PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95924}

Spirala

Rasen
5,1 652
oceny
5,1 10 1 652
Spirala
powrót do forum filmu Spirala

4/10

ocenił(a) film na 4

Dziwny film. Przed rozpoczęciem seansu nawet nie wiedziałem, że jest to sequel (tak naprawdę jeden z dwóch sequeli, ten mniej popularniejszy) słynnego "Ringu". Powiem tak. Początek był bardzo klimatyczny i obiecujący. Scena sekcji zwłok i "przywidzenia" głównego bohatera była fajnie nakręcona. Niestety, dla mnie to była najlepsza scena filmu, bo później było już tylko gorzej.

Cały czas miałem wrażenie, że autorzy filmu wierzą, że znamy zarówno pierwszą jego część jak i książkę na podstawie której powstał. I w wielu opiniach, które przeczytałem widzowie mieli również podobne odczucia. Przez to nietrudno się pogubić w fabule, a ostateczny zamysł reżysera jest trudny do odgadnięcia. Szczególnie dziwne rzeczy dzieją się w zakończeniu.

Tempo filmu jest bardzo powolne. Miałem wrażenie, że niektóre sceny są zdecydowanie przeciągnięte. Gra aktorska jest słaba i co chwilę bije po oczach sztucznością.

Jeśli chodzi o "Rasen" jako horror, to dla mnie właśnie pod tym względem jest największym rozczarowaniem. W niczym nie przypomina najlepszych azjatyckich filmów grozy, a przyznam, że miałem spore oczekiwania. Dla mnie ten film to bardziej dramat niż horror. Typowe sceny grozy można by policzyć na palcach jednej ręki. Jeszcze niektóre zachowania bohaterów są naprawdę pozbawione sensu i irytuje irracjonalność niektórych fragmentów.

Spory zawód.

Moja ocena: 4/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones