozumiem co ta bzdurna bajka robi tak wysoko w rankingu? Chyba FW głosują same dzieciaki i gimbaza.

ocenił(a) film na 7
Alfred_Hugecock

Bo jest właśnie dobrą bajką. Dlatego ludzie ją tak oceniają.

ocenił(a) film na 10
Alfred_Hugecock

Tfuj stary

ocenił(a) film na 7
michal_lukawski89

Nie zgadzam się, ale przynajmniej ty tutaj ładnie się wypowiedziałeś, i nie dałeś 1/3, ponieważ jest ostatnio moda na bycie na siłę alternatywnym.

Także szanuję :>

michal_lukawski89

Do mnie ten film też nie przemówił. Nie pomogła efektowna strona wizualna, kolory (które lubię), ciekawe pomysły. Nie angażował emocji, choć przecież liczne animacje potrafiły mnie wciągnąć i nawet wzruszyć. Czegoś zabrakło, oglądało się to raczej obojętnie. Fabuła dość nudna, bohaterowie rzeczywiście średni (z nich najbardziej podobała mi się Gwen, Miles miał twarz bez wyrazu).

ocenił(a) film na 4
michal_lukawski89

fabularnie to ten filmik to porażka... takie gówno dla dzieciaków poniżej 6 lat...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones